Zde můžete najít rady a návody k CSku.

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod d0unt » 03 dub 2017, 13:09 VIP

Zdravím, zde je návod ako zvýšiť v hre fps[Frames Per Second] - [počet snímku za sekundu]

Pravým tlačidlom myši si kliknite na vašu hru v knihovni a zvolíte vlastnosti.
Kliknete na Nastaviť možnosti spustenia
Do riadku napíšete :
-noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms -nomousegrab -nofbo -nomsaa -stretchaspect
a dáte OK.

Potom si spustíte vašu hru CS 1.6 a do konzole napíšete nasledujúce príkazy:

Kód: Vybrat vše
cl_bob 0
cl_bobcycle 0
fps_max 10000
fps_override 1
gl_vsync 0
gl_ansio 0
cl_weather 0
r_decals 300
hud_saytext 1
hud_draw 0


CTRL + ALT + DELETE>>SPRAVCA ULOH>>PODROBNOSTI>>PRAVYM KLIKNETE NA PROGRAM hl.exe>>NASTAVIŤ PRIORITU>>VYSOKA !!

Taktiež si vypnite(ukončite ich) v spravci úloh zbytočné aplikácie, ktoré vám žerú 99% RAM.

Shift + Tab >>> Nastavenia >>> Prenosy >>> Optimalizovať kodování pro >>> VYKON !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Doplňujúce príkazy pre viac fps :

Kód: Vybrat vše
fastsprites 0

--> Tento příkaz nám změní kvalitu smoke granátu. Většina hráčů má problém, že když tento granát hodí, tak mají lagy. Při hodnotě 2.0 je nejvíce realný a kvalitní, při hodnotě 0 je méně kvalitní, avšak není tak náročný.

Kód: Vybrat vše
r_dynamic 0

-->- Při hodnotě 1 zapne dynamické osvětlování (náročnější na fps).

Kód: Vybrat vše
cl_himodels 0

-->Při možnosti 1 (zapnuto) máte deatilní modely hráčů. Při hodnotě 0 máte ty méně náročnější = vyšší fps. Pozor! Když si toto nastavíte, neuvidíte speciální modely, např. na furienu, jailbreak serveru, ai!

Kód: Vybrat vše
gl_picmip 4

-->- Sníží, popř. zvýší detaily. Při hodnotě 4 (maximum) máte nejméně kvalitní textury = vyšší fps.

Kód: Vybrat vše
gl_round_down 3

-->Sníží detaily textur, opět čím vyšší číslo, tím nižší detaily = vyšší fps

Kód: Vybrat vše
r_detailtextures 0

-->Tento příkaz vypne detailnější textury a jejich vykreslovaní. Opětovně tímto příkazem můžete mít vyšší fps.



Príkazy na zníženie kvality grafiky v hre Counter Strike 1.6 :
Kód: Vybrat vše
gl_round_down "10"
gl_affinemodels "0"
gl_keeptjunctions "0"
gl_picmip "1"
gl_max_size "128"
gl_lightholes "0"
gl_playermip "3"


Pokiaľ nepomôže ani toto, tak skús tento návod a pokiaľ ti nepomôže ani tento návod, tak bud je problém v pc alebo aj v internete.

1) -medzi základy správnej prevencie počítača je mať dobre nakonfigurovaný firewall alebo kvalitný antivírus. A najlepšie je oboje naraz. Otázkou znie, ako si vybrať kvalitný antivírus. Osobne používam UPC Smart Guart + CCleaner. Je tiež pravda, že antivírak dosť spomaľuje PC aspoň mne.

-Keď si si vybral antivírus, odporúčam ísť do núdzového režimu počítača a v tomto režime dať kompletné scanovanie počítača cez antivírus. Po ukončení stačí reštartovať PC a ísť do klasického režimu.

2) -môže sa ti prehrievať grafická karta alebo aj procesor. z času na čas nám buď doslúži chladenie na procesore alebo grafickej karte. Môže to byť zapríčinené buď nedostatočnou starostlivosťou o PC, alebo pokazeným chladičom. Riešenie je jednoduché, stačí si zadovážiť voľne dostupný program na meranie teploty počítača (PC WIZARD 2010, Everest) a skontrolovať si teploty jednotlivých komponentov. Na počítačoch by grafická karta nemala presiahnuť teplotu 50 stupňov v normálnom chode, v notebookoch je táto teplota približne rovnaká. Čo sa týka procesorov, to záleží od typu procesora, ale kritická hranica je 80 stupňov, kde je zle nedobre. Na rad by malo prísť povysávanie (upozorňujem opatrne) ventilátorov a chladičov v PC bedni a taktiež zabezpečiť počítaču prísun vzduchu.

3) - zmeny v nastaveniach hry alebo systému
- pokiaľ hore uvedené metódy zlyhali, je na rade zmena nastaveniach hry alebo systému. Mohlo sa stať nejakým nedopatrením, že boli zmenené nastavenia grafickej karty (z výkonu na kvalitu) alebo boli upravené hodnoty v configu. Riešenie je jednoduché, stačí ak si pamätáte svoje predchádzajúce nastavenia a vrátite ich na pôvodnú hodnotu.

4) -Vlastním počítač s ATI grafickou kartou :
prvou vecou je nainštalovať si aktuálnu verziu ovládača pre vašu grafickú kartu. Pokiaľ neviete typ vašej grafickej karty, stačí použiť program PC Wizard 2010, ktorý to za vás zistí. Následne si otvorte http://www.amd.com/, kde si nájdete vpravo hore typ svojej grafickej karty, váš operačný systém a stiahnete si najnovší ovládača, ktorý si nainštalujte. (neplatí pre staršie typy grafických kariet)

uvíta ťa tabuľka ATI Catalyst Control Center (CCC), kde tvojim prvým útočiskom bude nastavenie 3D. Tam je potrebné nastaviť všetky hodnoty nasledovne:

:arrow: :arrow: https://ctrlv.cz/N9iy

pokiaľ ti tieto nastavenia nepomôžu, môžeš sa poistiť nastavením na vysoký výkon grafickej karty. V lište klikni pravým na logo ATI, kde si vyberiete svoju grafickú kartu, nastavenia 3D. Podľa obrázka:

:arrow: :arrow: https://ctrlv.cz/xCBQ

Vlastním počítač s NVIDIA grafickou kartou :

rovnako ako pri ATI grafickej karte, tak aj pri NVIDIA prvou vecou bude stiahnutie si najnovších ovládačov pre grafickú kartu. Ovládač nájdete tu: http://www.nvidia.co.uk/ . Po inštalácii je postup jednoduchý, otvoríš si ovládací panel a máš na výber 2 možnosti: buď si automaticky zvolíš predvoľbu výkon, alebo manuálnu konfiguráciu. Odporúčam pre menej zdatných zvoliť profil výkon, pre skúsenejších odporúčam pohrať sa s nastaveniami podľa svojej potreby.

:arrow: :arrow: https://ctrlv.cz/6X6p

Rýchly súhrn pre správne optimalizovaný počítač, zníženie rizika znižovania FPS, obmedzenie nekvalitného pripojenia:


1. vybrať vhodný antivírový program
2. stiahnuť si najnovšie ovládače pre grafickú kartu
3. ísť do núdzového režimu
4. otestovať si kompletne celý počítač antivírusom, popr. antispywarom
5. otestovať si svoje internetové pripojenie + ping
6. reštartovať PC, ísť do klasického režimu windowsu a nastaviť si hodnoty pre grafické karty
7. upraviť si správne config a otestovať teplotu PC komponentov
8. vypnúť PC a preventívne povysávať chladiace časti počítača


Prajem pekný zvyšok dňa hádam, že ti to pomôže ;)

S pozdravom d0unt
10.1.2016
ex CS 1.6 ADMIN
ex Porušovanie Pravidiel - DeathMatch, Furien, GunGame, Zombie, Jump, Fun, TTT
ex Prístup do banlistu
ex CS 1.6 Cheathunter[Furien]
ex Turnajový administrátor
ex kontrolor Furien Akadémie
https://www.twitch.tv/d0unt
Uživatelský avatar
d0unt
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 4454
Registrován: 07 čer 2015, 10:43
Bydliště: Košice

Re: FURIEN BOOST

od Rumcajz » 03 dub 2017, 13:09

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Košice

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod SendyPlankton » 03 dub 2017, 13:33 VIP

čus

já tahám jen 200 fps max, boost skoro naprd, ale jak mile jsem zkusil tento příkaz cl_filterstuffcmd "1" tak se mi strafuje i boostuje o dost líp ;) zkus a pak napiš
Kód: Vybrat vše
https://steamcommunity.com/id/laozyn/

EX - Cs 1,6 Admin
EX - Furien CHH
Uživatelský avatar
SendyPlankton
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 05 dub 2015, 17:27
Bydliště: Ostrava

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod TOMII » 03 dub 2017, 17:14

No uvidím hodím si zatial command na plochu. Ked pojdem hrať uvidime Zatiaľ dík. Luck aj chceš možeme na TSku pokecať že čo. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
TOMII
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 108
Registrován: 13 zář 2013, 19:07

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod TOMII » 03 dub 2017, 20:31

SendyPlankton píše:čus

já tahám jen 200 fps max, boost skoro naprd, ale jak mile jsem zkusil tento příkaz cl_filterstuffcmd "1" tak se mi strafuje i boostuje o dost líp ;) zkus a pak napiš


Boost po commande sa zlepšil no nie dosť stale niečo blbne alebo už neviem...
Obrázek
Uživatelský avatar
TOMII
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 108
Registrován: 13 zář 2013, 19:07

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod LuckONE » 03 dub 2017, 20:58 VIP

Skúsil si to čo písal vyššie dount?
"Nie je možné poraziť človeka, ktorý sa nikdy nevzdáva." - Babe Ruth.

CS1.6 Admin -> 27.11. 2020
Ex CSGO Admin -> 19.3. 2022 -> 26.9.2022
Uživatelský avatar
LuckONE
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2502
Registrován: 20 čer 2015, 20:58
Bydliště: Tvrdošín

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod TOMII » 04 dub 2017, 12:54

LuckONE píše:Skúsil si to čo písal vyššie dount?

Ano všetko mám prepnuté na Výkon.
Obrázek
Uživatelský avatar
TOMII
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 108
Registrován: 13 zář 2013, 19:07

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod LuckONE » 04 dub 2017, 13:38 VIP

Tých osem bodov čo ti tam napísal si akože spravil? :D
"Nie je možné poraziť človeka, ktorý sa nikdy nevzdáva." - Babe Ruth.

CS1.6 Admin -> 27.11. 2020
Ex CSGO Admin -> 19.3. 2022 -> 26.9.2022
Uživatelský avatar
LuckONE
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2502
Registrován: 20 čer 2015, 20:58
Bydliště: Tvrdošín

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod TOMII » 04 dub 2017, 14:28

LuckONE píše:Tých osem bodov čo ti tam napísal si akože spravil? :D

Ano cez nudzovy režim ak reaktivacia antiviraku cez spravcu uloh v nudzovom režime black screen. Reštart pc a počitač klasicky vyčistený od prachu všetkeho boost stale rovnaky
Obrázek
Uživatelský avatar
TOMII
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 108
Registrován: 13 zář 2013, 19:07

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod LuckONE » 04 dub 2017, 17:31 VIP

Dnes som ťa videl na servery...(Tvrdil si mi že som fake). Ale ja by som povedal že boost máš dobrý...A možno ti pc väčší boost nedá...(vieš ak máš pozapinane Skype a milión somarin). Poprípade môžeš mať aj starý pc...Možno tak není...Ale fakt neviem prečo inak by sa ti inak nezvýšil boost.
PS: ako vravím podľa mňa máš boost dobrý...Úplne to stačí....Je tu ešte jedna vec ak si na nejakom Furien servery kde je veľa hráčov tak ti klesajú fps a čím menej fps tým menší boost...(dropnu ti fps a boost sa ti vytratí).
"Nie je možné poraziť človeka, ktorý sa nikdy nevzdáva." - Babe Ruth.

CS1.6 Admin -> 27.11. 2020
Ex CSGO Admin -> 19.3. 2022 -> 26.9.2022
Uživatelský avatar
LuckONE
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2502
Registrován: 20 čer 2015, 20:58
Bydliště: Tvrdošín

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod TOMII » 04 dub 2017, 18:24

LuckONE píše:Dnes som ťa videl na servery...(Tvrdil si mi že som fake). Ale ja by som povedal že boost máš dobrý...A možno ti pc väčší boost nedá...(vieš ak máš pozapinane Skype a milión somarin). Poprípade môžeš mať aj starý pc...Možno tak není...Ale fakt neviem prečo inak by sa ti inak nezvýšil boost.
PS: ako vravím podľa mňa máš boost dobrý...Úplne to stačí....Je tu ešte jedna vec ak si na nejakom Furien servery kde je veľa hráčov tak ti klesajú fps a čím menej fps tým menší boost...(dropnu ti fps a boost sa ti vytratí).

Ako tak treba mi povedať že nemáš 1 učet :D
problém s FPS nemam vobec ťaha mi to cez 1200 v pohodke.... No s tým boostom neviem neviem...
Obrázek
Uživatelský avatar
TOMII
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 108
Registrován: 13 zář 2013, 19:07

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod LuckONE » 05 dub 2017, 05:50 VIP

Tebe sa to len nezdá ale boost máš...Niekde nie ale väčšinou máš. :) Ja si myslím že není čo riešiť :D ako vravím keď máš 1200 fps tak fakt netuším prečo nemáš boost... (Alebo lepšie povedané ty ten boost máš len tí nestačí) :)
"Nie je možné poraziť človeka, ktorý sa nikdy nevzdáva." - Babe Ruth.

CS1.6 Admin -> 27.11. 2020
Ex CSGO Admin -> 19.3. 2022 -> 26.9.2022
Uživatelský avatar
LuckONE
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2502
Registrován: 20 čer 2015, 20:58
Bydliště: Tvrdošín

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod LuckONE » 05 dub 2017, 05:54 VIP

Ešte jedna rada: skús iný typ strafov. Nie pri každom chytíš dobrý boost. :)
"Nie je možné poraziť človeka, ktorý sa nikdy nevzdáva." - Babe Ruth.

CS1.6 Admin -> 27.11. 2020
Ex CSGO Admin -> 19.3. 2022 -> 26.9.2022
Uživatelský avatar
LuckONE
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2502
Registrován: 20 čer 2015, 20:58
Bydliště: Tvrdošín

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod TOMII » 05 dub 2017, 13:21

LuckONE píše:Ešte jedna rada: skús iný typ strafov. Nie pri každom chytíš dobrý boost. :)

Ako najvatši boost chytam pri otočkach ako luckeer čo sa točiš okolo vlastnej osi.... Uvidim asi možte LOCK pri najhoršiom ti zavolam LUCK :)
Obrázek
Uživatelský avatar
TOMII
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 108
Registrován: 13 zář 2013, 19:07

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod LuckONE » 05 dub 2017, 14:17 VIP

TOMII píše:
LuckONE píše:Ešte jedna rada: skús iný typ strafov. Nie pri každom chytíš dobrý boost. :)

Ako najvatši boost chytam pri otočkach ako luckeer čo sa točiš okolo vlastnej osi.... Uvidim asi možte LOCK pri najhoršiom ti zavolam LUCK :)



Chápem no...Takže useless môžeš pokladať za vyriešené! ;) A TOMII však jasné na steamu ma máš keby niečo píš rád poradím ;) a niekedy ta to prestane boostit pre jednu vec podľa mňa to sú hráči na servery veľa hráčov menší boost a aj fps, málo hráčov veľa fps a dobrý boost! ;)
"Nie je možné poraziť človeka, ktorý sa nikdy nevzdáva." - Babe Ruth.

CS1.6 Admin -> 27.11. 2020
Ex CSGO Admin -> 19.3. 2022 -> 26.9.2022
Uživatelský avatar
LuckONE
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2502
Registrován: 20 čer 2015, 20:58
Bydliště: Tvrdošín

Re: FURIEN BOOST

Příspěvekod iDeviLeKKK » 06 dub 2017, 19:22 VIP

Třeba to je jenom o tobě, jak strafuješ, a není to chyba cska, neber to jako nějaký hate. Jelikož jsi psal, že už můžeme uzavřít téma, takže předpokládám, vyřešené.
ROCCO PANKO DAVEJ POZOR PREJEDE TE TANK
TEBE VYCHOVALA ULICE A MĚ PUNK
Uživatelský avatar
iDeviLeKKK
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1272
Registrován: 16 úno 2014, 16:54

PředchozíDalší

Zpět na Rady a návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník