Postavte si vlastní mapu do hry! Zde vám pomůžeme.

[*P] jail_carnage

Příspěvekod Kotikbb2zmchr2 » 15 bře 2020, 17:02

• Název mapy = Jail_carnage
• Mód = Jailbreak
• Autor = (FIxsek)*Kot (já)
• Vlastní zvuk = scream.wav

• Popis mapy = Prostá mapa s velkým počtem atrakcí, bedny okolo (aby okolí nebylo tak prázdné) a taky jeden secret a kód.
• Link ke stažení : https://gamebanana.com/maps/208334

• Obrázky : https://ctrlv.cz/cJ4V
https://ctrlv.cz/RIw1

Jinak, na této mapě jsem si dal OPRAVDU záležet, aby aspoň měla nějakou úroveň. Doufám, že se vám bude tato mapa líbit.
Někdo hulí škéro,
druhý hulí péro.
Uživatelský avatar
Kotikbb2zmchr2
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2017, 18:32

[*P] jail_carnage

od Rumcajz » 15 bře 2020, 17:02

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod 0yo » 15 bře 2020, 18:26 VIP

cus, ako prve ta musim pochvalit za to, ze si sa pustil do jb mapy a vyzera niejak. no je na nej podla mna dost problemov, ktore by moc nepomohli k tomu, aby sa mapa nahodila:

velkost - mapa mi pride strasne velka na jailbreak mapu, vazni by sa pocas hvd hladali hodinu
kod - kod si hadam tusil podla lutherovho tutorialu, ale na mape nieje nijaka entita 'start0', takze sa kod neresetuje + ak po kode stlacis poslednu cislicu (8) tak si mozes donekonecna otvarat dvere
vlak/auto - je to strasne pomale + zabugovane, navrhujem cely vytah zmazat a spravit z toho normalnu chodbu so svetlom, alebo dat vacsiu rychlost vlaku
speed - snad vsetky dvere na mape sa otvaraju strasne pomaly, daj im niejaky speed navyse..
textury - na kazdej stene pouzita len 1/2 textura, mohol by si si kusok prelistovat klasiku halflife.wad a pozriet si wall textury

to su vsetky chyby, ktore som zahliadol za 10 minut hrania, zatim velmi dobra praca.
Counter-Strike Game Level Designer
gamebanana.com/members/1561530
Uživatelský avatar
0yo
Mapper
Mapper
 
Příspěvky: 40
Registrován: 17 úno 2017, 18:25

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod chickEZ » 15 bře 2020, 19:35

Chválim za JB mapu taktiež.

Prvá vec - baľ všetky potrebné súbory k mape - zvuk ti tam chýba.

Na prvú tvoju mapu, z módu JB je to v celku fajn, ale ako tu vypísal pár vecí nifty, tak s ním súhlasím.

To auto určite preč by som dal, a klasickú chodbu. Veľká mapa a maximálne polovica zaplnená. Je tam jedná dlhá chodba, ktorá je v celku zbytočná a dala by sa skrátiť.

S kódom som sa nehral, takže neviem, ale ako tvrdí nifty, tak asi treba opraviť, nech sa to resetuje hlavne.

Cela bez šachty? Nevravím, že je to zle, že musí byť, ale dal by som nejaké východisko aj pre väzňov. Taktiež čo sa týka cely - dvere. Tadiaľ sa ti budú ľahko bugovať hráči. Stoly by som dal klasickej textúry, nie z !WATER.

Keď už som u textúry, tak ako povedal nifty - 1/2 textúr. Niekde je dokonca aj viackrát (dráha pri trampolíne - na konci zelené svetlo (button) je na 9 častí.

Trampolína - zvýšil by som strop tam, kde sa nachádza trampolína.
Optimalizovaná mapa to nie je.

Inakšie v celku dobrá mapa, len máš čo tam dorábať. :)
XD XD XD
Uživatelský avatar
chickEZ
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 985
Registrován: 29 lis 2016, 08:04

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod Kotikbb2zmchr2 » 15 bře 2020, 20:56

Omlouvám se, já si tu mapu neprošel, ty dveře místo auta nešly otevřít, ale tu je to už opravený, a radši jsem si prošel ještě všechny dveře, je to v pořádku. Opravdu se ještě jednou omlouvám. LINK : https://gamebanana.com/maps/208341
Někdo hulí škéro,
druhý hulí péro.
Uživatelský avatar
Kotikbb2zmchr2
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2017, 18:32

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod 0yo » 15 bře 2020, 22:59 VIP

1. ak pouzivas subory napr. pesniciek, sprav si .res subor,
2. nespamuj zbytocne gamebanana mapami, staci editnut svoju povodnu mapu a zmenit iba dl link, riskujes zbytocny ban za spam (_v* na konci neni potreba)
3. nebal vsetky map source subory spolu s .bsp
4. tvoje posty som zmazal aby tu nebol zbytocny spam.

teraz k mape..
cely:
    tak trochu nechapem ten secret s entitou env_beverage (plechova na stole v editore), nefunguje ak na nej stojim/spamujem use
    sprav steny medzi aimom a celou hrubsie.. ak pojdes do spectu medzi tie dve miestnosti, uvidis ze ta stena je strasne tenka a vazni by sa bugovali von k aimu = vzbury
    ked je to tak velka mapa, nechybala by nejaka sachta von, mozno na futbal alebo tak..
    taktiez premen celu stolicku na normalne brushe (blocky) tusim je to func_pushable, hraci si s touto zabugovanou entitou dokazu nabrat maximalny speed
    mrezam zaskrtni vo Flags 'Toggle', neraz som sa tam zavrel ked som si pozeral celu (tym zabranis samozatvaraniu)

detaily:
    pridal by som mozno viac detailov, napr. trubky, rozbite steny, niejake texty, cedule atp. mas na vyber vela
    ta 'pec' pri kuchyni, tu by som ja upravil tak, aby nezabila instatne hraca ale nechala mu iba napr. 10hp

drobnosti:
    pri surfe tie zelene dvere, oznac vo Flags 'Starts Open' a 'Toggle', ked si vazen surfuje, tak sa bez pomoci von nedostane
    heal v zbrojke nefunguje + pridal by som ich viac (taktiez vesty)

    taktiez, ak pouzivas kompilatory, ktore som ti poslal v tvojom minulom topicu, tak premen vsetky krabice, trubky, stoly, stolicky proste detaily na 'entitu' func_detail (pamataj, ze nemas oznacovat steny, vznikal by ti leak, viac tu
Counter-Strike Game Level Designer
gamebanana.com/members/1561530
Uživatelský avatar
0yo
Mapper
Mapper
 
Příspěvky: 40
Registrován: 17 úno 2017, 18:25

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod Kotikbb2zmchr2 » 16 bře 2020, 12:33

Tak, zas je tu upravená mapka, přiložil jsem updatnutou verzi .bst + .res, ve kterém je "sound/jail_carnage_v4/scream.wav
Upravil/přidal jsem všechno, co se jenom dá. Snad už se žádná chyba nenajde :) Link : https://gamebanana.com/maps/download/208341
Někdo hulí škéro,
druhý hulí péro.
Uživatelský avatar
Kotikbb2zmchr2
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2017, 18:32

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod chickEZ » 19 bře 2020, 16:57

No, ten sound stále nemám .. je zložka maps - kde máš .bsp a .res súbor .. a potom druhá zložka - sound - kde budeš mať scream.wav (presnejšia cesta sound jail_carnage_v4/scream.wav).

Vzor máš tu - vzor-pre-prezentaciu-svojej-mapy-t203040.html

Jedna vec - keď v cele väzeň bude rozboxovávať šachtu, a bude troška ďalej od nej, zabijú ho tie dvere.. (-800 dmg).. buď daj ďalej ten func_breakable (na koniec šachty) alebo niečo iné.

Keď máš modré textúry (začínajú na tento znak - { - tak nastav tam vždy - Render Mode - "Texture - some light" alebo "Solid - no light".

Na KZ tiež daj Starts Open tie dvere, keď dokončia atrakciu.

Nešiel som do podrobná, len na rýchlo som pozrel mapu. Takže je možné, že tam ešte niečo bude.

Celú mapu aj s doplnkami si takto sprav:

zložka maps - v ňom jail_carnage_v4.bsp a jail_carnage_v4.res
zložka sound - v ňom zložka jail_carnage_v4 - v tom scream.wav

Zatiaľ všetko.
XD XD XD
Uživatelský avatar
chickEZ
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 985
Registrován: 29 lis 2016, 08:04

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod Kotikbb2zmchr2 » 20 bře 2020, 01:16

• Šachta posunuta
• KZ sklo otevřené už ze začátku
• Soubor ke stažení : jail_carnage_v5/maps/jail_carnage_v5.bsp + jail_carnage_v5.res
                                                        sound/jail_carnage_v5/scream.wav
• A ty modrý textury, no nemohl jsem najít jakoukoliv modrou texturu, všechny také textury, jako žebřík, atd. textury jsou
Render mode-Solid, pokud jste ale měli na mysli ty nápisi třeba v cele, tak to jsem také opravil, i když se teda ve hře nic
nezměnilo no.

Jinak jsem si teda prohlídl i tu mapu sám, žádné jiné chyby jsem si nevšiml, že by tam nějaká byla, doufejme teda xd
Link : https://gamebanana.com/maps/208341
Někdo hulí škéro,
druhý hulí péro.
Uživatelský avatar
Kotikbb2zmchr2
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2017, 18:32

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod datnessX » 07 led 2021, 19:07

Není to nejhorší. Je tam sice dost atrakcí, ale textury se mi moc nelíbily. Velikost mapy ok. Atrakce ok.
Jenom jsem našel lampu, která měla divnou texturu a ne texturu lampy.
Uživatelský avatar
datnessX
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 179
Registrován: 23 led 2013, 21:51

Re: [*P] jail_carnage

Příspěvekod Kotikbb2zmchr2 » 23 úno 2021, 21:49

datnessX píše:Není to nejhorší. Je tam sice dost atrakcí, ale textury se mi moc nelíbily. Velikost mapy ok. Atrakce ok.
Jenom jsem našel lampu, která měla divnou texturu a ne texturu lampy.


Óooh ahoj :D Mappeři se z nějakýho důvodu rozhodli na tu moju mapu kašlat :D dík za názor, ale už nemám ten .rmf soubor, takže rip :D
Někdo hulí škéro,
druhý hulí péro.
Uživatelský avatar
Kotikbb2zmchr2
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2017, 18:32


Zpět na Tvorba Map

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků