Užitečné tutoriály od support týmu na jednom místě

FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod Hoolder » 19 zář 2014, 08:43

V tomto tématu se můžete dozvědět užitečné rady, řešení nejčastěji klazených otázek, ale také i něco nového, co by se mohlo hodit.

Slovníček zkratek a jiných pojmů:
  1. FPS = Frames per Second (FPS) - počet snímků za sekundu - udává, kolikrát za sekundu je grafickou kartou vykreslen obrázek hry.
  2. LAG = Občasné záseky ve hře, trhání hry. Také možnost zasekávání pohybu jak sebe, tak spoluhráčů, atd.
  3. PING = Zjednodušeně řečeno rychlost odezvy od určitého místa v síti (většinou serveru) v milisekundách.
  4. WH, AB, SH, aj. = Toto jsou zkratky cheatů, které jsou ovšem zakázané a jejich použití se trestá banem.
  5. BAN = blokace/zablokování z určitého důvodu.


Řešení nejčastějších problémů:
  1. Hra se seká, obraz je velmi nekvalitní.

      V tomto případě je potřeba zkontrolovat nastavení grafiky přímo v rozhraní hry Counter Strike 1.6. Podívejte se, zda-li náhodou nemáte vybraný grafický režím "Software", pokud ano, zvolte grafický režim OpenGL. Pokud se objeví chybová hláška o tom, že hra nemohla být spuštěna z důvodu chybějícího OpenGL, je problém na Vaši straně - Vaše grafická karta nepodporuje režim OpenGL. Pokud v tomto případě nepomůže ani tato varianta, je potřeba nastavit jednotlivé cvary.
  2. Mám dostatečně výkonný počítač, do konzole jsem napsal fps_max 100, ale FPS se nepohne více jak nad hodnotu 60 FPS. Co mám dělat?

      Zde je řešení. Pokud máte grafickou kartu značky Nvidia, následujte kroky tohoto návodu, kde se vše dozvíte.
  3. Při hraní se mi hra začne sekat na pár sekund. Tento cyklus se opakuje několikrát, co mám dělat?

      Většinou tento problém způsobuje zapnutí vertikální synchronizace. Tu vypnete příkazem do konzole gl_vsync 0 . Také doporučuji napsat gl_ansio 0 .
  4. Chtěl bych si zlepšit FPS ve hře pomocí Cvar příkazů, můžete mi pomoci?

      Samozřejmě. K tomuto je věnováno speciální téma, které si otevřete klikem zde.

  5. V prostředí hry mi nefunguje mikrofon. Neslyším hráče a oni neslyší mě, co mám dělat?

      V prvé řadě se musíte ujistit, zda-li máte v Options --> Voice / Hlas všechny posuvníky na maximum. Pokud tak máte, můžete provést voice test, ve kterém se uslyšíte. Poté napíšeme do konzole cvar voice_enable . Pokud nepomůže ani to, je potřeba si trošku pohrát s nastavením mikrofonu. Některé zvukové karty mají své externí software, kde tato nastavení můžete najít. Pokud si už nebudete vědět rady, stačí kontaktovat naše supporty, kteří vám určitě velmi rádi pomohou.
  6. Jsem steam hráč, při spuštění hry se mi zobrází chybová hláška "failed to initialization.. exiting", co mám dělat?

      Toto je interní chyba Steamu. Vy ji však jednodušše odstraníte tím, že vypnete a zapnete, či restartujete Vašeho steam klienta a problém je vyřešen.
  7. Jsem steam hráč, nastavil jsem si špatně rozlišení ve hře a nyní se do hry nemohu dostat, co mám dělat?

      V prostředí steam klienta je možné nastavit možnost spuštění. Toho také využijeme! Postup je následující. Otevřeme si steam knihovnu, pravým tlačítkem myši klikneme na Counter Strike 1.6 --> Vlastnosti (anglicky properties) --> Nastavit možnost spuštění (anglicky set launch options). Nyní zadáme tyto údaje. Pozor! Musíte to zkopírovat i s těmi odrážkami, jinak to nebude fungovat. Zde je tedy text, který vložíte do možnosti spuštění -w 800-h 600 . Potvrdíme "OK" a spustíme hru. Nyní se vám hra spustila v rozlišení 800x600. Po tom, co si rozlišení změníte své vlastní, můžete tuto možnost spuštění odstranit.
  8. Jsem steam hráč, když jsem připojen na serveru a hýbu myší, hra se mi seká, mám tzv. drop fps, co mám dělat?

      Jak jsme se již bavili v bodě č. 7. Opět nás bude zajímat "možnost spuštění" nebo-li set launch options. Do možnosti spuštění napíšeme tyto následující údaje, -noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms -nomousegrab . Opět je důležité, aby jste tam tyto možnosti spuštění vložili i s odrážkami.
  9. Na některých herních modech mám pomalou rychlost. Například na serveru furien mám mít za furieny několikanásobně vyšší rychlost, ale nemám ji. Co mám dělat?

      Někdy se stane, že se nám v configu přepíši defaultní hodnoty, nebo je omylem nevědomě změníme. Do konzole, popř. do configu si napíšeme tyto cvary, cl_sidespeed 400; cl_forwardspeed 400; cl_backspeed 400

  10. Jak mám natočit demo? Kam se mi demo uloží a proč jej nemohu přehrát např. v program Windows Media Player?

      Demo, nebo také videonahrávku ze hry pořídíme příkazem do konzole record. Pozor! Samotný příkaz "record" vám nespustí nahrávání. Je potřeba, abychom si zvolili libovolný název dema. Pro příklad uvedeme demo s názvem karel. Napíšeme tedy do konzole "record karel" - samozřejmě, že píšeme bez uvozovek. V konzoli se nám zobrazí hláška "recording karel". To znamená, že nahrávání dema je hotovo. Když chceme zastavit nahrávání dema, stačí napsat jednoduchý příkaz "stop" - taktéž bez uvozovek! Demo se vám uloží do složky cstrike, kterou najdete na vašem disku ve složce s hrou CS 1.6 .
  11. Chtěl bych si přidat do svého configu cvary (příkazy), avšak když hru vypnu a zapnu, neuloží se mi, proč?

      Je to jednoduché a prosté. Když máme náš soubor config.cfg ve složce cstrike zvolen "pouze pro čtení", je logické, že se nám do něj nebudou přidávat nové věci. Můžeme to i nazvat takto, že se nám soubor uzamkl. Pokud chcete přidat jednotlivé cvary, doporučuji si otevřít soubor config.cfg v jakémkoliv textovém editoru a práce je hotova! Jak jednoduché, viďte?
  12. V mém herním menu se mi objevily servery, které vůbec neznám a nechci je tam, jak je možné, že se to stalo?

      Někdy se zkrátka stane, že konkurentní, většinou zahraniční servery mají své vlastní gamemenu, ve kterém mají své servery a slouží to k snadnému připojení na server. Pokud toto samozřejmě nechceme, otevřeme si složku s hrou --> cstrike --> resources --> gamemenu.res - tento soubor smažeme, zapneme hru a budete mít základní herní menu.
  13. Chtěl bych si nastavit staré herní menu, popř. staré nákupní menu, jak to mám udělat?

      Taktéž použijeme jednoduchý cvar příkaz, který si můžeme napsat jak do konzole, tak do svého configu. Příkaz je následující,
      Kód: Vybrat vše
      setinfo "_vgui_menus" "0"[/i]
  14. Když komunikuji na TS a zároveň v prostředí hry CS 1.6, ztlumuje se mi zvuk, proč a jak to mohu změnit?

      Systému to neuškodí, je to spíše taková "kosmetická úprava". Stačí, když si otevřeme ovládací panely a budeme postupovat následovně podle obrázků. Obrázek Obrázek
  15. Měl jsem nabindované schopnosti z herního modu a omylem jsem si je přebindoval jiným cvarem, mohu si schopnost nabindovat na jiné tlačítko?

      Samozřejmě. Stačí, když si do konzole napíšeme následující cvar
      Kód: Vybrat vše
      bind o +schopnost

  16. Chtěl bych si dohledat svou aktivitu, rank a jiné informace z daného serveru, kde to mohu najít?

      [i]Najdeme to na webu, konkrétně na tomto odkazu http://www.gamesites.cz/counter-strike-1.6/servery/
  17. Na konci kola neslyším hudbu, proč?

      Je možné, že máme MP3 ztlumené, nastavíme si je viz. obrázek Obrázek

  18. Připojil jsem se na server, stáhla se mi mapa, kterou jsem ještě nehrál. Při připojení na server se mi objeví chybová hláška

      Někdy se stane, že se mapa nestáhne správně, nebo se nestáhne celá. Proto doporučuji mapu ze složky maps smazat a stáhnout ji znovu
  19. Zmizly mi peníze ze serverů, kde se peníze ukládají, např. Furien, Knife

      Toto je taktéž častá problematika na těchto serverech. Peníze se ukládají na jedinečné valve/steam id. Je to id hry, které má každý jiné. Někdy se stane, že se Vám přidělí sdílené VID. Když se Vám SID změní, přijdete logicky o své peníze. Někdy se také stane, že se Vám nenačte SID. Proto doporučuji počkat 24 hodin a problém by měl zmizet. Pokud ne, obraťte se na vedení.
  20. Na serveru fun mi nefunguje piss, když hráče zabiju.

      Do konzole si napíšeme cvar
      Kód: Vybrat vše
      bind "v" "piss"
  21. Chtěl bych se naučit strafovat na serverech furien, můžete mi poradit?

      Samozřejmě, existuje k tomu speciální tutoriál, který najdeme pod tímto odkazem Obrázek klik
  22. Chěl bych si nabindovat simona na serverech Jailbreak, také by se mi hodilo i bindování na simon menu, jak to mám udělat?

      Jak již bylo zmíněno výše, jednodušše si je nabindujeme, například na písmeno o a p těmito cvary
      Kód: Vybrat vše
      bind "o" "say /simon" - příkaz na to, abychom si mohli vzít simona
      Kód: Vybrat vše
      bind "p" "say /smenu" - bind na simon menu
  23. Chtěl bych si zvýšit fps ve hře pomocí příkazů do konzole, pomůžete mi?

      Samozřejmě, podrobně je to sepsáno v tomto odkazu
  24. Chtěl bych si vytvořit vlastní GUI - pozadí ve hře, atd. jak to udělám?

      Podrobněji je to napsáno v tomto odkazu
  25. Chtěl bych přidat něco, co by hráčům mohlo pomoct do sekce tutoriály, jak to mohu udělat?
      Stačí se domluvit, kontaktovat mě Karmík pomocí PM na webu a určitě stím něco uděláme.
Uživatelský avatar
Hoolder
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1821
Registrován: 26 kvě 2014, 15:00
Bydliště: Plzeň

FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

od Rumcajz » 19 zář 2014, 08:43

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Plzeň

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod Elwyn » 31 říj 2014, 18:11 VIP

26. [STEAM] Chtěl bych mít ve hře stejné rozlišení jako předtím, nyní když si zadám to rozlišení, které jsem měl, tak mám po stranách černé pásy.

    Budeme postupovat následovně :arrow: Otevřeme si steam knihovnu :arrow: Pravým tlačítkem myši klikneme na CS 1.6 :arrow: Vlastnosti :arrow: Nastavit možnosti spuštění :arrow: do řádku napíšeme to, co je uvedeno v kódu a problém bude vyřešen.
    Kód: Vybrat vše
    -nofbo -nomsaa -stretchaspect

    Poznámka: Do možnosti spuštění můžeme v případě potřeby nakopírovat celý následující řádek
    -noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms -nomousegrab -nofbo -nomsaa -stretchaspect



27. [STEAM] Mám stabilně 100 fps, hra se mi trhá, je nehratelná, co stím?

    U novějších PC a notebooků jsou nejnovější typy grafických karet. Možná z příčin bude zapnutá vertikální synchronizace. Jak ji vypneme? Do konzole napíšeme tyto dva příkazy.
    Kód: Vybrat vše
    gl_vsync 0
    Kód: Vybrat vše
    gl_ansio 0

28. Chtěl bych používat netgraph, abych viděl, zda-li mi nekolísají FPS. Když jej mám v pravém rohu, nevidím své peníze ve hře, chtěl bych jej mít uprostřed, jak to mohu udělat?

    Samozřejmě, že existuje i tato možnost. Je nutno, abychom měli net_graph zapnutý a aby se nám ukazoval v prostředí hry. Vybereme si například net_graph 3. Nyní jej máme klasicky umístěn v pravém dolním rohu. K tomu, abychom si tento graph mohli umístít například doprostřed, či doleva, napíšeme tento příkaz :arrow:
    Kód: Vybrat vše
    net_graphpos 1 (pro umístění graphu vpravo dole)
    Kód: Vybrat vše
    net_graphpos 2 (pro umístění graphu uprostřed dole)
    Kód: Vybrat vše
    net_graphpos 3 (pro umístění vlevo dole)

29. Chtěl bych si zahrát na serveru Jailbreak, jsem tam ale nováček a vůbec neovládám pravidla, můžete mi nějak pomoct?

    Samozřejmě! Na tomto odkazu je sepsáno vše, co budete potřebovat!

30. Nemohu se připojit na daný server, ostatní server mi jdou v pořádku, kde je chyba?

    Zde může být příčin relativně hodně, především se jedná o to, že máte zablokovaný port. Můžete si jej povolit v nastavení routeru, či rovnou přidat do možnosti spuštění (steam CS 1.6) daný port, například
    Kód: Vybrat vše
    +clientport 27083

31. Jak si mohu odbindovat klávesu, na které již mám nabindovaný určitý příkaz?

    Jednodušše stačí bind smazat z configu. Také existuje pohodlnější možnost a to napsat do konzole
    Kód: Vybrat vše
    unbind "v" (písmeno v je uvedeno jako příklad)

32. Po hození HE granátu mi spadne celá hra bez jakékoliv chybové hlášky, co stím?

    Do konzole napíšeme tyto dva příkazy :arrow:
    Kód: Vybrat vše
    gl_ansio 0
    Kód: Vybrat vše
    fastsprites "2"

    Pokud nepomůže ani to a máme grafickou kartu značky Nvidia, zkuste tutoriál na tomto odkazu V případě, že nepomůže ani toto kontaktujte CS supporta přes PM, či na TS (můžete i mě, pokusíme se to vyřešit).

33. Jak zjistím seznam nominovatelných map na daném serveru?

    Na serveru musíme být připojeni. Poté si otevřeme konzole a napíšeme tam příkaz
    Kód: Vybrat vše
    listmaps
    Zobrazí se nám určitý počet map, pokud cheme vidět úplně všechny, poté napíšeme příkaz
    Kód: Vybrat vše
    listmaps*

34. Při připojení na určitý server se mi ukáže hláška "Host_Error: UserMsg: Not Present on Client 58"

    Pokud nemáme klienta z Gamesites.cz stránky, tak si jej stáhneme. Každý herní klient je stavěný na jiném jádru a proto nemusí být kompatibilní verze hry s danými servery.

35. Po připojení na určitý server se mi ukáže hláška "Net_sendPacketERROR: NO ERROR"

    Tento problém se objevuje především u steam hráčů. Pokud se nám tato chyba zobrazuje, budeme postupovat následovně. Otevřeme si steam knihovnu :arrow: Pravým tlačítkem myši na CS 1.6 :arrow: nastavit možnost spuštění :arrow: napíšeme tam text, který je uveden v kódu
    Kód: Vybrat vše
    +clientport 27025 -nofbo -nomsaa

36. Omylem jsem si nahradil skin zbraně, chtěl bych zpět originální skin, jak to mám udělat?

    Možností je hodně. Můžeme například smazat ze složky cstrike --> models daný soubor, při připojení na server se nám automatický stáhne. Pokud nám nepomůže ani toto, můžete si složku s modely celou smazat, či ji nahradit základní složkou "models", která se nám vytvoří po instalaci CS 1.6
Uživatelský avatar
Elwyn
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2195
Registrován: 21 dub 2014, 13:18

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod Elwyn » 31 říj 2014, 18:13 VIP

37. Keď spustím non-steam hru , tak okamžite spadne

1. Kliknite na zástupcu a dajte vlastnosti
2. Do políčka "Cieľ" pridajte na koniec riadku -steam


38. Steam nejde spustiť, po opakovaných kliknutiach nereaguje

1.Smažte súbory steam.dll , steamclient.dll (steamclient64.dll) a clientregistry.blob
2. Spustite steam. Mal by sa teraz odznova aktualizovať


39. Ve hře nevidím střely, spray loga, popř. stopy simona, co mám dělat?

Řešení je jednoduché, stačí otevřít konzoli a napsat následující příkazy

Kód: Vybrat vše
mp_decals 4000

Kód: Vybrat vše
r_decals 4096


Pokud problém přetrvává je možné vymazat config ve složce :arrow: cstrike.


40. Po čase hraní mě to odpojí a vyskočí hláška "Reliable Channel Overflowed", co mám dělat?

Na vině nejspíše bude vaše internetové připojení (slabý signál, přetížená wifi apod.)
Vypněte všechny nepotřebné programy na pozadí a napiště tyto příkazy do konzole.


Kód: Vybrat vše
cl_cmdrate 30

Kód: Vybrat vše
cl_updaterate 20
Uživatelský avatar
Elwyn
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2195
Registrován: 21 dub 2014, 13:18

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod Elwyn » 02 led 2015, 09:21 VIP

41. Zmizli mi peniaze/body/... na jednom zo serverov, kde je problém?

-Je niekoľko možností prečo sa to stalo. Prvá varianta môže byť reset, pri ktorom všetci hráči prídu o svoje body, peniaze,....

-NON-STEAM: Môže sa stať, že s nejakým hráčom máte rovnakú SID prípadne máte DIP. Pokiaľ nechcete aby sa vám to stávalo jediné riešenie v takom prípade je zakúpiť si originálnu verziu hry cez STEAM.

-STEAM: Môže sa jednať o dočasný BUG a do niekoľkých dní sa všetko vráti do predošlého stavu.


42. Som NON-STEAM hráč a mám permanentný BAN, hoci som ani nehral.

-Pravdepodobne sa jedná o spoločnú IP/SID. Jediné možné riešenie je zakúpiť si originálnu verziu hry cez STEAM.
Uživatelský avatar
Elwyn
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2195
Registrován: 21 dub 2014, 13:18

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod emoboy » 05 úno 2015, 10:16 VIP

43. Nevidím text v MENU.

-Zapnem hru CS 1.6 v ľavo dole možnosti ako New Game, Options a pod. mám ale keď kliknem príklad na options tak to vyzerá asi takto:
Obrázek

:idea: Riešenie :idea: Otvoríme si steam >>> Knihovna >>> CS 1.6 >>>Vlastnosti >>> overiť integritu hry, malo by sa predpokladom stiahnuť okolo 90 súborov a problém bude vyriešený.

44. Veľké písmená v menu/velké rozlišení

-Zapnem hru CS 1.6 a v menu písmená ako New Game, Options a pod. sú skoro cez celú obrazovku.
-Změnil jsem si rozlišení a nemůžu se dostat do menu.


:idea: Riešenie :idea: Otvoríme si steam >>> Knihovna >>> CS 1.6 >>> Vlastnosti >>> Nastaviť možnosti spustenia, a tam vložíme tento riadok
Kód: Vybrat vše
-w 800 -h 600

-w = šírka
-h = výška
Steam: GS.cz # ^LifeStyle^
Uživatelský avatar
emoboy
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 544
Registrován: 18 zář 2014, 18:28

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod SponErko » 10 úno 2015, 16:00 VIP

45. Při připojovíní na server vyskočí chybová hláška Connection to server timeout

Otevřeme konzoli a napíšeme příkaz
Kód: Vybrat vše
cl_timeout 100


46. Každé spray logo vidím jako černé B

Otevřeme si složku se hrou, v ní otevřeme složku cstrike a vymažeme z ní soubory: tempdecal.wad, pldecal.wad, custom.hpk


47. Vypnutí automatického screenování na konci mapy

Pokud chceme vypnout automatické screenshoty na konci každé mapy, stačí do konzole napsat:
Kód: Vybrat vše
hud_takesshots 0
Pokud toto právě čteš, si to TY, ten VYVOLENÝ ! V následujících 5 sekundách máš čas na rozhodnutí... Dělám si prdel, jen zkouším tvou bystrost :D
Uživatelský avatar
SponErko
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2098
Registrován: 30 dub 2014, 13:09

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod Elwyn » 10 úno 2015, 18:01 VIP

48. Pri napojení na server ma vykopne s chybou: Fake client. Connection was in idle state.

Do konzole napíšte:

Kód: Vybrat vše
clientport 27006
Uživatelský avatar
Elwyn
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2195
Registrován: 21 dub 2014, 13:18

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod Karmik66 » 11 dub 2015, 16:52 VIP

49. Nejde nastavit rozlišení mého monitoru

Zpaneme hru :arrow: options :arrow: video :arrow: zde přenastavíme display mode buď na widescreen, nebo na normal. Poté stačí jen vybrat dané rozlišení.


50. Na Avatar Battle serverech nejdou pokládat laser miny

Stačí napsat do konzole
Kód: Vybrat vše
Bind "p" "+setlaser"

Poté klávesou "P" můžeme pokládat miny.


51. Myš se hýbe jen nahoru a dolu

Zapneme hru :arrow: options :arrow: mouse a odškrtneme možnost reverse mouse.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Karmik66
CS 1.6 Support kapitán
CS 1.6 Support kapitán
 
Příspěvky: 2392
Registrován: 16 dub 2014, 18:18

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod SponErko » 22 čer 2015, 21:08 VIP

52. Na DeathRun serverech mi nejde teleport za postavu robocop

Pro funkční klávesu V napíšeme do konzole
Kód: Vybrat vše
bind "v" "+teleport"



53. Hra mi jde 4-7fps v menu i na sevreru

Stačí stáhnout aktuální ovladače grafické karty, které podporují OpenGL rendering. Pokud nevíte které, můžete využít PC Support.
Pokud toto právě čteš, si to TY, ten VYVOLENÝ ! V následujících 5 sekundách máš čas na rozhodnutí... Dělám si prdel, jen zkouším tvou bystrost :D
Uživatelský avatar
SponErko
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2098
Registrován: 30 dub 2014, 13:09

Re: FAQ - řešení nejčastějších problémů a dotazů

Příspěvekod SponErko » 01 srp 2015, 11:34 VIP

54. Vytvořené spray logo v Hl Tag Converteru je průhledné

Tento problém nastane tehdy, když má logo stejnou výšku jako délku (např. 96x96). Proto je třeba nastavit v Converteru jednu stranu delší, čímž vzniknou modré okraje (např. 96x112).
Obrázek
Pokud toto právě čteš, si to TY, ten VYVOLENÝ ! V následujících 5 sekundách máš čas na rozhodnutí... Dělám si prdel, jen zkouším tvou bystrost :D
Uživatelský avatar
SponErko
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2098
Registrován: 30 dub 2014, 13:09


Zpět na Tutoriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků