Potřebujete poradit? Ptejte se zde

Kali Linux/Ubuntu

Příspěvekod matherfacker » 28 srp 2020, 18:31

Chtěl jsem si stáhnout Kali Linux na Windows 10 přes Microsoft store. WSL2
Vše jsem udělal jak se má a když se snažím Kali Linux jako aplikaci sputit, tak mi to napíše toto:
Installing, this may take a few minutes...
WslRegisterDistribution failed with error: 0x80370102
Error: 0x80370102 The virtual machine could not be started because a required feature is not installed.

Press any key to continue...


Dočetl jsem se, že chyba je v tom, že mám zapnutý Limit CPUID Max v BIOSU a musím ho tedy vypnout.
Bohužel v BIOSU jsem nic jako Limit CPUID Max nenašel. Potřebuji pomoc, kde tu funkci mohu vypnout.

Děkuji
Obrázek
Uživatelský avatar
matherfacker
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 144
Registrován: 11 led 2018, 16:46

Kali Linux/Ubuntu

od Rumcajz » 28 srp 2020, 18:31

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Kali Linux/Ubuntu

Příspěvekod Koraq » 28 srp 2020, 23:47 VIP

matherfacker píše:Chtěl jsem si stáhnout Kali Linux na Windows 10 přes Microsoft store. WSL2
Vše jsem udělal jak se má a když se snažím Kali Linux jako aplikaci sputit, tak mi to napíše toto:
Installing, this may take a few minutes...
WslRegisterDistribution failed with error: 0x80370102
Error: 0x80370102 The virtual machine could not be started because a required feature is not installed.

Press any key to continue...


Dočetl jsem se, že chyba je v tom, že mám zapnutý Limit CPUID Max v BIOSU a musím ho tedy vypnout.
Bohužel v BIOSU jsem nic jako Limit CPUID Max nenašel. Potřebuji pomoc, kde tu funkci mohu vypnout.

Děkuji

Nebude ti príjemnejšie, keď si nainštaluješ daný OS na nejaký virtuálny program (Virtualbox, VM Workstation)? Náhodou si nejakým príkazom zmažeš celý HDD / SSD a čo potom. Môžeš začať úplne na novo. Ja každý OS mám nainštalovaný cez VM Workstation.

A si si istý, že máš BIOS a nie UEFI?
Koraq
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 srp 2020, 16:48

Re: Kali Linux/Ubuntu

Příspěvekod RaidoN » 11 lis 2020, 18:56

Celkem boomerskej pc s BIOSEM. Stáhni si vmware a tam si jen otevři image kali linuxu, zabráníš tím již tomu, co psal Koraq, si vymažeš Jádro OS omylem a co potom :D.
Většina lidí není spokojena s výdělkem, měnit práci chce ale málokdo
RaidoNek.eu
Uživatelský avatar
RaidoN
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 74
Registrován: 15 kvě 2020, 09:04
Bydliště: null


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků