Zde můžete najít rady a návody k CSku.

cena za unban

Příspěvekod harlequin » 13 led 2024, 22:03

Zdravím,

občas mi napadne (možno aj niektorým z Vás), že cena za unban napr. za cheaty je nastavená iracionálne nízko. Pokiaľ viem, dnes sa dá vymeniť za VIP, čo je reálne pár EUR, čo nijakým spôsobom neodradzuje predovšetkým notorických cheaterov opakovane robiť to, za čo im bol už nespočetne krát udelený ban. Najmä admini sú rozhodne nesmierne trpezliví, pokiaľ aj za týchto podmienok dokážeme nájsť zopár takých, čo nájdu ochotu točiť demá, napriek smutnej realite toho, že ich "práca" je vlastne takmer zbytočná (prosím nebrať doslovne, píšem v kontexte toho, že ub sa dá vymeniť fakt za pár korún). Skúste možno zvážiť, či by v kontexte inflácie, aktuálnych reálnych miezd v ČR a SR, nebolo na mieste prehodnotiť hodnotu unbanu a tým možno aj nepriamo zvýšiť motiváciu adminov točiť demá a plniť si svoju prácu. Naviac sa domnievam, že mnoho notorických cheaterov si ub kúpi aj pri cene 30-50 EUR, akurát zrejme nie 3x do týždňa, ale možno 1x do mesiaca. Samozrejme píšem o banoch za cheaty, ban na chat, resp. ban za "neplnenie účelu hry" a pod. by som nechal kľudne tak ako je, nájde sa kopa príkladov, kedy týpci kupujú ub aj na takéto hlúposti (čo len ilustruje realitu ktorú popisujem vyššie, že si ub pri tomto cenovom nastavení môže dovoliť absolútne každý, opakovane a prakticky neobmedzene)

Pekný večer

harlequin
harlequin
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2023, 22:56

cena za unban

od Rumcajz » 13 led 2024, 22:03

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: cena za unban

Příspěvekod romanvesmir » 14 led 2024, 00:39

Pokud chceš zdražit unban jen za cheating, tak jediný co mě napadá je prostě místo unbanu za vip (pokud se jedná o cheating), tak budeš muset hodit evip, a tím zdvojnásobit cenu unbanu pro lidi co cheatují, ale to by se musel někdo hrabat v tom systému což hádám nebude jen tak? :?

edit: + ani nevím jestli to je dobrý nápad, je to ale jediný co mě napadá.
Obrázek ObrázekObrázek
https://steamcommunity.com/profiles/76561198319558659
Uživatelský avatar
romanvesmir
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1122
Registrován: 21 čer 2016, 21:33

Re: cena za unban

Příspěvekod harlequin » 14 led 2024, 07:40

romanvesmir píše:Pokud chceš zdražit unban jen za cheating, tak jediný co mě napadá je prostě místo unbanu za vip (pokud se jedná o cheating), tak budeš muset hodit evip, a tím zdvojnásobit cenu unbanu pro lidi co cheatují, ale to by se musel někdo hrabat v tom systému což hádám nebude jen tak? :?

edit: + ani nevím jestli to je dobrý nápad, je to ale jediný co mě napadá.


Ahoj
dík za reakciu, len drobná poznámka - ja som sa zaoberal zatiaľ len obsahom (resp. "čo") nie formou (resp. "ako"). Zaujíma ma pohľad aj ostatných, aby sme si v prvom kole zodpovedali, či má vôbec logiku cenu za ub meniť - z môjho pohľadu to logiku má, z dôvodov ktoré som popísal v prvom príspevku. To, že som napísal, že ub za nadávky/menšie prehrešky by mohli zostať ako sú tak to pls nevnímaj ako do kameňa tesané, kľudne to tak nemusí byť ak by to potom malo významne komplikovať prípadnú realizáciu. Apropo, aj výmena hodnoty eVip za cheaty mi pripadá strašne málinko, myslím si, že aby to malo ten kvázi aj "odstrašujúci" efekt, musí byť tá cena významnejšie vyššia ako len dvojnásobok súčasného stavu.
harlequin
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2023, 22:56

Re: cena za unban

Příspěvekod ecko » 14 led 2024, 12:28

Zajimavy podnet,jenomze kdyz gs zvysi cenu unbanu pouze za cheat,treba nastane situace kde pribyde vice dipkaru a ze dnes je to snadnejsi a rychlejsi nez udelat polivku z pytliku.Chapu smysl tveho tematu at se admini i hraci vice zameri na cheating nez chat(chatbany),nejsi jedinej kdo ma tenhle pocit.
Kdyz si hrac zahraje treba u konkurence ktera ub system za penize nema,a kdyz mas tu chut nekoho nahlasit odpoved jejich adminu spis pripomina konecnou,proto banujou rozsah ip jak to dopada uz zname asi vsichni.
I ty predse vidis adminy ve spektu s mezerou misto nicku,nebo treba gustika na ns,nebo treba pridani pluginu/modulu aby hrac s wh nevidel skrze celou mapu,gs toho zkusilo hodne(taky aby ne portal funguje od roku 200?).
Proste ta hra prezila sama sebe,je to jako starej dokument na diskete,proto se anthology da koupit za par korun.Jak rikam zajimavy podnet,jako reseni nikoliv.
Harley ber to pouze jako jeden nazor.


ps: Jeste sem si vzpomel na snahu gs,kde si musel po udeleni banu dodat screen v podobe .bmp :D
Uživatelský avatar
ecko
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 302
Registrován: 23 led 2013, 14:51

Re: cena za unban

Příspěvekod harlequin » 14 led 2024, 15:34

Dobrý komentár, určite to môže spôsobiť vyšší počet DIPkarov, tiež mi to napadlo. Avšak sú aj takí hráči, čo nechcú prísť o svoju "identitu" medzi zvyškom "komunity", skrátka ľudia sú rôzni :D
Nespochybňujem, že portál za tie roky určite vyskúšal všetko možné - postovanie screenshotov bolo napr. super svojho času (neviem prečo sa to vlastne zrušilo), hoci to úplne nesúvisí s touto témou, keďže teraz sa bavíme už o situácii, kedy je cheater usvedčený a rieši sa len to či kúpi ub za 3 EUR alebo za násobne viac.
Možno sa ti javil môj príspevok ako kritika na niekoho, že niečo nerobí, ale nie je to tak. Sám to vidím na sebe, občas ma prepadne náhly pocit, že by som niekoho aj natočil, veľmi rýchlo ma to však prejde práve preto, že svoj čas považujem za cennejší než aby sa z neho niekto za smiešne 3 alebo 4 eurá dokázal vykúpiť... Ja by som na to skrátka trpezlivosť nemal, preto som aj spomenul, že česť tým, čo ju majú...
Ale vrátim sa k téme - samozrejme si môže veľká časť zo zabanovaných cheaterov povedať aj, že serie na celý ub a vyrieši to tak ako si písal (zrejme sa tak rozhodne viac ako 50% ľudí, nespochybňujem), ten zvyšok však môže zvažovať či neprijme nápravné opatrenie voči svojej osobe v takej podobe, že aspoň pár dní/týždňov/mesiacov nebude na GS cheatovať, ja ako idealista dokonca verím že nejaké malé percentíčko by mohlo dospieť k úplnej a trvalej náprave :D v každom prípade ďakujem za názor a valídne argumenty, ja som si práve želal aby sa tento podnet aspoň prediskutoval, vôbec nemám nijaké konkrétne očakávania.
harlequin
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2023, 22:56

Re: cena za unban

Příspěvekod ecko » 15 led 2024, 18:42

Tvuj nynejsi idealizmus zhynul v roce 2009,napsal a posleze sprovoznil majitel anthology,kterej mel ukol "omezit cheating a zrusit d3d" a nejmenuje se gs ale valve(s malym "v").
Skutecne mas pocit pomoci sve identite v komunite?Vynechej pocity.
Jeste by me zajimalo kolik ze to hracu(cheatru)jsi pomohl chytnout,i kdyz tve pocity mi rikaji ze vlastne zadnyho.
Uživatelský avatar
ecko
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 302
Registrován: 23 led 2013, 14:51

Re: cena za unban

Příspěvekod harlequin » 15 led 2024, 19:25

ecko píše:Tvuj nynejsi idealizmus zhynul v roce 2009,napsal a posleze sprovoznil majitel anthology,kterej mel ukol "omezit cheating a zrusit d3d" a nejmenuje se gs ale valve(s malym "v").
Skutecne mas pocit pomoci sve identite v komunite?Vynechej pocity.
Jeste by me zajimalo kolik ze to hracu(cheatru)jsi pomohl chytnout,i kdyz tve pocity mi rikaji ze vlastne zadnyho.


Fuha, si triezvy? :D
harlequin
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2023, 22:56

Re: cena za unban

Příspěvekod harlequin » 15 led 2024, 19:36

Vieš čo zhodou okolností som na gs robil admina na war3 pred cca 11 rokmi :D takže vtedy som možno trošičku prispieval, hoc to bola trochu iná doba.. odvtedy sa mi prirodzene zmenili ciele a neviem si predstaviť, že by som kdekoľvek adminoval alebo inak mrhal svojim časom keď je unban lacnejší ako krabička cigariet - chápeš. Už si aj začínam myslieť, že najlepšie bude keď sa to nechá ako to je, koniec koncov, kto nič nespraví, nič nedojebe:)
harlequin
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2023, 22:56

Re: cena za unban

Příspěvekod ecko » 16 led 2024, 17:53

Neni nad to zasmat se sam sobe,napsat picovinu pod vlivem a pak si to strizlivej precist.
Ale ja zato nemuzu to moje shauma :lol: :D
Popravde si spis myslim ze zmenit smer nebo cil,nebo uroven na zdejsim portale je zbytecna.I kdyz snaha se ceni,ono si staci nekdy zahrat na servrech s placenym anticheatem a zjistis stejne jako ja,ze zde je to pouze pro prdel(jiz nekolik let).
Kdo to jeste dnes bere tak nejak vazne,tomu se omlouvam a drzim palecky.
Uživatelský avatar
ecko
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 302
Registrován: 23 led 2013, 14:51


Zpět na Rady a návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník