Potřebujete poradit? Ptejte se zde

Blackbars

Příspěvekod UniZm » 27 lis 2022, 10:57 VIP

Ahojte, zakúpil som si nový herný laptop a spúšťa mi hry v blackbaroch. Neviete niekto ako to vypnem? Cez nVidiu to nefunguje, nemám tam sekciu adjustmentu.
knife
kz
Uživatelský avatar
UniZm
CS 1.6 CheatHunter
CS 1.6 CheatHunter
 
Příspěvky: 878
Registrován: 11 bře 2020, 16:40
Bydliště: Vienna, Austria

Blackbars

od Rumcajz » 27 lis 2022, 10:57

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Vienna, Austria

Re: Blackbars

Příspěvekod france1337 » 27 lis 2022, 15:47

zkus pres regedit
https://www.youtube.com/watch?v=jpkTfnURPUI

a nebo pokud to je konkretni hra tak pres launch command na steamu
https://developer.valvesoftware.com/wiki/Main_Page
france1337
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2022, 20:03

Re: Blackbars

Příspěvekod UniZm » 29 lis 2022, 15:52 VIP

Stiahol som novší bios upgrade, preinštaloval, nainštaloval na novo ovládače od nvidie a už je to vyriešené.

Každopádne nerozumiem tomu, prečo mi v nvidia control paneli ukazuje naľavo len 3 sekcie s nastaveniami. Čo viem, zvykne ich tam byť okolo 10.
knife
kz
Uživatelský avatar
UniZm
CS 1.6 CheatHunter
CS 1.6 CheatHunter
 
Příspěvky: 878
Registrován: 11 bře 2020, 16:40
Bydliště: Vienna, Austria

Re: Blackbars

Příspěvekod france1337 » 30 lis 2022, 16:45

A to Ti ukazovalo PO nebo PŘED? Pokud PŘED tak to je celkem obvyklé na WIN 10/11. Mně se to stávalo často a mazali se mi nastavení i ty kolonky.
france1337
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2022, 20:03

Re: Blackbars

Příspěvekod UniZm » 30 lis 2022, 19:46 VIP

france1337 píše:A to Ti ukazovalo PO nebo PŘED? Pokud PŘED tak to je celkem obvyklé na WIN 10/11. Mně se to stávalo často a mazali se mi nastavení i ty kolonky.


Pred. Ale neslo mi par veci od dellu tak som si nahodil novy win cisty cez bios a flashku a zase mam blackbary aj v normal resolution. Neviem ako to mam vypnut..
knife
kz
Uživatelský avatar
UniZm
CS 1.6 CheatHunter
CS 1.6 CheatHunter
 
Příspěvky: 878
Registrován: 11 bře 2020, 16:40
Bydliště: Vienna, Austria

Re: Blackbars

Příspěvekod UniZm » 04 pro 2022, 22:35 VIP

OK problém vyriešený.
knife
kz
Uživatelský avatar
UniZm
CS 1.6 CheatHunter
CS 1.6 CheatHunter
 
Příspěvky: 878
Registrován: 11 bře 2020, 16:40
Bydliště: Vienna, Austria

Re: Blackbars

Příspěvekod sakulmore » 18 pro 2022, 17:44 VIP

Je možné, že blackbary sú spôsobené nízkou frekvenciou obrazovky alebo nedostatočným výkonom počítača. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete vyskúšať, aby ste vyriešili problém s blackbarmi vo vašich hrách:

Skontrolujte nastavenia obrazovky: V niektorých prípadoch môže mať nízka frekvencia obrazovky vplyv na výskyt blackbarov. Skontrolujte nastavenia obrazovky vo vašom počítači a uistite sa, že je nastavená na optimálnu frekvenciu pre vaše hry.

Zvýšte výkon počítača: Ak je váš počítač nedostatočne výkonný na spúšťanie hier, môže dôjsť k blackbarom. Skúste znížiť nastavenia grafiky vo vašich hrách alebo skontrolujte, či máte dostatok voľného miesta na disku a či sú všetky ovládače aktuálne.

Aktualizujte ovládače: Ak sú ovládače vašej grafickej karty zastarané, môže to spôsobiť problémy s blackbarmi vo vašich hrách. Skontrolujte, či sú všetky ovládače aktuálne a aktualizujte ich, ak je to potrebné.

Vyčistite počítač: Vyčistenie počítača od nepotrebných súborov a programov môže pomôcť zvýšiť výkon a zabrániť blackbarom vo vašich hrách.

Zvýšte pamäť RAM: Ak máte nedostatok operačnej pamäte, môže to spôsobiť blackbary vo vašich hrách. Skúste zvýšiť pamäť RAM v počítači, ak je to možné.

Ak tieto kroky nepomôžu vyriešiť problém s blackbarmi, môžete sa obrátiť na technickú podporu alebo na výrobcu počítača pre ďalšie pomoc.
sakulmore
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 pro 2021, 23:04


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník