Brutální pokles FPS

Příspěvekod Timon1999 » 15 lis 2018, 20:24

Zdravím

mám ntb od bratra (8GB RAM, Nvidia 940MX, Intel Core i5 7200U 2,5 GHZ 3,1TB, Win 10 Home 64 bit) NTb je starý přes rok
hrával sem CSko na 600-800 FPS (v menu sem míval 1000, protože mám verzi ovladače grafiky, která mi pustí FPSka, protože novější verze mi to locknou na 300 max a nemám ani tak na furienu žáden boost)
teď nemám v menu ani 500 FPS a na serveru se pohybují mezi 200-250

Aktualizoval sem všecky ovladače mimo grafiku (důvod je výš) NTB mám nastavený na výkon ale ty FPSka se prostě nehnou, nevím kde je chyba. Když si chci obnovit systém do data, kdy mi to ještě šlo, vyskočí mi error, že obnovení systému se nezdrařilo

Předem díky za rady
Uživatelský avatar
Timon1999
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 34
Registrován: 02 říj 2017, 14:23

Brutální pokles FPS

od Rumcajz » 15 lis 2018, 20:24

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod Timon1999 » 18 pro 2018, 16:54

Tak děkuju za ochotu.. Přes měsíc bez odpovědi..

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOD JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOB
Uživatelský avatar
Timon1999
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 34
Registrován: 02 říj 2017, 14:23

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod zima » 19 pro 2018, 08:59

Prepáč, ja som túto tvoju tému nezaregistroval. Každopádne pokiaľ si videl túto tému bez reakcia, tak je škoda, že si tu nenapísať skôr. (Poprípade sa dá osloviť priamo niektorého supporta na TS alebo formou SZ atď.)

Ako si teda pokročil s tým problémom a čo si skúsil ?
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod Timon1999 » 19 pro 2018, 23:10

Nijak, je to furt stejný. Jak sem psal výše, udělal sem všecko, jediná změna je u ovladače grafiky, který mám nejnovější, ten už ty fps pustil víc jak přes ten lock, ale žádná změna, fps furt na 500
Uživatelský avatar
Timon1999
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 34
Registrován: 02 říj 2017, 14:23

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod zima » 20 pro 2018, 12:03

Písal si, že si aktualizoval všetky ovládače - teda aj od integrovanej grafickej karty ? Ďalej keď vieš s ktorými ovládačmi ti to išlo dobre, tak ich stiahni a pre-inštaluj. Ovládače ti môže automaticky aktualizovať aj Windows update.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod strafemachine » 20 pro 2018, 12:46 VIP

Prípadne mimo ovládačov by si sa mohol skúsiť pozrieť do nastavení "možnosti napájania". Klikni na šípku dole s textom: "Zobraziť ďaľšie plány napájania". Na firemnom laptope sa mi stalo že po windows update sa mi preplo výkon napájania na "vyvážený" z "vysoký výkon".

Druhá vec ktorá by mohla pomôcť je ísť do ovládacieho panelu Nvidia. Väčšinou sa tam dostaneš kliknutím pravým tlačidlom na plochu alebo tým že si inštaloval nové ovládače by si mal mať stiahnutý program Nvidia GeForce Experience. Dolu vpravo pri čase by mala byť ikonka toho programu, na ktorú keď klikneš pravým tak uvidíš možnosť ísť do ovládacieho panelu Nvidia.
Keď sa tam dostaneš, skús preklikať to menu vľavo, mala by tam byť možnosť prepnúť nastavenia grafiky na vysoký výkon. Prípadne by tam malo byť nastavenie PhysX, kde vieš zvoliť či má byť na 3D aplikácie (ako CS 1.6 / CSGO) používaná grafická karta, procesor alebo nastavenie "automaticky". Skús preklikať jednotlivé možnosti, či uvidíš nejakú zmenu.

Zatiaľ skús tieto základné veci, prípadne napíš a skúsim ti asistovať lepšie.
Uživatelský avatar
strafemachine
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25 led 2013, 14:08
Bydliště: Bratislava

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod Timon1999 » 21 pro 2018, 12:02

Písal si, že si aktualizoval všetky ovládače - teda aj od integrovanej grafickej karty ? Ďalej keď vieš s ktorými ovládačmi ti to išlo dobre, tak ich stiahni a pre-inštaluj. Ovládače ti môže automaticky aktualizovať aj Windows update.


To já právě nevím, jaké verze to byli.

Prípadne mimo ovládačov by si sa mohol skúsiť pozrieť do nastavení "možnosti napájania". Klikni na šípku dole s textom: "Zobraziť ďaľšie plány napájania". Na firemnom laptope sa mi stalo že po windows update sa mi preplo výkon napájania na "vyvážený" z "vysoký výkon".


S napajením nebylo nic, to sem koukal, vlastně sem se podíval na všecky věci, které mám ohledně výkonu, ale všecky zůstali stejně.
Ta druhá věc, dělal sem to podle jednoho návodu, co tu natáčel Hoolder myslím přes ten nvidia inspector, kde sem nastavil u 1,6 vysoký výkon, tak samo mám i v tom ovládácím panelu 3D nastavení vysokovýkonný procesor Nvidia.
Co se týče toho PhysX, proklikal sem a žádný efekt to nemělo.
Uživatelský avatar
Timon1999
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 34
Registrován: 02 říj 2017, 14:23

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod zima » 21 pro 2018, 12:12

Na skúšku nainštaluj tie ovládače čo sú na stránke výrobcu ntb. Tie by mohli byť ešte pekne starého dátumu a samozrejme ušité na mieru.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod Timon1999 » 22 pro 2018, 10:42

https://www.asus.com/cz/support/Download-Center/

ale co přesně netuším

Podle toho co čtu, tak mám ntb F556U series
Uživatelský avatar
Timon1999
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 34
Registrován: 02 říj 2017, 14:23

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod Timon1999 » 22 pro 2018, 20:13

Spíše bych se zaměřil prvně na toto https://ctrlv.cz/djCG to bude nejspíš kámen úrazu, protože se nepohybuju vesměs ani v hodnotách zákládního taktu toho procesoru

Tu tabulku s těmi procesory, jak je tam na pozadí, když kliknu na aktulaizovat ovladač, vždy mi to napíše, že ovladače jsou aktuální
Uživatelský avatar
Timon1999
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 34
Registrován: 02 říj 2017, 14:23

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod mEclipse » 23 pro 2018, 09:35

Procesor ti jede při stpuštění GOčka na kolik % ?
VAC Sunior

Věk 18
Rank GO Supreme master Of Class
Server Gamesites Fevorite 1V1, SURF, RATEKES, AWP WAR
Uživatelský avatar
mEclipse
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 25
Registrován: 20 bře 2016, 12:17

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod SendyPlankton » 23 pro 2018, 12:42 VIP

Jelikož sem taky čekal, co se bude dít, ale co sem viděl ten procák, tak jsme dali tovární nastavení a všecko už šlape jak má ;)
Kód: Vybrat vše
https://steamcommunity.com/id/laozyn/

EX - Cs 1,6 Admin
EX - Furien CHH
Uživatelský avatar
SendyPlankton
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 05 dub 2015, 17:27
Bydliště: Ostrava

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod SendyPlankton » 30 pro 2018, 01:26 VIP

SendyPlankton píše:Jelikož sem taky čekal, co se bude dít, ale co sem viděl ten procák, tak jsme dali tovární nastavení a všecko už šlape jak má ;)


Tak dnešním dnem se přišlo na to, kde byla ta pravá chyba. Mohlo za to CS:GO, protože si ho brácha nainstaloval, apak chtěl hrát 1,6 a fps byli stejné jako před továrkem, ale jak jsme ho dali pryč, fps zase naskočili
Kód: Vybrat vše
https://steamcommunity.com/id/laozyn/

EX - Cs 1,6 Admin
EX - Furien CHH
Uživatelský avatar
SendyPlankton
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 05 dub 2015, 17:27
Bydliště: Ostrava

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod SENSEIGS » 01 led 2019, 10:30 VIP

Nehraješ na notebooku? pokud ano skus se kouknout na napájení, jestli je nastavený na vysoký výkon, ataktéž v podrobnostech v správci uloh dej priritu, vysoká
FURIEN MASTER



Obrázek
Uživatelský avatar
SENSEIGS
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 37
Registrován: 28 pro 2018, 09:23

Re: Brutální pokles FPS

Příspěvekod SendyPlankton » 01 led 2019, 17:29 VIP

ruben píše:Nehraješ na notebooku? pokud ano skus se kouknout na napájení, jestli je nastavený na vysoký výkon, ataktéž v podrobnostech v správci uloh dej priritu, vysoká


mám ntb od bratra (8GB RAM, Nvidia 940MX, Intel Core i5 7200U 2,5 GHZ 3,1TB, Win 10 Home 64 bit) NTb je starý přes rok

Kámo čteš vůbec předešlý příspěvky??? Problém už je vyřešen, ale to cos tu vypustil už tu zaznělo :)
Kód: Vybrat vše
https://steamcommunity.com/id/laozyn/

EX - Cs 1,6 Admin
EX - Furien CHH
Uživatelský avatar
SendyPlankton
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 05 dub 2015, 17:27
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků