{{ flash.text }}
sponzor gamesites.cz

IEM6 World Championship je ukonce

dne 16.09.2014 pro sekci CS 1.6
Konečně jsme se dočkali šestého dne tohoto měsíce, kdy opět startuje první světový pohár tohoto roku. Řeč je o Intel Extreme Masters World Championship. Jako každý rok se zde sešla nejlepší smetánka CS 1.6 z celého světa.

IEM6 World Championship se jako každý rok koná v Německém Hannoveru na světovém veletrhu CeBit.  Složitá kvalifikace, která se konala minulý rok, se vyplatila. Na turnaj se dostaly všechny PRO týmy světa, krom zástupce USA.

V USA se, po publikování hry CS:GO, moc lidí do staré CS 1.6 nehrne. Tamní nejlepší tým  Evil Geniuses nedávno oznámil, že nadále nebude podporovat CS 1.6 a všihni hráči se rozprchli do jiných týmu.

Za jižní část Ameriky, byl vyslán zástupce z Brazílie a sice  semXorah, který je nabušený tím nejlepším co může Brazílie a celý jih nabídnout.

Asijský zástupce v podobě Čínského týmu  TyLoo není na tomto turnaji novinkou. TyLoo má ve svém týmu velmi známé tváře např.  Savage,  xf nebo  KingZ.

Evropa je opět na tomto turnaji TOP. Můžeme sledovat zápasy a fandit týmům jako  SK gaming,  ESC gaming,  NAVI,  Fnatic nebo  Mousesports. Mnoho týmů před turnajem strategicky zaměnily lineup. Poprvé můžeme vidět Dána  zonica v Německém týmu  Mousesports, nebo  trace ve Švédské sestavě  SK gaming. Vše nasvědčuje tomu, že to bude nejlepší turnaj poslední doby.

Turnaj začíná v Úterý 6. Března základní skupinou A, a končit bude v Sobotu 10. Března. Níže sepisuji průběh publikace v této reportáži:

6. Března – skupina A
7. Března – Skupina B
8. Března – Čtvrtfinále
9. Března – Semifinále
10. Března – Grand finále

Kompletní live reprtáž můžete vidět na stránkách hltv.org.

Skupina A

Skupina A je tzv. skupina smrti. V šesti týmech se skrývají rovnou tři adepti na vítězství. Prozatím to nevypadá tak, že by se zonic cítil dobře v Německém Mousesports. Stejně tak to není ani u dalšího Dánského hráče, trace, který se upsal týmu SK gaming.

Hned z rána jsme mohli vidět perfektní zápas mezi  NAVI a  SK gaming. Hrála se mapa inferno, ve které NAVI vyhráli za T stranu 10:5, poté to dotáhli za CT na 14:5. SK gaming se vzchopili a výsledek vyrovnali na 15:15. Níže vám, jako obvykle, vkládám DEMA a výsledek základní skupiny A.

ESC Gaming 16 : 9  mousesports  DEMO

Výhra  NAVI nad  ESC gaming v posledním zápase ve skupině A.

Skupina B

Ve skupině B můžeme vidět zástupce Brazílie, tým  semXorah. Velké zklamání pro brazilský celek, který v základní skupině vyhrál pouze jeden zápas. Lineup, který reprezentoval tým  complexity a minulý rok tým  mandic, se kterým uhráli krásné 5-8. místo na WCG, na IEM skončil na pátém nepostupovém místě.

Finský tým  WinFakt vklouzl do turnaje velmi dobře, bohužel dvě remízy s  Moscow Five Electronic Sahara je šoupli na čtvrté nepostupové místo.

Playoff

Do playoff se dostali první tři týmy z každé skupiny, tedy šest týmu přičemž první týmy byly nasazeny rovnou do čtvrt finále. Ve skupině A vyhrál tým  SK gaming, ve skupině B vyhráli, celkem nečekaně, Švédští  Lions.

Playoff začalo zápasem  ESC Gaming vs.  Moscow Five, ve kterém vyhráli ESC 2:0 na mapy (inferno 16:14, nuke 16:5). Tým  Lions i přes výborný výkon v základní části, nedokázal prosadit proti  NAVI, a prohráli tak 2:1 na mapy (dust2 6:16, tuscan 16:7, inferno 3:16). Ve velmi těsném zápase mezi  ESC a  SK, nakonec vyhráli Polští hráči z ESC poměrem 2:1 na mapy (nuke 14:16, mirage 16:11, train 16:13).

Grand finále

Stejně jako minulý rok se proti sobě postavili ukrajinští  NAVI proti Polským  ESC Gaming. Minulý rok zvítězili  NAVI, když deklasovali (tehdy ještě Frag eXecutors) 2:0 na mapy.  ESC měli tedy obrovskou motivaci, a to vrátit porážku Ukrajincům dovést si domů mistrovský titul a 50.000 dolarů. To se jim také povedlo,  ESC gamig vyhráli finále proti  NAVI poměrem 2:0 na mapy (train 16:11, mirage 16:14).  V boji o třetí a čtvrté místo hráli  SK gaming vs.  Lions. Lions vyhráli nad SK gaming 2:1 na mapy (mirage 16:2, inferno 7:16, nuke 9:16).

ESC Gaming  2 : 0  Natus Vincere  DEMO