P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod odyseenko » 19 lis 2019, 23:38 VIP

Ahojte. Potrebujem pomoc. Na mojom P30 Pro som vlastnou blbosťou spravil reset a nezálohoval som si dáta. Je nejaká šanca, ako si ich vrátiť späť prosím? Ponúkam EVIP za vyriešenie môjho problému. ASAP!!!
Obrázek

Svet sa rúti do prdele. Tak sa pripútajme a užime si jazdu!

Posledný mohykán Jailbreaku...
Uživatelský avatar
odyseenko
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: 17 úno 2014, 21:05
Bydliště: Only Teardrops

P30 PRo / Data ecovery

od Rumcajz » 19 lis 2019, 23:38

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Only Teardrops

no data se ti ukladaji na sim kartu ale pokud vim tak,by to

Příspěvekod DeeDee21 » 19 lis 2019, 23:53 VIP

nebudem sa vyjadrovat ked neviem poradit...
[EVIP] JailBreak #5
[VIP] Pintball 1
[EVIP] Deathrun
[EVIP] Zobie blood 1
[EVIP] Troble in town 1

[VIP] Jump Server
[VIP] Dust2 Only #1
[EVIP] JailBreak #1
[VIP] Knife #1
[EVIP] Capture Flag #1
Uživatelský avatar
DeeDee21
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 393
Registrován: 23 zář 2017, 08:22
Bydliště: Česká Třebová

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod Evis » 20 lis 2019, 00:13

jestli ti jde o fotky, zkontroluj, jestli nejsou v koši. jinak po factory resetu už to zpět získat nejde, leda zkusit štěstí s nějakou app ze storu, která to "umí"... nemám s tím zkušenosti.
positive
mental
attitude
Uživatelský avatar
Evis
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 409
Registrován: 21 říj 2018, 20:06

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod strafemachine » 20 lis 2019, 06:39 VIP

Skús prekutrať Huawei cloud app či ti tam niečo nezálohovalo, mne to furt zálohuje na P20 Pro. To isté skús pozrieť Google accounty. Tie majú tiež vlastný cloud a možno ti to niečo chytilo.

Mimo tieto rady ti už zostáva niečo s čím treba byť opatrný. Napr. Gihosoft Android Data Recovery. Je to freeware PC program ktorý by mal byť schopný recovernúť tvoje data (fotky, appky atď.). Nič však nezaručujem, s daným programom nemám skúsenosti a našiel som to po 50 sekundách googlenia na záchode.

gl
Uživatelský avatar
strafemachine
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25 led 2013, 14:08
Bydliště: Bratislava

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod odyseenko » 20 lis 2019, 11:38 VIP

strafemachine píše:Skús prekutrať Huawei cloud app či ti tam niečo nezálohovalo, mne to furt zálohuje na P20 Pro. To isté skús pozrieť Google accounty. Tie majú tiež vlastný cloud a možno ti to niečo chytilo.

Mimo tieto rady ti už zostáva niečo s čím treba byť opatrný. Napr. Gihosoft Android Data Recovery. Je to freeware PC program ktorý by mal byť schopný recovernúť tvoje data (fotky, appky atď.). Nič však nezaručujem, s daným programom nemám skúsenosti a našiel som to po 50 sekundách googlenia na záchode.

gl


Ja som niečo pogooglil, ale väčšina programov vyžadovala SU, čiže root... Huawei Cliud a Google Cliud mi to záhadne nezálohovali všetko...
Obrázek

Svet sa rúti do prdele. Tak sa pripútajme a užime si jazdu!

Posledný mohykán Jailbreaku...
Uživatelský avatar
odyseenko
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: 17 úno 2014, 21:05
Bydliště: Only Teardrops

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod KosSo » 20 lis 2019, 21:07 VIP

A potrebuješ len fotky ? Lebo kontakty atď by si mohol mať zálohované na Google účte.

Nešlo by to tak, že ho pripojíš na PC ako USB a cez program sa pokúsiš obnoviť vymazané súbory ? Dávnejšie som to tak robil na HDD kde bol preinštalovaný Win a cca polovicu fotiek sa podarilo ešte vytiahnuť.

Program napríklad Recuva, ten je free. Cez platené služby by toho dokázali zachrániť určite viac, len neviem či za VIP na GS :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
KosSo
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1436
Registrován: 05 úno 2013, 15:25
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod odyseenko » 20 lis 2019, 21:28 VIP

KosSo píše:A potrebuješ len fotky ? Lebo kontakty atď by si mohol mať zálohované na Google účte.

Nešlo by to tak, že ho pripojíš na PC ako USB a cez program sa pokúsiš obnoviť vymazané súbory ? Dávnejšie som to tak robil na HDD kde bol preinštalovaný Win a cca polovicu fotiek sa podarilo ešte vytiahnuť.

Program napríklad Recuva, ten je free. Cez platené služby by toho dokázali zachrániť určite viac, len neviem či za VIP na GS :lol:



hahah :D :D Za nudes napr. :----) :D :D Ale nie... Recuva slúži na disk jednotky, mobil sa bohužiaľ netvári ako disk jednotka... Zatiaľ všetky riešenia boli len s rootnutým mobilom.
Obrázek

Svet sa rúti do prdele. Tak sa pripútajme a užime si jazdu!

Posledný mohykán Jailbreaku...
Uživatelský avatar
odyseenko
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: 17 úno 2014, 21:05
Bydliště: Only Teardrops

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod KosSo » 21 lis 2019, 10:08 VIP

Nedá sa to nejak odžubať aby sa tak tváril ? :D Ani keď povolíš USB ladenie ?
Obrázek
Uživatelský avatar
KosSo
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1436
Registrován: 05 úno 2013, 15:25
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod R4gn4r0K » 21 lis 2019, 12:59

KosSo píše:Nedá sa to nejak odžubať aby sa tak tváril ? :D Ani keď povolíš USB ladenie ?

nie, neda... root je ziskanie najvyssich opravneni pre narabanie s uloziskom a moznostou zasahovat do systemu... s ladenim usb to nema nic spolocne
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod odyseenko » 21 lis 2019, 14:32 VIP

Premýšľal som nad rootom a následným unrootom, ale bojím sa bricku.
Obrázek

Svet sa rúti do prdele. Tak sa pripútajme a užime si jazdu!

Posledný mohykán Jailbreaku...
Uživatelský avatar
odyseenko
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: 17 úno 2014, 21:05
Bydliště: Only Teardrops

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod Ner0 » 23 lis 2019, 23:58

Jaké data tvl? Bud konkrétní... Fotky, nebo kontakty, či hudbu? ( :D )
Všechno dobré jednou končí..
Uživatelský avatar
Ner0
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 29
Registrován: 23 led 2013, 16:23

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod ericek111 » 24 lis 2019, 00:32

Súborový systém len odkazuje na určité časti pamäte, ktorú postupne zapĺňa zapisovaním ďalšieho obsahu, na ktorý následne odkazuje (má v tabuľke súborov zapísané "adresy" v pamäti). Nerieši, aký obsah mala pamäť pred zápisom dát.

Obnova je možná, ak budeme predpokladať, že na Androidoch neexistuje ekvivalent funkcie TRIM na PC, vďaka ktorej súborový systém oznámi radiču flashovej pamäte, ktoré oblasti boli uvoľnené pri vymazaní súborov, aby mohol tento priestor využiť efektívnejšie, napríklad ako SLC cache (prázdna pamäť je zbytočná pamäť).

Že treba zariadenie okamžite prestať používať je snáď jasné. Ďalej ho treba rootnuť (znovu - zapísať čo najmenej dát, aby sa zabránilo prepísaniu) a urobiť bajtový obraz celého úložiska. Tento sa dá následne analyzovať napríklad nástrojom testdisk, možno by to vedela aj Recuva, neviem.

Každopádne, ak chceš svoje staré dáta naspäť:
1. Prestaň telefón používať.
2. Nainštaluj si TWRP.
3. Daj tu vedieť.
4. Sprav obraz celého disku (32, 64 GB podľa veľkosti) - myslím, že to dokáže aj TWRP a ďalej netreba bootovať do Androidu. EDIT: Áno, je to možné.
5. Proveď analyzú, anó?
You either die a сука, or live long enough to become a блять.
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uživatelský avatar
ericek111
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
Bydliště: /home/erik

Re: P30 PRo / Data ecovery

Příspěvekod odyseenko » 24 lis 2019, 10:23 VIP

No, už neskoro, spustil som recuvu na starej pamäťovke, tyn. nemám všetko obnovené, ale snáď tam sú tie veci, ktoré potrebujem. NEchajte však prosím tému otvorenú, erik ozvem sa, keď zistím, že mi chýbajú veci.
Obrázek

Svet sa rúti do prdele. Tak sa pripútajme a užime si jazdu!

Posledný mohykán Jailbreaku...
Uživatelský avatar
odyseenko
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: 17 úno 2014, 21:05
Bydliště: Only Teardrops


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník