Všechno ostatní, co se jinde nehodí

Covid

Příspěvekod byLife » 28 říj 2021, 19:15 VIP

Pojďme si povídat, ať je sranda

Už pár let jsem součástí IZS a na covid jsem byl vyčleněn, takže jsem byl s "covidem" v kontaktu takřka každý den
Mám za sebou více než 600 Covid převozů, z toho zhruba tak 30-40 procent akutních
Projel jsem díky tomu téměř celou ČR a myslím si, že o tom něco málo vím
Sice nejsem Děda vševěd, ale mám toho prožito dost
Pokud máte nějaké otázky, stačí napsat, pokud ne, pojďme diskutovat, dnes mám službu a nudím se
Uživatelský avatar
byLife
CS 1.6 Server Admin
CS 1.6 Server Admin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: 03 srp 2014, 15:28

Covid

od Rumcajz » 28 říj 2021, 19:15

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Covid

Příspěvekod Naiz » 28 říj 2021, 19:51 VIP

Ahoj,
díky za vlákno. Využiju tedy příležitosti a zeptám se, jak vnímáš celkově tu situaci kolem epidemie koronaviru. Jaké jsou tvé osobní zkušenosti s očkováním a s jakými jsi se setkal reakcemi okolo očkování? Jak jsi snášel očkování a jaké vakcíně jsi dal přednost? Myslíš si, že se tento virus zbytečně popularizuje, nebo veškerá pozornost, která se k tomuto tématu směřuje je adekvátní.

Díky,
Naiz
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Re: Covid

Příspěvekod byLife » 28 říj 2021, 20:06 VIP

Naiz píše:Ahoj,
díky za vlákno. Využiju tedy příležitosti a zeptám se, jak vnímáš celkově tu situaci kolem epidemie koronaviru. Jaké jsou tvé osobní zkušenosti s očkováním a s jakými jsi se setkal reakcemi okolo očkování? Jak jsi snášel očkování a jaké vakcíně jsi dal přednost? Myslíš si, že se tento virus zbytečně popularizuje, nebo veškerá pozornost, která se k tomuto tématu směřuje je adekvátní.

Díky,
Naiz


Osobní zkušenosti s očkováním¨
to je složitá otázka, jelikož jsou jasně daná pravidla, aby člověk mohl být očkovaný, jenže jelikož stačí souhlas, tak člověk nevědomky nemusí nějaké pravidlo splňovat a poté jsou následky kolikrát i fatální
viz. otec od kolegy.. Myslel si, že vše splňuje, bohužel tam bylo jedno velké "Ale" a po pár dnech na ARO to nezvládl
Jinak ve směs většina lidí co dodrží veškeré nařízené pravidla jak jsem to již nazval, tak žádné následky nemají
Maximálně nějaká ta bolest ruky, malátnost atp..
Zažil jsem také i pár jiných fatálních následků, ale vše bylo díky nedodržení již zmíněných pravidel, i když nevědomky

Já se osobně očkovat nedal z jednoduchého důvodu
Jak jsem již psal, byl jsem vyčleněn, ale i přesto jsem Covid nikdy neměl, což lze prokázat i z protilátek, které si tělo udělá pro prodělání Covidu, takže já se tomu zatím snažím vyhnout

Popularizuje se zbytečně virus ?
Dle mého ano a z jednoduchého důvodu a to jsou peníze ..
Nevím jak v jiných státech, ale u nás se točí sta milióny v rouškách, respirátorech, ale zároveň i umrtích.. Co to znamená ?
Pokud pacient zemře a příčinou je již zmínění covid, nemocnice na tom vytěží mnohem víc peněz, než za jakoukoliv jinou příčinu úmrtí
To samé, když je pacient na kyslíku, zase je to pro nemocnice více peněž
A je toho mnohem víc, kdybych to měl rozepisovat, bude to na hoodně dlouho
Vše co se točí okolo covidu, tak se zároveň točí okolo peněz

Dle mých zkušeností, zdraví člověk covid prodělá jako obyčejnou chřipku, avšak nemocný člověk to snáší mnohem hůře..
Někdy se sice najdou výjimky, ale ty se najdou všude

Snad jsem tak nějak ve zkratce na tvé otázky odpověděl, případně se mohu doplnit
Uživatelský avatar
byLife
CS 1.6 Server Admin
CS 1.6 Server Admin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: 03 srp 2014, 15:28

Re: Covid

Příspěvekod killermacka » 29 říj 2021, 08:22

Dle mých zkušeností, zdraví člověk covid prodělá jako obyčejnou chřipku, avšak nemocný člověk to snáší mnohem hůře..


Life píšé pravdu vo všetkom,ja som tiež covid prekonal ako nachladenie,chrípku... Zvýšená teplota,bolesť hlavy,kašeľ a pod. A som tu a nemám žiadne komplikácie.

Určite je pravda že existujú ľudia ktorí majú komplikácie po covide ale tie podľa doktorov zmiznú časom,čo sa týka vakcín tie nemusia,kedže vakcíny boli urobené na vírus ktorý nikto nepozná a samí vedci sa nevedia zhodnúť či ide o prírodný alebo umelo vytvorený

Veľa ľudí má problémy po vakcíne,či už srdce,kožné problémy v tých horších prípadoch už nejaký čas zdravotné poistovne na Slovensku reagujú že je príliš veľa zlyhaní srdca čo nebolo zvykom.
Uživatelský avatar
killermacka
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2368
Registrován: 30 srp 2015, 18:11
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Covid

Příspěvekod Naiz » 30 říj 2021, 18:34 VIP

COVID-19 (v ČR) v číslech k dnešnímu dni;
Úmrtí: 30 736
Aktuálně hospitalizovaní: 1 466
Vykázaná očkování: 12 232 447
Vyléčení: 1 673 347
Potvrzené případy za posledních 14 dní na 100 000 obyvatel: 467.


Provedené antigenní testy: 28 854 644
Potvrzené případy (65+): 271 028
Provedené PCR testy: 11 645 849
Potvrzené případy: 1 757 821
Potvrzené případy za posledních 7 dní na 100 000 obyvatel: 290.


COVID-19 versus chřipka celosvětově;
Zatímco projevy jsou u obou onemocnění podobné (hlavně suchý kašel, horečka, dušnost), liší se podíl onemocnění se závažným průběhem.

Chřipka má kratší průměrnou inkubační dobu. Čas mezi dvěma pacienty v řetězci přenosů, tzv. sériový interval, je u chřipky kratší než u infekce novým koronavirem SARS-CoV-2, v průměru cca 3 dny versus 5-6 dní. Chřipka se tedy v populaci šíří rychleji než COVID-19. Základní reprodukční číslo R0, tj. míra schopnosti nemoci šířit se populací, je u obou nemocí podobné. Děti patří k významným přenašečům viru chřipky v populaci. Každý rok celosvětově onemocní chřipkou okolo 5 - 10 % dospělých a 20 - 30 % dětí. Nejvíce ohroženi závažným průběhem jsou nejmladší děti, starší osoby, osoby s chronickým onemocněním nebo s oslabenou imunitou a těhotné ženy.

Covid-19 má výrazně vyšší počet závažných a kritických průběhů, než pozorujeme u chřipky. 80 % hlášených případů (v Číně) mělo mírné až středně závažné průběhy onemocnění (včetně případů bez pneumonie a s pneumonií), 13,8 % případů mělo závažné onemocnění a 6,1 % bylo kritických (respirační selhání, septický šok a/nebo vícečetná orgánová dysfunkce/selhání). U infekce koronavirem je 30 až 40x vyšší pravděpodobnost úmrtí, než je tomu u běžné chřipky. Toto v zásadě platí pro všechny věkové kategorie dospělých, u dětí zatím není dostatek dat pro porovnání. Podle dostupných údajů se u onemocnění COVID-19 uvádí celková smrtnost 0,5-2,8 % (konkrétně v Číně 2,3%, v Itálii 2,8% a v Jižní Koreji 0,5%, tj. průměr dle celkového počtu případů okolo 2,5%), výrazně se zvyšuje s věkem, přičemž nejvyšší je u osob nad 80 let (3,7-14,8 %). U chřipky je celková smrtnost maximálně 0,1 %. Vzhledem k tomu, že se jedná o hromadně se vyskytující onemocnění, v ČR v souvislosti s chřipkou zemře každý rok přibližně 1500 osob, samozřejmě ve značném rozptylu podle závažnosti konkrétní chřipkové epidemie.

Zdroje:
Státní Zdravotní Úřad (SZU) - Chřipka versus koronavirus
Ministerstvo zdravotnictví ČR - Přehled aktuální situace v ČR

Mediální pozornost:
WHO - World Health Organization

SeznamZprávy.cz
dTest.cz
OKoronaviru.cz
Deník.cz
CNN Prima News.cz

...a další...

Spousta čísel a dlouhé texty nebývají oblíbené, přesto stojí za přečtení a zvážení celé situace kolem viru Covid-19. :!:

Také bych tímto chtěl poprosit, zda-li by se o svůj názor mohli podělit i ostatní čtenáři tohoto fóra. Zvlášť ti, kteří by do debaty dokázali vnést svůj názor - třeba ostatní zdravotníci, lékaři, lékárníci - určitě i tací tady jsou. Případně jenom další aktivní čtenáři, které toto téma zajímá.
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Re: Covid

Příspěvekod Focusss » 30 říj 2021, 19:53

Naiz píše:COVID-19 (v ČR) v číslech k dnešnímu dni;
Úmrtí: 30 736
Aktuálně hospitalizovaní: 1 466
Vykázaná očkování: 12 232 447
Vyléčení: 1 673 347
Potvrzené případy za posledních 14 dní na 100 000 obyvatel: 467.


Provedené antigenní testy: 28 854 644
Potvrzené případy (65+): 271 028
Provedené PCR testy: 11 645 849
Potvrzené případy: 1 757 821
Potvrzené případy za posledních 7 dní na 100 000 obyvatel: 290.


COVID-19 versus chřipka celosvětově;
Zatímco projevy jsou u obou onemocnění podobné (hlavně suchý kašel, horečka, dušnost), liší se podíl onemocnění se závažným průběhem.

Chřipka má kratší průměrnou inkubační dobu. Čas mezi dvěma pacienty v řetězci přenosů, tzv. sériový interval, je u chřipky kratší než u infekce novým koronavirem SARS-CoV-2, v průměru cca 3 dny versus 5-6 dní. Chřipka se tedy v populaci šíří rychleji než COVID-19. Základní reprodukční číslo R0, tj. míra schopnosti nemoci šířit se populací, je u obou nemocí podobné. Děti patří k významným přenašečům viru chřipky v populaci. Každý rok celosvětově onemocní chřipkou okolo 5 - 10 % dospělých a 20 - 30 % dětí. Nejvíce ohroženi závažným průběhem jsou nejmladší děti, starší osoby, osoby s chronickým onemocněním nebo s oslabenou imunitou a těhotné ženy.

Covid-19 má výrazně vyšší počet závažných a kritických průběhů, než pozorujeme u chřipky. 80 % hlášených případů (v Číně) mělo mírné až středně závažné průběhy onemocnění (včetně případů bez pneumonie a s pneumonií), 13,8 % případů mělo závažné onemocnění a 6,1 % bylo kritických (respirační selhání, septický šok a/nebo vícečetná orgánová dysfunkce/selhání). U infekce koronavirem je 30 až 40x vyšší pravděpodobnost úmrtí, než je tomu u běžné chřipky. Toto v zásadě platí pro všechny věkové kategorie dospělých, u dětí zatím není dostatek dat pro porovnání. Podle dostupných údajů se u onemocnění COVID-19 uvádí celková smrtnost 0,5-2,8 % (konkrétně v Číně 2,3%, v Itálii 2,8% a v Jižní Koreji 0,5%, tj. průměr dle celkového počtu případů okolo 2,5%), výrazně se zvyšuje s věkem, přičemž nejvyšší je u osob nad 80 let (3,7-14,8 %). U chřipky je celková smrtnost maximálně 0,1 %. Vzhledem k tomu, že se jedná o hromadně se vyskytující onemocnění, v ČR v souvislosti s chřipkou zemře každý rok přibližně 1500 osob, samozřejmě ve značném rozptylu podle závažnosti konkrétní chřipkové epidemie.

Zdroje:
Státní Zdravotní Úřad (SZU) - Chřipka versus koronavirus
Ministerstvo zdravotnictví ČR - Přehled aktuální situace v ČR

Mediální pozornost:
WHO - World Health Organization

SeznamZprávy.cz
dTest.cz
OKoronaviru.cz
Deník.cz
CNN Prima News.cz

...a další...

Spousta čísel a dlouhé texty nebývají oblíbené, přesto stojí za přečtení a zvážení celé situace kolem viru Covid-19. :!:

Také bych tímto chtěl poprosit, zda-li by se o svůj názor mohli podělit i ostatní čtenáři tohoto fóra. Zvlášť ti, kteří by do debaty dokázali vnést svůj názor - třeba ostatní zdravotníci, lékaři, lékárníci - určitě i tací tady jsou. Případně jenom další aktivní čtenáři, které toto téma zajímá.



Sice hezky napsané, ale když dáš seznam.cz tak je to tak také, docela pointless to tu psát :D
Akadémia nie je nikdy zlá voľba
Uživatelský avatar
Focusss
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 252
Registrován: 01 led 2020, 21:10

Re: Covid

Příspěvekod Naiz » 30 říj 2021, 23:46 VIP

Ahoj,
samozřejmě v dnešní době musí být člověk zvlášť opatrný, protože dezinformace a manipulativní obsah je všudypřítomný. Ať už lidmi, kteří různým “fakenews“ uvěří a neověří si nikde tyto informace žádným možným dostupným způsobem a na základě toho se potom rozhodují, nebo naopak lidmi, kteří záměrně šíří lži, pomluvy a dezinformace. Proto je dobré hned nevěřit první informaci, kterou se dozvíme, ale udělat si objektivní názor. Já jsem rád za tento topic, který Life vytvořil, protože člověk tak má možnost poznat věci i z jiných pohledů, od jiných lidí v jiných životních situacích a díky propojení internetu tak člověk o tom může mluvit úplně s kýmkoli, kdo tu konverzaci bere alespoň trošku seriózně.
Samozřejmě zdroj Seznam Zprávy není zvlášť důvěryhodný a ani tak nezní, nicméně článek Jiřího Burýška (autor), je o publikované francouzské studii v časopise The Lancet. Mimo jiné, jak je již zmíněno v informacích na jeho osobním profilu, je autorem webu o manipulaci BezFaulu.net, který si od roku 2018 získal tři nominace v soutěži Křišťálová lupa.
Jinak tak úplně nevím jestli jsem správně pochopil to co jsi napsal. Snažím se tak reagovat na CHŘIPKA/vs/COVID-19. Z veřejně dostupných informací a více tak rozvinout diskuzi. Ještě si myslím, že každý se mohl setkat i s jinými zkušenostmi, než o kterých se tady bavíme. Viz třeba právě takový Life, který v takovém prostředí pracuje a pohybuje se. :)
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Re: Covid

Příspěvekod G3n3r3l » 31 říj 2021, 11:22

Zdravíčko všetci,

vidím, že sa diskusia ohľadom Covidu trošku rozbehla tak sem pridám tiež zopár poznámok.

UPOZORNENIE!

Čestne prehlasujem, že môj príspevok obsahuje iba oficiálne správy potvrdené samotnými aktérmi, médiami zakryté dezinformácie ktoré sú verejnosti predstavované ako pravda pričom sa jedná o potvrdené podvody ktorých pravosť potvrdili osoby ktorých vyhlásenia boli verejné sfalšované, neprezentujem tu žiadny politický názor, takisto môj príspevok nie je prezentovaný ako propaganda alebo niečo čo by malo pôsobiť ako cielená provokácia.

Príspevok sa bude skladať z bodov a ku každému bude daný zdroj ktorý si môžete pozrieť. Ešte jedna vec: pri niektorých zdrojoch sa vyžaduje znalosť anglického jazyka, nepoužívať prekladače lebo tie nefungujú správne. Tak ideme na to:

1. Bol Covid umelo vytvorený v laboratóriu?
Musíme brať do úvahy skutočnosti: Doteraz podľa všetkých oficiálnych zdrojov nebol nájdený pôvod Covidu. Trošku zaujímavejšia je skutočnosť, že nedávno uniklo vyše 3 000 e-mailov v ktorých boli informácie o tom, že poradca bieleho domu Anthony Fauci klamal celú dobu o tom, že americká vláda nefinancovala laboratória vo Wu-hane. Bol usvedčený senátom a uznaný za vinného. Prikladám aj video v ktorom je pred senátom tu: https://www.youtube.com/watch?v=Pnb2Yxr ... Television Pre tých čo nevedia dobre po anglicky zhrniem: Hovoria o tom, že podľa dokumentov bolo preukázané, že sa zaoberali zvieracimi mutáciami a ich možnosti prenosu na ľudí, v skratke: experimentovali a hľadali cesty ako by bolo možné rozšíriť Covid rýchlejšie. Bolo tiež potvrdené, že tieto varianty boli výlučné len z laboratórií. Na uvedenom video to máte čierne na bielom, všetko vysvetlené ako to bolo podľa ICH vlastných záznamov.

2. Je táto "pandémia skutočne taká hrozná?
Opäť sa musíme pozerať na fakty ktoré máme. Ak je tu otázka ohľadom jednotlivých krajín a ich rozdielu v počte mŕtvych tak to je výlučne vina vlády a ich rozhodovania sa. Treba brať do úvahy tiež aj fakt, že životná úroveň ľudí sa od 2. svetovej vojny veľmi zmenila k lepšiemu a ľudia oveľa viac spohodlneli. Používam prirovnanie ww2 k súčasnosti pretože v tej dobe bolo oveľa viac ľudí, ktorí rozprávali viacerými jazykmi, bol iný život štýl, zdravší a iné...(prosím nemýliť si s vojnovými konfliktmi, obdobie myslím roky nie časť vojnového konfliktu) V prípade choroby má najhlavnejšiu úlohu prevencia a hlavne imunita. Ono keď ľudia nešportujú, sú doma, nikam nechodia, nejedia zdravo a iné... tak je asi logické, že tá imunita je veľmi slabá. Treba brať do úvahy aj súčasné opatrenia a fakt, že respirátory ktoré denne používame nie sú robené na tento účel. Respirátor uberá výraznú časť kyslíku a je možné v niektorých prípadoch (môže ale nemusí byť spôsobené) aj poškodenie mozgu, človek môže bežne odpadnúť a vôbec si neuvedomuje, že respirátory sa majú výlučne používať v prašnom prostredí, pri používaní chemikálií a že jeho životnosť je veľmi krátka. Preto nosenie respirátorov podľa nezákonných nariadení vlády je totálna blbosť, nehovoriac o tom, že nezabránia prenosu choroby. Toto treba mať na pamäti. Zdroj: https://blogs.cdc.gov/niosh-science-blo ... pe-burden/ v článku sa zamerajte na následky vystavenia väčšej koncentrácie CO2 čo je vlastne dôsledok používania respirátora.

3. Je očkovanie cesta?
Opäť sa zamerajme na fakty a hlavne čo je to vakcína. Tieto základné informácie tu nebudem vypisovať pretože predpokladám, že každý vie čo je vakcína, na čo slúži, atď... Chcem pripomenúť fakt, že vakcíny zachránili ľudstvo už niekoľkokrát takže skutočne fungujú, AVŠAK! v dnešnej dobe by sa dalo o tom diskutovať vzhľadom na fakt, že je tu doba tzv. farma firiem, ktorým ide predovšetkým iba o zisk. Či sa má niekto dať zaočkovať to je na ňom, nezaručuje sa nenakazenie vírusom iba jeho ľahší priebeh (tiež dúfam, že všetci dávno vedia). Treba si však pred očkovaním zistiť aj niečo o tých farma firmách. Vzhľadom na skutočnosti, že farma firmy boli niekoľkokrát pokutované za agresívny marketing (nemýliť si s falšovaním klinických štúdií) tak si treba položiť otázku či nechcú v súčasnej pandémii iba zarobiť na obyčajných ľuďoch? 1., 2., 3., 4., dávka. Toto neskončí :) je mi ľúto. V Izreali sa hovorí o predbežnom polročnom očkovaní takže zrejme bude biznis pokračovať ešte roky Zdroj: nedokážem nájsť článok kde o polročnom pravidelnom očkovaní hovorí tá Izraelska vedkyňa ale našiel som článok v ktorom sa hovorí, že účinnosť vakcín podľa farma firiem klesá po 6 mesiacoch tu: https://www.globaltimes.cn/page/202108/1232540.shtml
Zabudol som dodať informácie k žalobám na farma firmy tie máte tu: (vybral som hlavne Pfizer lebo je najznámejší) https://abcnews.go.com/Business/pfizer- ... id=8477617
Farma firmy (každá jedná) bola pokutovaná miliardami za to, že si kupovali doktorov, dávali "štedré" dary na školy, atď... Ak sa niekomu chce tak si môže pozrieť aj zmluvy Pfizeru so SVK a tam tiež uvidí "štedré" dary a iné...

Ešte jeden zdroj: https://cnn.iprima.cz/o-smrtnost-nejde- ... -internetu

Mal som v pláne napísať aj ďalší bod: Čísla vs realita. Jednalo sa o to, že som stratil článok a vyjadrenie riaditeľa vojenskej nemocnice v Ružomberku v ktorom potvrdil, že čísla od vlády o počte pacientov na oddelaniach COVidu sú falošné. Keďže nemám zdroj ani vyjadrenie riaditeľa tak nemôžem prikladať informácie o tom.

Nech si každý spraví o tom svoj vlastný názor ale osobne si myslím, že situácia typu ak sa nezaočkuješ tak nebudeš môcť prakticky nič nie je správne. Ono človek by mal mať na výber a nie násilné donutie štýlu, že nepôjdeš do práce, vyhodíme ťa atď...

Ešte na záver: Poďakovanie všetkých lekárov, zdravotníkov a personálu nemocníc za Vaše úsilie pomáhať a chrániť ľudí. Prajem pekný deň.
Pravidlá sú len barličky pre hlupákov ktorí sa nevedia rozhodovať sami
Uživatelský avatar
G3n3r3l
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 85
Registrován: 01 pro 2018, 11:57

Re: Covid

Příspěvekod Vonbrauncz » 31 říj 2021, 18:16

Já už jsem rezignoval v nějakých diskuzích o covidu, protože většina lidí stejně názor nezmění. Jen mě vždy pobaví ty kecy, že vakcíny nám můžou změnit DNA apod., když to slyším, tak hned vím, že daný člověk je úplně mimo a nemá ani páru o tom, jak vakcíny fungují. Nicméně asi to chápu, pro obyčejné lidi je jednodušší si říct, že vakcíny mění DNA, než pochopit, jak doopravdy fungují. [Když to zjednoduším - těžko nám mRNA (i vakcíny na jiné bázi - které fungují o trochu jinak, ale dosti podobně v konečném důsledku) vakcíny můžou nějak změnit DNA, když se jejich nukleotidy nedostanou ani přes vnější jádernou membránu buňky, natož pak k chromatinu, aby měnily DNA. :roll:]
Uživatelský avatar
Vonbrauncz
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1320
Registrován: 18 čer 2015, 17:43

Re: Covid

Příspěvekod killermacka » 31 říj 2021, 20:00

Já už jsem rezignoval v nějakých diskuzích o covidu, protože většina lidí stejně názor nezmění. Jen mě vždy pobaví ty kecy, že vakcíny nám můžou změnit DNA apod., když to slyším, tak hned vím, že daný člověk je úplně mimo a nemá ani páru o tom, jak vakcíny fungují. Nicméně asi to chápu, pro obyčejné lidi je jednodušší si říct, že vakcíny mění DNA, než pochopit, jak doopravdy fungují. [Když to zjednoduším - těžko nám mRNA (i vakcíny na jiné bázi - které fungují o trochu jinak, ale dosti podobně v konečném důsledku) vakcíny můžou nějak změnit DNA, když se jejich nukleotidy nedostanou ani přes vnější jádernou membránu buňky, natož pak k chromatinu, aby měnily DNA. :roll:]


To uz su velke picoviny,ale ak ma clovek realne dovody preco sa neda pichnut tak preco nie? Mladi ludia by sa nemali vobec na tento virus ockovat,ja uz som mal covid a zijem,som tu,chraneny som a podla mojej doktorky a vysetreni nemam poskodene po covide.

Taketo masivne ockovanie len prinuti covid sa prisposobit vakcinam a vzniknu ovela agresivnejsie mutacie :)
Uživatelský avatar
killermacka
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2368
Registrován: 30 srp 2015, 18:11
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Covid

Příspěvekod Focusss » 31 říj 2021, 21:21

killermacka píše:
Já už jsem rezignoval v nějakých diskuzích o covidu, protože většina lidí stejně názor nezmění. Jen mě vždy pobaví ty kecy, že vakcíny nám můžou změnit DNA apod., když to slyším, tak hned vím, že daný člověk je úplně mimo a nemá ani páru o tom, jak vakcíny fungují. Nicméně asi to chápu, pro obyčejné lidi je jednodušší si říct, že vakcíny mění DNA, než pochopit, jak doopravdy fungují. [Když to zjednoduším - těžko nám mRNA (i vakcíny na jiné bázi - které fungují o trochu jinak, ale dosti podobně v konečném důsledku) vakcíny můžou nějak změnit DNA, když se jejich nukleotidy nedostanou ani přes vnější jádernou membránu buňky, natož pak k chromatinu, aby měnily DNA. :roll:]


To uz su velke picoviny,ale ak ma clovek realne dovody preco sa neda pichnut tak preco nie? Mladi ludia by sa nemali vobec na tento virus ockovat,ja uz som mal covid a zijem,som tu,chraneny som a podla mojej doktorky a vysetreni nemam poskodene po covide.

Taketo masivne ockovanie len prinuti covid sa prisposobit vakcinam a vzniknu ovela agresivnejsie mutacie :)


Tak až ( nedej bože ) tě to zas chytne a budeš odkazany na přistroje, tak budeš držet hubu ? :)
Akadémia nie je nikdy zlá voľba
Uživatelský avatar
Focusss
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 252
Registrován: 01 led 2020, 21:10

Re: Covid

Příspěvekod killermacka » 01 lis 2021, 18:03

Tak až ( nedej bože ) tě to zas chytne a budeš odkazany na přistroje, tak budeš držet hubu ? :)


Uz som to mal dvakrat a zatial som mal len soplik a to bolo všetko a mierne zvysenu teplotu.
Keby sa mam bat covidu,tak som cely zivot doma zatvoreny a nevyjdem kedze mozem dostat chripku a ovela hosie choroby ako nejaky pripčený covid ktory zabija ludi,ale starych ktori nemaju dobru imunitu,chronických chorých a podobne.

Pravdepodobnosť že zomriem na covid je menšia,ked rano idem do skoly a zrazi ma auto v Košiciach :)
)
Uživatelský avatar
killermacka
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2368
Registrován: 30 srp 2015, 18:11
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Covid

Příspěvekod ericek111 » 01 lis 2021, 18:28

G3n3r3l píše:1. Bol Covid umelo vytvorený v laboratóriu?

Nehovorím, že by sme sa tým určite nemali zaoberať, no COVID je tu (aj keď to niektorí aj po dvoch rokoch stále popierajú). Treba sa vysporiadať s následkami.

G3n3r3l píše:2. Je táto "pandémia skutočne taká hrozná?

Kde je hranica?

G3n3r3l píše:Opäť sa musíme pozerať na fakty ktoré máme. Ak je tu otázka ohľadom jednotlivých krajín a ich rozdielu v počte mŕtvych tak to je výlučne vina vlády a ich rozhodovania sa.

Ak by sa ľudia správali zodpovedne, netreba drakonické lockdowny, testovania, certifikáty...

G3n3r3l píše:Respirátor uberá výraznú časť kyslíku

Respirátor vytvára bariéru, ktorá zadržiava aerosóly s vírusovými časticami. Vytvára istý odpor pri bežnej respiračnej funkcii, čo je prirodzené a nevyhnutné.

G3n3r3l píše:a je možné v niektorých prípadoch (môže ale nemusí byť spôsobené) aj poškodenie mozgu,

Aj naše krásne slniečko môže poškodzovať mozog[. :D Toto strašenie obalené "môže, ale nemusí", "v niektorých prípadoch" zrovna dôveryhodnosti Tvojich argumentov nepridáva...

G3n3r3l píše:človek môže bežne odpadnúť

Áno, človek skutočne môže "bežne" odpadnúť. Synkopu niekedy v živote zažije údajne až 20-30 % populácie.

G3n3r3l píše:a vôbec si neuvedomuje, že respirátory sa majú výlučne používať v prašnom prostredí

Rúška/respirátory sú určené všeobecne pre zabránenie vniknutia malých častíc vo vzduchu do dýchacích ciest. Pokiaľ viem, žiaden špecifický účel nemajú.

G3n3r3l píše:pri používaní chemikálií

Ty by si používal obyčajný FFP2 respirátor pri práci s chemikáliami? Preboha... Ako by to vôbec mohlo pomôcť? A vôbec, čo by to musel byť za plyn, aby mal také obrovské molekuly, že by ich zadržal respirátor?!

G3n3r3l píše:a že jeho životnosť je veľmi krátka.

Približne 3-8 hodín.

G3n3r3l píše:Preto nosenie respirátorov podľa nezákonných nariadení vlády je totálna blbosť

Treba to vykričať do sveta všetkým odborníkom, výskumníkom, zdravotným pracovníkom. JUDr. G3n3r3l povedal, že je to "totálna blbosť", takže oddnes ochranné pomôcky nepoužívame. :D

G3n3r3l píše:nehovoriac o tom, že nezabránia prenosu choroby.

Prenosu choroby nezabránia, prenosu vírusu však áno.

G3n3r3l píše:Zdroj: https://blogs.cdc.gov/niosh-science-blo ... pe-burden/ v článku sa zamerajte na následky vystavenia väčšej koncentrácie CO2 čo je vlastne dôsledok používania respirátora.

Treba sa zamerať hlavne na odporúčania v súvislosti s nosením ochranných prostriedkov (obmedziť dlhodobé nosenie, prestávky atp.).

G3n3r3l píše:3. Je očkovanie cesta?
~snip

"Booster shoty" sú odporúčané hlavne so stúpajúcim vekom. Klesajúca efektívita vakcín je známa, no aj dve dávky poskytujú výraznú ochranu, ktorá pre väčšinu populácie trvá dlhšiu dobu (čiže, podľa môjho názoru, nejaké "polročné preočkovanie" sa bude konať maximálne tak v domovoch dôchodcov, ak vôbec).

G3n3r3l píše:... vyjadrenie riaditeľa vojenskej nemocnice v Ružomberku v ktorom potvrdil, že čísla od vlády o počte pacientov na oddelaniach COVidu sú falošné...

Tak to by ma veľmi zaujímalo. Bol to ten riaditeľ, ktorého odvolali kvôli borderline kriminálnemu manažmentu? :D

G3n3r3l píše:Nech si každý spraví o tom svoj vlastný názor ale osobne si myslím, že situácia typu ak sa nezaočkuješ tak nebudeš môcť prakticky nič nie je správne. Ono človek by mal mať na výber a nie násilné donutie štýlu, že nepôjdeš do práce, vyhodíme ťa atď...

Súhlasím. Čísla nepopierateľne hovoria, že očkovanie je účinné a podľa môjho názoru by sa mal zaočkovať každý, kto môže. Alebo sa s prípadnými následkami vysporiadať doma v posteli a nezaťažovať zdravotníctvo, ktoré je už tak v zúfalom stave. No stále by sme mali mať možnosť slobodnej voľby.
You either die a сука, or live long enough to become a блять.
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uživatelský avatar
ericek111
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
Bydliště: /home/erik

Re: Covid

Příspěvekod ericek111 » 01 lis 2021, 18:53

killermacka píše:Uz som to mal dvakrat a zatial som mal len soplik a to bolo všetko a mierne zvysenu teplotu.

Jáj, tak to si to mal povedať všetkým tým pod zemou a s trvalými následkami (poškodenými pľúcami, srdcom, pečeňou, obličkami). Kokoti, načo ležia v tej rakve alebo sa trápia s následkami. Však killermacka mal len soplík!

Keby sa mam bat covidu,tak som cely zivot doma zatvoreny a nevyjdem kedze mozem dostat chripku a ovela hosie choroby ako nejaky pripčený covid ktory zabija ludi,ale starych ktori nemaju dobru imunitu,chronických chorých a podobne.

Jáj, tak starí, chorí a ľudia s oslabenou imunitou (cca. 3 % dospelej populácie) môžu skapať! Mimochodom, vôbec nie je pravda, že zabíja len starých... Počul som o prípadoch športovcov a takýchto bromhexinových popieračov, ktorí skončili na mesiace pripútaní k lôžku alebo aj horšie...

killermacka píše:Pravdepodobnosť že zomriem na covid je menšia,ked rano idem do skoly a zrazi ma auto v Košiciach :)

V roku 2020 zahynulo pri dopravnej nehode na celom Slovensku 17 chodcov. COVIDu podľahlo 4004 ľudí. Zvláštne počty to vedieš...
You either die a сука, or live long enough to become a блять.
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uživatelský avatar
ericek111
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
Bydliště: /home/erik

Re: Covid

Příspěvekod kurfy » 01 lis 2021, 19:36 VIP

ericek111 píše:
killermacka píše:Uz som to mal dvakrat a zatial som mal len soplik a to bolo všetko a mierne zvysenu teplotu.

Jáj, tak to si to mal povedať všetkým tým pod zemou a s trvalými následkami (poškodenými pľúcami, srdcom, pečeňou, obličkami). Kokoti, načo ležia v tej rakve alebo sa trápia s následkami. Však killermacka mal len soplík!

Keby sa mam bat covidu,tak som cely zivot doma zatvoreny a nevyjdem kedze mozem dostat chripku a ovela hosie choroby ako nejaky pripčený covid ktory zabija ludi,ale starych ktori nemaju dobru imunitu,chronických chorých a podobne.

Jáj, tak starí, chorí a ľudia s oslabenou imunitou (cca. 3 % dospelej populácie) môžu skapať! Mimochodom, vôbec nie je pravda, že zabíja len starých... Počul som o prípadoch športovcov a takýchto bromhexinových popieračov, ktorí skončili na mesiace pripútaní k lôžku alebo aj horšie...

killermacka píše:Pravdepodobnosť že zomriem na covid je menšia,ked rano idem do skoly a zrazi ma auto v Košiciach :)

V roku 2020 zahynulo pri dopravnej nehode na celom Slovensku 17 chodcov. COVIDu podľahlo 4004 ľudí. Zvláštne počty to vedieš...


pěkně jsi jim to vysvětlil :) ulehčil jsi mi práci
Můj Steam Profil
  • Hodnota: 573€ (105€ se slevami)
  • Vlastněno her: 74
  • Hráno her: 49 (66%)
  • Odehrané hodiny ke dni 6. dubna: 2,391.4h
steamcommunity.com/id/kurfy
Uživatelský avatar
kurfy
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 165
Registrován: 26 čer 2021, 22:02
Bydliště: steamcommunity.com/id/kurfy

Další

Zpět na Flame

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků