Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

Příspěvekod CringeBoy » 03 kvě 2020, 12:59 VIP

Na co bych PC používal: CS:GO/natáčení dema
Maximální cena 20/25K
• Operační systém W10
• Komponenty: necham na vás
• Speciální přání k zařízení: pokud by šlo tak i nějaky good monitor do 2k
Obrázek
Uživatelský avatar
CringeBoy
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 120
Registrován: 07 úno 2020, 21:51

Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

od Rumcajz » 03 kvě 2020, 12:59

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

Příspěvekod N3RW4Q » 04 kvě 2020, 14:09

Ryzen 5 3600 (Nejaký chladič by si si mal kupit pretože sa tento procesor s box chladičom dosť prehrieva)
NVIDIA GTX 1660 6GB
16GB RAM DDR4 3200MHz
GIGABYTE B450M DS3H
SSD 250GB M.2 NVMe
HDD 1TB
Skrina Fractal design focus g
Zdroj EVGA 600 BR

Myslím, že zostava je dostačujúca...samozrejme podla ceny si to ešte dovylepší ... podla potrieb (neviem ako to chces s uloziskom)
Uživatelský avatar
N3RW4Q
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 119
Registrován: 10 úno 2015, 12:35

Re: Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

Příspěvekod Cobweb » 04 kvě 2020, 16:20

Toto som posielal jednému týpkovy, ktorý chcel pomôcť s podobným PC. To čo som poslal je +-30K CZK bez monitora (s OS) ale sú tam veci čo môžeš zmeniť/ odobrať napr. nepotrebuješ 2 SSD a 1 HDD stačilo by ti jedno a jedno alebo slabšiu motherboard.

e.Cob: V podstate podobne ako má kolega hore :D
Cob out.

EX CS:GO JB Admin, JB PP, Aim+Jump Admin

JB HlStats:
Obrázek

Aim HlStats:
Obrázek
Uživatelský avatar
Cobweb
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 481
Registrován: 05 úno 2019, 06:54
Bydliště: Slovensko

Re: Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

Příspěvekod Flizzy » 05 kvě 2020, 21:33 VIP

N3RW4Q píše:Ryzen 5 3600 (Nejaký chladič by si si mal kupit pretože sa tento procesor s box chladičom dosť prehrieva)


Dovolím si nesouhlasit. :D Mám Ryzen 5 2600 a chladič co tam byl, tak je pro mě naprosto dostačující. :D

e. Flizzy: Ale na druhou stranu..pokud je u té 3600 stejný chladič jako u mojí 2600, což mám takový pocit že je, tak by to teoreticky nemuselo stačit. :D
Uživatelský avatar
Flizzy
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 296
Registrován: 04 lis 2019, 14:29

Re: Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

Příspěvekod DonMilanez » 08 kvě 2020, 04:55

    Ahoj. Predtým ako si pozrieš túto zostavu ťa chcem upozorniť na to, aby si určite neváhal investovať o niečo viac, aby si naozaj mal ten najlepší výkon, s ktorým budeš nadovšetko spokojný aj niekoľko rokov. Nemá zmysel kupovať grafickú kartu za 3800CZK, keď môžeš zaplatiť o 2500CZK viac a mať úplne iný level. Z vlastnej skúsenosti viem, že nikdy netreba šetriť na základnej doske. Základna doska je ako ja hovorím šéfom celej tvojej zostavy. Ak maš poriadnú základnú dosku, tak naozaj môžeš očakávať, že základna doska ťa nesklame a bude ti dávať to najviac zo seba. Snažil som sa ti ten výkon navýšiť, no žiaľ, viac zázrakov sa v tejto sume nedalo spraviť. Ponúkam ti taktiež možnosti, ktoré si môžeš ľubovoľne vybrať a taktiež ti odporúčam si pozrieť tzv. "benchmarky" danej grafickej karty a jej konkurencie napr. GTX 1660S vs RX 5500 XT. Záleži na tebe či hraješ aj hru napríklad GTA V. Ak si veľký fanúšik tejto hry a hrávaš to tiež, tak určite by som išiel do Nvidie, pretože tam Nvidia víťazí v každom benchmarku. To ale neznamená, že by si si mal kúpiť grafickú kartu len podľa toho, že v ktorej tvojej obľúbenej hre ma lepší výkon. Musíš sa na to pozerať objektívne a hlavne si uvedomiť, že tvoja budúca grafická karta má byť tá, ktorá ti bude verne slúžiť, na ktorú sa môžeš spoľahnúť kedykoľvek a vieš, že ti dá to čo očakávaš za tvoje peniaze. Všetko ti vysvetlím a ukážem v následovných bodoch.

    Procesor - Myslím si, že nie je o čom debatovať, pretože Ryzen R5 3600 od spoločnosti AMD je na trhu ta najlepšia možnosť v pomere cena/výkon. Tento procesor si plánujem zakúpiť aj ja do mojej budúcej high-end zostavy. Ak by si chcel sa vyrovnať výkonu tomuto procesoru u konkurencie t.j. INTEL, tak v tomto prípade sa rozprávame o procesore i7 9700/K/F a suma predstavuje dvojnásobok sumy za procesor AMD. Taktiež nezabúdaj, že s procesorom AMD Ryzen R5 3600 môžeš bezproblémovo streamovať aj hry na twitchi. K proceseru odporúčam si taktiež zakúpiť chladič, ktorý ti vypíšem v ďalších bodoch.
    AMD RYZEN 5 3600 - cena 5110CZK


    Grafická karta - Ja sa prikláňam ku tej drahšiej možnosti, ale na druhej strane lepšiemu výkonu a zárukou, že naozaj si užiješ každú hru na vysokých úrovniach grafického prostredia aj s anti-aliasingom k tomu. Som zastanca využívania maximálnych počtov slotov chladenia, ale to by v tvojom prípade prestrelilo limit len pre jeden ventilátor navyše. Taktiež sa prikláňam ku názoru, že NVIDIA ma o trochu lepšie ovladače ako AMD. Mám to odskúšané a môžem si dovoliť tvrdiť tento fakt. To neznamená, že ak si kúpiš grafickú kartu od spoločnosti AMD, že budeš mať ovládače v dezolatnom stave a budeš čakať na ich funkčnosť týždne. Rozdieľ je v chybách minimálny a naozaj sa to dokáže opraviť v priebehu pár dní. Niekedy je to narovnako, niekedy AMD má bezchybné ovládače a NVIDIA príde s ovládačom o deň neskôr. Musel som ti to napísať, aby si nečítal konšpiračné teórie z tých pofiderných stránkach na webe, ktoré sú viacmenej podplácané v neprospech danej spoločnosti. Samotný uvedený model grafickej karty NVIDIA je najlacnejšia možnosť triedy super. Dobre si rozmysli, že až kam si ochotný zájsť s cenou. V tomto príklade maš 1660Super a RX 5500XT. Musíš ale predpokládať, že benchmarky, ktoré nájdeš na YT sa môžu líšiť aj opracovaním grafickej karty t.j. či je to MSI Z OC alebo je to obyčajná Gainward. Každé opracovanie grafickej karty určitou spoločnosťou ako je napr. MSI, Gigabyte, Gainward, Sapphire apod majú ich modely inú frekvenciu pamäti a jádra ako konkurencia alebo sa líšia len minimálne. Napríklad GAMING OC, GAMING Z OC atď.
    PRVÝ SETUP:
    GAINWARD GeForce GTX 1660 Super 6G GHOST OC - cena 6310CZK
    MSI Radeon RX 5500 XT MECH 8G OC - cena 6040CZK

    DRUHÝ SETUP, lepšia trieda, stredná cesta:
    ASROCK Radeon RX 5600 XT Challenger D 6G OC - cena 8000CZK

    TRETÍ, NAJLEPŠÍ SETUP:
    GAINWARD GeForce RTX 2060 6G Ghost OC - cena 9000CZK
    MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G - cena 9200CZK


    TIP: Anti-aliasing je v laickom preklade tzv. vyhladzovanie hrán. Niekedy si môžeš všimnúť, že objekty v hrách sa tzv. "trasú" pri určitom pohybe okolo nich a preto využívame tento anti-aliasing, aby nam tie objekty vykreslil tak, aby k tomu dochádzalo čo najmenej a v tomto prípade 8XMSAA je to pre bežné oko človeka skoro neviditeľné, a to znamená, že maš plynulý obraz a objekty vyzerajú ako v realite pri pohybe. Maš veľmi veľa druhov anti-aliasingu. Uvediem ti len skratky: FXAA, MSAA, SSAA, MLAA, TXAA a ďalšie. Naštuduj si to, pretože v hrách sa s tým veľmi často stretneš a chcem aby si vedel túto literatúru pre svoje vlastné potreby ako hráč, ktorý naozaj sa tomu rozumie, a chce mať ten najlepší obraz pri hernom zážitku.

    HDD - V dnešnej dobe ti odporúčam, aby si na HDD nahrával súbory, ktoré vieš, že budeš často meniť a zamieňať napr. filmy, seriály, videá, fotky, ale aj hry, ktoré vieš, že nie sú náročné na samotný loading danej hry.
    Seagate BarraCuda HDD 1 TB - cena 1250CZK

    SSD - Tento disk je primárnym úložiskom tvojho systému. SSD je omnoho rýchlejší ako HDD. Môžeš si pokojne pozrieť aj rozdiely rýchlosti pri načítavaní windowsu a prídeš na to, že aký veľmi veľký rozdieľ v tom naozaj je. Na tento disk ti odporúčam nahrať tie hry, na ktoré nechceš dlho čakať, aby sa načítali a pustili ťa do hry. Napríklad GTA V, RDR2 apod.
    ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 256GB - cena 1680CZK

    TIP: Rodieľ v týchto diskoch je ten, že ich rýchlosť čítania a zápisu je diametrálne odlišná v prospech SSD.

    Chladič - Pozeral som si naozaj odporúčané chladiče, niektoré sú dokonca lepšie, ale myslím si, že tento chladič ti určite bude bohato stačiť. Uchladí ti ten procesor naozaj výborne na vynikajúcej úrovni, je dizajnovo pekný a myslím si, že do tvojej počítačovej skrine ti bude naozaj pasovať po stránke dizajnu, ale aj po stránke funkčnosti a zostave.
    ARCTIC Freezer 34 eSports DUO sivý - cena 950CZK

    Základná doska - Na základnej doske nikdy nešetri. To je alfa a omega zostavenia počítača, aby si tento komponent mal čo najlepší po stránkach možností, vybavenia a kvality. Snažil som sa ti tú najlepšíu základnú dosku a preto si myslím, že za túto sumu je to naozaj dobrý kúsok. Samozrejme, že sú aj omnoho lepšie základné dosky, ale tam už je cena nad tvoj maximálny rozpočet a taktiež tie lepšie základné dosky už ponúkajú lepšiu možnosť frekvencie pamäte RAM. U tejto základnej dosky je maximálna frekvencia 3200MHz, čo súhlasí s výberom pamäte RAM v ďalšom bode.
    GIGABYTE B450 AORUS ELITE - cena 2960CZK

    Pamäť RAM - Maximálna frekvencia, ktorú ti môžem odporúčiť v tvojom finančnom limite je 3200MHz. Ak by si chcel ísť vyššie napr. na 3600MHz, tak v tomto prípade by si potreboval aj drahšiu základnú dosku, čo by tvoj limit len navýšilo. Odporúčam zvoliť verziu 2x8GB kvôli dual-channelu, ktorá má lepší výkon ako jedna single 16GB pamäť RAM.
    Patriot Viper Steel Series 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 - cena 2180CZK

    Počítačová skriňa - Samozrejme v tomto prípade mam aj dve verzie. Snažil som sa ti vybrať niečo pekné, ktoré naozaj je na úrovni či už dizajnovo alebo konštrukčne. Samotná počítačová skriňa v prvej verzii má na vrchu aj prachový filter, nakoľko sa tam nachádza mriežka, ktorá ti pomáha počítaču si zachovať nižšiu teplotu. Ak by si chcel mať vrch počítačovej skrine úplne zakrytý, tak v tomto prípade by som išiel do tejto počítačovej skrine, s ktorou taktiež môžeš podporiť spoločnosť, od ktorej si zakúpiš procesor.
    Corsair Carbide Series 175R RGB Tempered Glass čierna - cena 1630CZK
    MSI MAG VAMPIRIC 011C AMD Edition - cena 1500CZK

    Zdroj - Uvádzajú, že potrebuješ mať minimálne 650W zdroj. Uvádzajú to preto, pretože niektorí ľudia sa tomu nerozumejú a kúpia si nejaký nekvalitný zdroj, ktorý ma 500W a vo viacerých prípadoch nekvalitného zdroja s 500W končí fiaskom a reklamáciou. V praxi viac ako 500W nepotrebuješ v tejto zostave a dokonca je tam aj dostatočná rezerva.
    Corsair VS550 White Certified - cena 1280CZK

    Monitor - Z mojej vlastnej skúsenosti ti len môžem povedať, že som bol veľmi spokojný s 27" monitorom a naozaj pri pozeraní filmov, seriálov to bol super zážitok, ale má to jeden háčik. Najlepšiu ostrosť obrazu vo FHD rozlíšení t.j. 1920x1080 budeš mať v monitoroch od 21.5 až 24". V tomto prípade by som pre najlepší obraz a jeho ostrosť išiel do 24". Veľmi veľký rozdieľ medzi ostrosťou obrazu 24" a 27" na FHD rozlíšeni nie je, ale experti tvrdia, že 24" je jednoducho ta zlatá cesta v tomto rozlíšeni a 27" by sa mal skôr používať na QHD rozlíšenie 2560x1440. Moja rada? Choď do 27", ta ostrosť je naozaj minimálna a uvidíš , že keď si položíš tých 27" na stôl, tak je to naozaj ako sa hovorí nádel. Mne 24" nevyhovovalo, bolo to dosť malé a nebol by som s tým spokojný. Monitor, ktorý ti ponúkam má obraz PLS. PLS je lepšia verzia IPS panelu. Taktiež maš veľa rôznych panelov. Jedno si zapamätaj, že TN panely nekupuj, pretože ich zobrazenie farieb je úplne mimo reality. Aby si pochopil taký ten základ tych panelov tak ti uvediem príklad. Predstav si žltú farbu a samotná farba na TN panely nie je taká výrazná, pekná, ostrá a jasná ako na paneloch IPS, PLS, OLED apod.
    24" Samsung S24F350 - cena 2890CZK
    27" Samsung S27F350 - cena 3790CZK

    Celková Suma:
    Zostava s CPU: AMD RYZEN R5 3600 a všetkými komponentami bez grafickej karty a monitoru - 17 040CZK
    Zostava s CPU: AMD RYZEN R5 3600 a všetkými komponentami bez grafickej karty s monitorom 24" - 19 930CZK
    Zostava s CPU: AMD RYZEN R5 3600 a všetkými komponentami bez grafickej karty s monitorom 27" - 20 830CZK

    Na úplny záver môjho príspevku ti odporúčam zvážiť, či máš na to, aby si si mohol dovoliť zakúpiť aj grafickú kartu lepšiej triedy aj s monitorom alebo musíš sa uskromniť. Na tvojom mieste by som určite došetril ešte niečo navyše alebo si možno v tvojom prípade požičal od rodičov. Ak by som bol na tvojom mieste a mám si vybrať niečo do rozpočtu približne 25000CZK, tak určite si vyberiem grafickú kartu NVIDIA GTX 1660S a 27" monitor.
    https://www.youtube.com/watch?v=3NPxqXMZq7o
    En smuk prøve af fuldkommenhed <3
    Uživatelský avatar
    DonMilanez
    Pokročilý
    Pokročilý
     
    Příspěvky: 96
    Registrován: 23 dub 2020, 02:11
    Bydliště: København

    Re: Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

    Příspěvekod Cobweb » 08 kvě 2020, 10:48

    DonMilanez píše:Tento procesor si plánujem zakúpiť aj ja do mojej budúcej high-end zostavy. Ak by si chcel sa vyrovnať výkonu tomuto procesoru u konkurencie t.j. INTEL, tak v tomto prípade sa rozprávame o procesore i7 9700/K/F a suma predstavuje dvojnásobok sumy za procesor AMD.


    Ak sa môžem opýtať v akom vesmíre je AMD Ryzen 5 3600X high-end ? (Veď to je obyčajný ale veľmi dobrý budget processor, pomer cena:kvalita ) A ako môžeš porovnať výkon procesoru ktorý stojí dvojnásobok keď ten od intelu čo si poslal má benchmarky výrazne lepšie ? :0 Určite choď do toho Ryzenu.
    Posledná vec že chalan napísal že by rád bežal na Win10 a to do tvojho budgetu uplne nespadá jedine že by si sa spoliehal na crack alebo Win10 nahradil Linuxom.
    Cob out.

    EX CS:GO JB Admin, JB PP, Aim+Jump Admin

    JB HlStats:
    Obrázek

    Aim HlStats:
    Obrázek
    Uživatelský avatar
    Cobweb
    Mistr
    Mistr
     
    Příspěvky: 481
    Registrován: 05 úno 2019, 06:54
    Bydliště: Slovensko

    Re: Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

    Příspěvekod DonMilanez » 08 kvě 2020, 13:01

    Ahoj. Nie je to R5 3600X ale len R5 3600. Porovnavam to preto, pretoze rozdiel v FPS nie je az taky velky, v niektorych hrach je pomerne zanedbatelny. Kupovat windows za 160€ je strata penazi ked licencia stoji z aukra 10€. Naco by kupoval i7 9700 za 400€ ked za 185€ ma R5. Kvoli 15/20FPS si priplacat o 200€ viac nedava zmysel.
    https://www.youtube.com/watch?v=3NPxqXMZq7o
    En smuk prøve af fuldkommenhed <3
    Uživatelský avatar
    DonMilanez
    Pokročilý
    Pokročilý
     
    Příspěvky: 96
    Registrován: 23 dub 2020, 02:11
    Bydliště: København

    Re: Pomoc s vybraní PC/ seskládání Pc

    Příspěvekod ericek111 » 08 kvě 2020, 15:30

    CPU:
    Cobweb píše:ten od intelu čo si poslal má benchmarky výrazne lepšie


    UserBenchmark... :lol: Tá stránka je zlý vtip, kto ju použije ako relevantný zdroj, nevie, o čom hovorí.
    https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I ... 4vsm569025 alebo https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I ... 4054vs4071
    Asi toľko. :)

    Ber 3600 alebo 3600X (lepšie pretaktovateľný 3600, ale ináč navlas rovnaký procesor), nič tým nepokazíš. Boxový chladič ho zvládne bez problémov. OP píše, že chce počítač na CS:GO -- tu vyhráva tiež AMD.

    GPU:
    Ber RX 5600 XT - stojí menej až rovnako, má nezanedbateľne vyšší výkon. SAPPHIRE Pulse RX 5600 XT 6 GB je dobrá voľba.

    Ak chceš hrať náročnejšie hry, možno v 1440p rozlíšení, tak na Alze je za výbornú cenu ASROCK Radeon RX 5700 XT Phantom Gaming D, čo je vraj tiež dobrý model (v žiadnom prípade neber XFX THICC nezmysel, prehrieva sa to, hučí...). RX 5700 XT je výkonnejšia než RTX 2070.

    OS:
    Všeobecne, platiť za tú paródiu na operačný systém také nechutné peniaze, to je hlúposť. Crackni si to, reklamy to bude ukazovať tak či tak, špehovať to bude tiež a, bohužiaľ, aj aktualizovať sa to bude cracknuté.

    Disk:
    SSD na systém musí byť u mňa aspoň 512 GB - nainštaluješ dve-tri hry a 256 zaplníš hneď, ale to je už o využití a preferenciách.

    Ak potrebuješ miesto na filmy a súbory, tak ber HDD 4 TB Barracudu, najlepší pomer cena/MB.

    RAM:
    Zen 2 pracuje najlepšie s pamäťami 3600 MHz. Pomalšie by sa dali pretaktovať, ale ak by 3600 MHz stáli rovnako, bral by som tie. A samozrejme 2x8 GB.

    Zdroj:
    Corsair VS White je jeden z horších zdrojov. Tu je výborne spracovaný zoznam PSU rozdelený podľa kvality: https://linustechtips.com/main/topic/11 ... r-list-40/ - Na Alze majú napríklad modulárny SilentiumPC Supremo M2 Gold s dobrými kondenzátormi a ochranami za super cenu.

    Monitor
    Osobne by som si nekúpil nič iné ako IPS alebo VA panel (podľa ceny a recenzií), 2560x1440px, 144 Hz, 27" - dajú sa zohnať celkom lacno, v zľave aj za 6000 CZK. Ale tu ide tiež o preferencie.
    You either die a сука, or live long enough to become a блять.
    ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Uživatelský avatar
    ericek111
    CS:GO Admin
    CS:GO Admin
     
    Příspěvky: 1418
    Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
    Bydliště: /home/erik


    Zpět na Vyriešené topicy

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků