Všechno ostatní, co se jinde nehodí

Čo je lepšie?

Příspěvekod MajorGames4 » 06 led 2018, 22:17 VIP

Ahojte, čo je podľa vás lepšie?

Mať herný notebook alebo radšej stolný PC? (kancelársky)
EX - Minecraft Support
EX - PC Support
Uživatelský avatar
MajorGames4
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 504
Registrován: 07 lis 2015, 16:41
Bydliště: Tam, kde bývam.

Čo je lepšie?

od Rumcajz » 06 led 2018, 22:17

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Tam, kde bývam.

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod merlouska » 07 led 2018, 09:28

Samozřejmě, že v tomto případě herní ntb., kancelářský PC nemá k hrám velké předpoklady. :)
Kdyby to někoho zajímalo, tak nyní pracuji pro Travian Team jako Multihunter a Super Moderátor.
Nebyl jsem nejlepší, jsem nejlepší.
Uživatelský avatar
merlouska
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 160
Registrován: 29 pro 2017, 20:39

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod MajorGames4 » 07 led 2018, 10:21 VIP

Dobre, a ešte sa chcem spýtať. Keď v NTB mám napr. graf. kartu Intel HD Grafiku, a v stolnom PC je tá istá grafika, tak stolný PC je viac výkonnejší ako NTB? Alebo je to to isté?
EX - Minecraft Support
EX - PC Support
Uživatelský avatar
MajorGames4
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 504
Registrován: 07 lis 2015, 16:41
Bydliště: Tam, kde bývam.

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod merlouska » 07 led 2018, 12:37

Pokuď bude mít stolní PC a ntb. úplně stejné komponenty, tak bude výkon úplně stejný. :)
Kdyby to někoho zajímalo, tak nyní pracuji pro Travian Team jako Multihunter a Super Moderátor.
Nebyl jsem nejlepší, jsem nejlepší.
Uživatelský avatar
merlouska
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 160
Registrován: 29 pro 2017, 20:39

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod MajorGames4 » 07 led 2018, 12:55 VIP

Ďakujem za odpoveď :).
EX - Minecraft Support
EX - PC Support
Uživatelský avatar
MajorGames4
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 504
Registrován: 07 lis 2015, 16:41
Bydliště: Tam, kde bývam.

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod Khertys » 07 led 2018, 13:05 VIP

merlouska píše:Pokuď bude mít stolní PC a ntb. úplně stejné komponenty, tak bude výkon úplně stejný. :)


Posles mi linky na jeden pc a ntb, ktere budou mit napriklad stejny procesor? Zacinam se tu dozvidat nove veci, rad bych byl poucen.
Uživatelský avatar
Khertys
Hlavní Support
Hlavní Support
 
Příspěvky: 1159
Registrován: 10 bře 2013, 10:22
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod merlouska » 07 led 2018, 13:49

Neuváděla jsem, že tento příklad existuje, byl to pouze příklad, pokuď by byly komponenty stejný tak by byl stejný i výkon. :)
Kdyby to někoho zajímalo, tak nyní pracuji pro Travian Team jako Multihunter a Super Moderátor.
Nebyl jsem nejlepší, jsem nejlepší.
Uživatelský avatar
merlouska
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 160
Registrován: 29 pro 2017, 20:39

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod Khertys » 07 led 2018, 15:13 VIP

To klesame uz fakt hodne hluboko, kdyz tu zachazime v poradne, kde se lidi ptaji na realne otazky a problemy k hypotezam a teoriim, nemyslis? Vzhledem k tomu, ze se ten clovek pta, asi to nevi a zajima ho to / potrebuje to k necemu vedet a takovahle odpoved bez nejakyho dalsiho upresneni by ho mohla vest k nemilym omylum, jako treba za i7-7700HQ je ekvivalentni s i7-7700K, coz doufam ani ve Tvych nejdivocejsich snech platit nebude.

Zatim jsem nemel potrebu to tu za posledni leta zduraznovat, ale k realne otazce je adekvatni realna, pokud mozno spravna odpoved.

Vymysleni novych teorii byti a spekulaci o existenci veci neexistujicich bychom mohli doufam ukoncit, nehodi se sem.
Uživatelský avatar
Khertys
Hlavní Support
Hlavní Support
 
Příspěvky: 1159
Registrován: 10 bře 2013, 10:22
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod merlouska » 07 led 2018, 15:52

Jistě, že fyzicky stejné být nemohou, ale můžou mít přeci stejný výkon a ten bude stejný jak v PC tak v ntb. takhle jsem to také mněla na mysli. :)
Kdyby to někoho zajímalo, tak nyní pracuji pro Travian Team jako Multihunter a Super Moderátor.
Nebyl jsem nejlepší, jsem nejlepší.
Uživatelský avatar
merlouska
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 160
Registrován: 29 pro 2017, 20:39

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod AlweR790 » 07 led 2018, 16:29

1) Ne nebudou mít stejnej výkon, notebooková verze vždy bude o dost slabší net PC
2) To "mněla" velmi sedí k tvému signature
"But there’s no sense crying over every mistake.
You just keep on trying till you run out of cake."
- GLaDOS

Obrázek
Uživatelský avatar
AlweR790
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 591
Registrován: 28 kvě 2014, 20:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod Khertys » 07 led 2018, 16:39 VIP

Fajn, shrnme to:

merlouska píše:Pokuď bude mít stolní PC a ntb. úplně stejné komponenty, tak bude výkon úplně stejný. :)

  • PC a NTB stejne komponenty, podle tohohle postu to je asi daily zalezitost, proc ne.
merlouska píše:Neuváděla jsem, že tento příklad existuje, byl to pouze příklad, pokuď by byly komponenty stejný tak by byl stejný i výkon. :)

  • Tu uz spekulujes a pripoustis, ze predchozi post je nesmysl da se rict, protoze to vlastne neni realne, jen pouha teorie, nicmene stale myslenka stejnych komponent v obou, odlisnych zarizenich.
merlouska píše:Jistě, že fyzicky stejné být nemohou, ale můžou mít přeci stejný výkon a ten bude stejný jak v PC tak v ntb. takhle jsem to také mněla na mysli. :)

  • A tu jsi to uz uplne pohrbila tim, ze to samozrejme stejne byt nemuze, ale vykon, coz je zde asi nedefinovana promenna...vykon ceho? stroje z hlediska wattu? nejakych komponent z hlediska benchmarku nebo jak? statistik? otevrena otazka, jsem zvedav na nejake dalsi oduvodneni, treba ted prijde i nejaka fyzikalni teorie s dukazy jako tresnickou na dortu...

Takovehle paradoxy se jen tak nevidi, ze.


Nevim, jestli ma cenu to dal komentovat, ale pro priste, dvakrat mer, jednou rez. Nebo si rozmyslet, jestli to co se chystas napsat ma opravdu hlavu a patu a jestli to nebude spis flame post.

:roll:
Mám nejlepší pravopis na tomto fóru, takže jsem nejmoudřejší. Kdo nesouhlasí je moula!
:arrow:
merlouska píše:takhle jsem to také mněla na mysli. :)
Uživatelský avatar
Khertys
Hlavní Support
Hlavní Support
 
Příspěvky: 1159
Registrován: 10 bře 2013, 10:22
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod PixelxD » 07 led 2018, 16:42

:lol: :lol: :lol:
"and ye shall know the truth, and the truth shall make you free"
Uživatelský avatar
PixelxD
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 140
Registrován: 26 srp 2014, 13:03

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod merlouska » 07 led 2018, 17:40

Výkon procesoru můžeš porovnat podle: Efektivity mikrokódu, přítomností Numerického koprocesoru, Počtu instrukčních kanálů, Šířky slova, Šířky přenosu dat, Interní cache paměťi a Velikosti adresovatelné paměti. Pokud tedy budeš mít ve dvou zažízeních stejně výkoné procesory(podle předešlé definice) podle všeho by podali stejné výsledky. :)
Kdyby to někoho zajímalo, tak nyní pracuji pro Travian Team jako Multihunter a Super Moderátor.
Nebyl jsem nejlepší, jsem nejlepší.
Uživatelský avatar
merlouska
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 160
Registrován: 29 pro 2017, 20:39

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod MajorGames4 » 07 led 2018, 19:20 VIP

Keď som sa nad tým viac zamyslel... stolný PC bude predsa len lepší ->


Ovládanie je príjemnejšie, prispôsobivejšie než ovládanie notebooku
Možné upgradovať komponenty, väčšina nových sa na trh uvádza vo verzii pre stolové PC
Je možné zvýšiť výkon počítača pretraktovaním, doplnením o lepšiu grafickú kartu, TV tuner atď.
Za rovnakú cenu kúpite 1,5 až 3 x výkonnejší počítač oproti notebooku
Počítač vám menej než pravdepodobne niekto ukradne notebook, Ktorý je ľahší, jednoduchšia korisť
U počítača je menšia šanca že vám ho ukradnú ako u notebooku, ktorý je ľahší a ľahšia korisť
Klávesnica má nastaviteľný sklon, takže sa lepšie prispôsobí
Pevné disky v počítači bývajú výkonnejšie a menej poruchové
Vyššia životnosť oproti PC notebooku - asi 8 rokov: 4 roky
Počítačové zostavy nemajú batérie, ktoré musíte neustále dobíjať, životnosť ktorých s dĺžkou používania klesá
EX - Minecraft Support
EX - PC Support
Uživatelský avatar
MajorGames4
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 504
Registrován: 07 lis 2015, 16:41
Bydliště: Tam, kde bývam.

Re: Čo je lepšie?

Příspěvekod Khertys » 07 led 2018, 20:08 VIP

Jiste, konecne tu je neco rozumneho.

I ke kancelarskemu pc pak staci dohodit grafiku, coz jde udelat kdykoli a mas fajn stroj.
Uživatelský avatar
Khertys
Hlavní Support
Hlavní Support
 
Příspěvky: 1159
Registrován: 10 bře 2013, 10:22
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Flame

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků