[PC] Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod BlackJack » 10 čer 2013, 17:32

Zdravím znova.

Už to vyzeralo, že problém s blikajúcou obrazovkou na Notebooku je vyriešený, ale začalo to robiť znovu. Proste, obrazovka na Notebooku HP G62 niekedy bliká alebo vôbec nezobrazuje. Posvietenie funguje. Na externom monitore ide všetko perfektne, takže problém s grafickou kartou to asi nebude. Notebook som rozobral (o záruku som neprišiel, už je po), prečistil kontakty, vymietol prach z ventilátora (teploty klesli o rádove desiatky stupňov) ale stále nič.

Ale všimol som si zaujímavej veci. Prepnem na STEAM, začne blikať. Prepnem na plochu, nesvieti. Zapnem hru, celkom pekne zobrazí... som z toho "úplný jeleň".

Kroky, ktoré som už spravil:

1. Preinštaloval Windows s naformátovaným HDD (nepomohlo)
2. Preinštaloval grafické ovládače (nepomohlo, keďže z grafikou to asi nemá nič spoločné)
3. Rozobral NB a prestriekal kontakty smerujúce do monitora (nebojte sa, nie vodou...)
4. Vybral prach z ventilátora a vymenil teplo vodivú pastu (pomohlo iba znížením teploty, čo som celkom šťastný)

Blikať začne hneď od začiatku zapnutia NB a blikania sú "polo-náhodné" (ako, som napísal vyššie).

Možno ešte dnes spravím aj video, aby ste boli v obraze. Prosím, pomôžte, servis beriem ako poslednú možnosť.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
BlackJack
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 533
Registrován: 23 led 2013, 15:26
Bydliště: Za siedmimi horami

[PC] Čierna blikajúca obrazovka, part 2

od Rumcajz » 10 čer 2013, 17:32

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Za siedmimi horami

Re: Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod R4gn4r0K » 10 čer 2013, 17:52

ahoj, nechcem byt nositelom zlych sprav, ale v tomto pripade je servis najlepsia vec. predpokladam, ze chyba bude vo vedeni v klboch displaya notebooku (gckova rada na to celkom trpela)...
tu je video, ako sa zacina zavada prejavovat a aj navod na vymenu http://www.youtube.com/watch?v=-xYfrqiE_Xg
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod BlackJack » 10 čer 2013, 18:26

No nič, na niekoľko dní vydržím pri externom a potom to pôjde na tú opravu, alebo rovno kúpiť nový... ale aj tak ma zaráža, že nerobí to pri všetkých programoch a skoro vôbec pri hrách (síce blikanie tam je, občas, ale nezhasne obrazovka).
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
BlackJack
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 533
Registrován: 23 led 2013, 15:26
Bydliště: Za siedmimi horami

Re: Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod R4gn4r0K » 10 čer 2013, 19:07

BlackJack píše:No nič, na niekoľko dní vydržím pri externom a potom to pôjde na tú opravu, alebo rovno kúpiť nový... ale aj tak ma zaráža, že nerobí to pri všetkých programoch a skoro vôbec pri hrách (síce blikanie tam je, občas, ale nezhasne obrazovka).

je to zavisle od naklopenia dislpaya... kablik v klbe je slomeny a chyta kontakt len v niektorych polohach. niekedy je kontaktna poloha fakt len milimeter... mam s tymto hafo skusenosti, ntb s podobnymi problemami k nam na servis chodia ako na pase...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod BlackJack » 10 čer 2013, 19:14

A koľko stojí taká oprava, dajme tomu pokazený káblik? (ak to nie je tajné).
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
BlackJack
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 533
Registrován: 23 led 2013, 15:26
Bydliště: Za siedmimi horami

Re: Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod R4gn4r0K » 10 čer 2013, 19:18

bohuzial cenu komponentu Ti povedia az v servise + pocitaj cca hodina opravy a detekciu zavady, co moze byt okolo 40EUR a 20EUR.
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod BlackJack » 11 čer 2013, 14:20

Ďakujem za informáciu, počítam s rozpočtom do 100 € takže by to nemal byť problém. Chcel by som, aby mi vydržal ešte aspoň rok a potom si kúpim niečo lepšie :), môžete LOCK.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
BlackJack
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 533
Registrován: 23 led 2013, 15:26
Bydliště: Za siedmimi horami

Re: Čierna blikajúca obrazovka, part 2

Příspěvekod R4gn4r0K » 11 čer 2013, 14:38

super, LOCKujem ako vyriesene.
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků