Zde můžete najít rady a návody ke hře.

FiveM - problém

Příspěvekod Habs » 16 úno 2020, 11:00 VIP

Skúsim napísať aj sem, možno sa nájde niekto, kto mi bude vedieť pomôcť.

- notebook
- CPU Intel Core i5 @ 1.60GHz
- RAM 8,00GB
- GPU 4096MB ATI Radeon 530
- Social club

Na začiatok upozorňujem, že problém sa vyskytol na každom serveri, na ktorý som sa skúšal pripojiť, takže chyba servera sa môže vylúčiť. Problém spočíva v tom, že keď sa pripojím na nejaký RP server, vidím toto. Nevidím to iba na sebe ale aj na ostatných hráčoch (mimo NPC). Inak ide hra uplne plynulo bez problémov. Oblečenie (hlavne od pása dole) a celá hlava je takáto zelená. Po oddialení postavy je pohľad na postavu lepší, zelené miesta nahradia reálne textúry, ale nie úplne. Čo sa týka riešení, skúšal som preinštalovať FiveM a na niekoľko spôsobov som v hre upravoval grafické nastavenia. Čo sa týka pátrania po internete, našiel som celkovo iba jeden prípad, ktorý mal rovnaký problém, žiaľ, riešenie som nenašiel. A áno, driver, hra, všetko je aktuálne.
Na FiveM Singleplayer je všetko bez problémov, rovnako tak aj na samotnom GTA.

Ďakujem vopred za všetky odpovede.
Uživatelský avatar
Habs
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1454
Registrován: 05 črc 2015, 13:23

FiveM - problém

od Rumcajz » 16 úno 2020, 11:00

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: FiveM - problém

Příspěvekod TheRebel24 » 16 úno 2020, 22:46

Ahoj,
Vidím to na již starší HW specifikaci, která může způsobovat tento problém. Samozřejmě to nemusí být ono, ale podle mě ano, díky scriptům a pluginům, které FiveM používá, narozdíl od normálního GTA V.
Přeji hezký večer.
"To insure the adoration of a theorem for any length of time, faith is not enough, a police force is needed as well." - Anonymous R5 3600, GTX 1070, 16GB RAM, AiO, X370 Gaming Carbon PRO, 512GB SSD, 4TB HDD, 620W Seasonic
Uživatelský avatar
TheRebel24
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 21 lis 2016, 19:26
Bydliště: Salzburg, Austria

Re: FiveM - problém

Příspěvekod Habs » 17 úno 2020, 10:39 VIP

Ďakujem za reakciu, ale nemyslím si, ze chyba spočíva v tom, čo si napísal. Jediné, čo vo FiveM vidím zle som ja sám, resp. teda moja hlava a oblečenie od pása dole, rovnako tak aj u ostatnych hráčov (mimo npc). Všimol som si však, že keď vidím hráča v diaľke (s ohľadom na voice cca 8 metrov) vidím ho úplne krásne, chyba nastane, ked sa ku mne priblíži. Je divne, že som asi jediný, ktorý ma takýto problém. Ked boli problémy s texturami vo FiveM, bavili sa o radách ako zapnutie vertikálnej synch., vymazanie cache, uprava grafickych nastaveni v hre a pod. Všetko som skusil - bez výsledku.
Uživatelský avatar
Habs
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1454
Registrován: 05 črc 2015, 13:23

Re: FiveM - problém

Příspěvekod NaH » 17 úno 2020, 21:49

Ahoj, osobně ti doporučuji navýšit RAMKY, měl jsem podobný problém a pomohlo mi to.
xd
Uživatelský avatar
NaH
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 109
Registrován: 17 pro 2017, 16:14

Re: FiveM - problém

Příspěvekod Trsak » 18 úno 2020, 18:04 VIP

Budou to s největší pravděpodobností opravdu RAMky. Když hraješ fivem, servery streamují vozidla, oblečení a další věci, které se ti načítají právě do RAM a 8 GB je pro hraní na fivem serverech mnohdy málo, 16 GB ti vystačí.
Chodí štěstí dokola, sem tam padne na vola.
Kde blb, tam nebezpečno.
Uživatelský avatar
Trsak
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 795
Registrován: 03 bře 2018, 20:02

Re: FiveM - problém

Příspěvekod TeeNka » 19 úno 2020, 18:44 VIP

Hele, já hrala FIveM do dneška na 4GB a problém nebyl...
Uživatelský avatar
TeeNka
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 92
Registrován: 22 črc 2014, 10:56
Bydliště: Lamaland


Zpět na Rady a Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků