Diskuse o všech herních postavách.

Anti-Mage by slayer

Příspěvekod TAKEO » 22 črc 2015, 18:49

Zdravím, toto je moja guida na hrdinu Anti-Mage.
Tohto hrdinu som si mimoriadne obľúbil, hlavne kvôli jeho schopnostiam, ako dokáže rýchlo farmiť atp.
Všetko si rozoberieme v tejto guide, vitajte.

Anti-Mage je carry a escape hrdina, ktorý dokáže efektívne nafarmiť viac, ako je schopné iné carry, ak nafarmí určité itemy.
Anti-Mage (ďalej už len AM) má na začiatku takéto staty:

Sila 22 (každým levelom sa mu Sila zvýši o 1.2 bodov)
Obratnosť 22 (každým levelom sa mu Obratnosť zvýši o 2.8 bodov)
Inteligencia 15 (každým levelom sa mu Inteligencia zvýši o 1.8 bodov)

Rýchlosť pohybu (ďalej len mov. speed) 315
Armor 2

Dobre, pickol som si AMko, čo vylepšovať, aké to má vlastné kúzla atp.?




1. Mana Break (pasívna schopnosť) Obrázek

Každým hitom páli nepriateľovi manu. POZOR!!! Mana Break je unikátny modifikátor útoku a s ostatnými modifikátormi útoku sa nesčíta.

- je to vlastne taký váš harras, ak ste na linke proti enemy, ktoré je meele (na blízko), tak jednoducho ho môžte hitnúť, a spálite mu určitú manu

Neprerazí imunitu voči kúzlam (čiže neprerazí Black King Bar(ďalej len BKB))
Typ poškodenia: Fyzické

Spálenia sa úder: 28 (lvl 1), 40 (lvl 2), 52 (lvl 3), 64 (lvl 4)




2. Blink Obrázek

Teleport na krátku vzdialenosť. Umožňuje na presun do a z boja

- vaše escape kúzlo, má to výhody ako na farmenie, tak aj na (ako sa v texte píše) teamfighty, čiže stačí aj trochu začnete fightiť, a vidíte že to nevyhráte, tak jednoducho blink preč
- je to presne taký istý princíp, ako má aj item Blink Dagger

Dosah: 1000 (lvl 1), 1075 (lvl 2), 1150 (lvl 3 a lvl 4)
Spotreba many za blink: 60 (lvl 1 až lvl 4)
Cooldown na blink: 12 (lvl 1), 9 (lvl 2), 7 (lvl 3), 5 (lvl 4)




3. Spell Shield (pasívna schopnosť) Obrázek

Zvyšuje Anti-Magovi odolnosť proti magickému poškodeniu.

- toto kúzlo (ďalej spell) sa veľmi hodí napr. proti Zeusovi, ktorý má ultinu magickú, pokiaľ vás zasiahne, a máte vymaxovaný tento spell, dokážete bez väčších problémov prežiť.

Odolnosť: 26% (lvl 1), 34% (lvl 2), 42% (lvl 3), 50% (lvl 4)




4. Mana Void Obrázek

Za každý bod chýbajúcej many udelí poškodenie všetkým jednotkám v jej okolí. Cieľ tohto spellu bude následne omráčený (dostane stun).

- ultina, čiže v podstate bim bam enemy hodili všetky možné spelly, vy blinkete ku niektorému z nich, pozriete si kto má málo many, a klik na neho ultinu, a máte easy kill
- bacha však na koho to hádžete, pokiaľ to hodíte na enemy, ktoré má full manu, nič s tým nespravíte, akurát nevýhoda pre vás, a výhoda pre enemy

Typ poškodenia: Magické
Prerazí imunitu voči kúzlam (prerazí BKB)

Poškodenie za chýbajúcu manu: 0.6 (lvl 1), 0.85 (lvl 2), 1.1 (lvl 3)
Spotreba many za Mana Void: 125 (lvl 1), 200 (lvl 2), 275 (lvl 3)
Cooldown na Mana Void: 70 (lvl 1 až lvl 3)




Skill build:

- predom upozorňujem, veľmi záleží na picku enemy, toto je len taký build, že ako by ste mali skillovať spelly

1. Blink
2. Mana Break
3. Blink
4. Spell Shield
5. Blink
6. Mana Void
7. Blink
8. Mana Break
9. Mana Break
10. Mana Break
11. Mana Void
12. Spell Shield
13. Spell Shield
14. Spell Shield
15. staty
16. Mana Void
17.-25. staty

Ako som už spomínal, pokiaľ proti vám stojí enemy, ktoré nemajú magické kúzla, je lepšie maxovať staty ako spell shield, jeden bod do spell shieldu si dajte, ale ak enemy nemá veľa magických kúziel, je lepšie maxovať staty ako spell shield.

No dobre, už viem čo maxovať, no čo kúpiť na začiatku a čo kupovať počas celej hry?

Na začiatok si kúpime
1. možnosť
1x Obrázek
1x Obrázek
1x Obrázek

2. možnosť
1x Obrázek
1x Obrázek
3x Obrázek

3. možnosť
1x Obrázek
1x Obrázek
1x Obrázek

Nuž ako sa rozhodnete, ja väčšinou si vyberám 1. možnosť.

Ak ste sa rozhodli pre možnosť 2 alebo 3, tak si neskôr v side shope kúpte Obrázek , neskôr spravte z normálneho štítu štít takýto: Obrázek. Dá vám to istý blok dmgu, ktorý útržíte od harrasujucého enemy a tiež nejakú obratnosť na farmenie. Iron branche kľudne predajte


S AMkom sa zvyčajne chodí na safe lane, aby mohol farmiť, čiže ak ste Radiant, idete na bot, ak ste Dire, idete na top.

Snažíte sa last hitovať s AMkom keďže AM potrebuje farmu, aby mohol vo fightoch niečo urobiť (nie Mana Void nestačí).

Približne okolo 4 minúty (u niektorých skôr, u niektorých neskôr) by sme mali (nie mali, musíte!) v side shope kúpiť Obrázek, pomôže vám na regen HP, snažíte sa last hitovať ďalej, zase v side shope kúpime Obrázek, stále farmite, v side shope kúpime Obrázek, je to taká malá pomôcka na last hitovanie.

V side shope si neskôr dokúpte Obrázek do Obrázek
a snažíte sa ešte nafarmiť Obrázek, aby ste mohli postaviť Obrázek

Prečo práve Battle Fury? Trošku logiky, AM má spell na blinkovanie, Fury dáva rozštipnutie, to znamená že zaleziete do svojej jungle a zabijete neutrálov a postupne s blinkovaním na ďalšie a ďalšie campy.

Medzitým spravte z obyčajnej topánky Obrázek.
Battle Fury by ste mali mať medzi 11-15 minútou, zo začiatku sa vám dariť nebude, snažte sa to mať do 20 minúty!
OK, spravil som Fury v 12 minúte, power treads v 14, čo ďalej?

!!!VŽDY NOSTE SO SEBOU MINIMÁLNE JEDEN TELEPORT!!!
Zo začiatku nechoďte do teamfightov, snažte sa farmiť na prázdnych linkách, napr. ste Radiant bot linka, nikto není na linke, farmíte creepov, sem tam zaleziete do jungle niečo vyfarmiť, zrazu príde niekto na bot, TP na top kde nikto není a to isté... a tak dookola. Btw. keď sa blinkujete, meňte si power treads na inteligenciu, keď hitujete creepov, meňte si to na obratnosť, a zase keď idete blinknút, šup na inteligenciu, hitujete, šup na obratnosť, ušetrí vám to manu.


[UPDATED 22.7.2015 poznámka č.1: zistil som, že sa oplatí kúpiť po battle fury (a samozrejme power treads) vladmir's offering, takže jednoznačne odporúčam to postaviť, ak máte fury v dobrý čas, s vladimírom dokážete dať mantu do približne 20. minúty (áno je to možné, mám to odskúšané)


Zatiaľ čo stále farmíte, kúpte si Obrázek pre rýchlejšie farmenie.
Z Yashy spravte Obrázek. Rýchlejšie farmenie, výhoda v teamfightoch, že si môžete aktiovaním predmetu zmeniť pozíciu.
U tých lepších hráčov, čo postavili Fury skôr, by mali mať Mantu okolo 20 minúty, u tých nešikovnejších okolo 25 minúty.

Od kedy máte Mantu, sa už môžete zúčastňovať fightov, no snažte sa nezomrieť (a hlavne sa snažte dávať dobré ultiny, takže menší control by sa vám zišiel)

Od Manty sú itemy väčšinou situačné.
Itemy, ktoré sa oplatí stavať:
- Obrázek
- Obrázek
- Obrázek
- Obrázek
- Obrázek - pokiaľ chcete dávať dmg učkom, kúpte si toto
- Obrázek - tento item sa podľa mňa veľmi oplatí, hlavne IDE CEZ BKB!!! a dá vám to +85 dmg a +10 sila čo sa zíde + je to dobrý item na 1v1.
- Obrázek - pokiaľ sa potrebujete vyhnúť stunom atp...
- Obrázek - postaviť ak proti vám stoji napr. Void, PA, brewmaster, riki, proste proti hrdinom, ktorí si buď kúpili evasion, alebo majú spelly na miss chance.
- Obrázek - na každého carry sa to podľa mňa zíde, síce som to ešte nestavial, postaviť len vo výnimočných situáciach, kedy tú hexu naozaj potrebujete a nikto ju z vášho teamu nemá (nemusíte vždy).
- Obrázek - dáva to spell block každých 17 sec., čiže ak je proti vám invoker (napr.), ktorý vá chce dať cold snap, on to dá na vás, ale vy sa tomu vyhnete.

Za žiadnu cenu nestavajte itemy:
- všetky itemy, ktoré majú v popise napísané, že si tu unikátne modifikátory útokov.
- Obrázek - nedáva vám to nejaké výhody na ultinu
- Obrázek - escape máte...
- Obrázek - AM není hrdina, ktorý má v spelloch ilúzie aby mohol farmiť ako naga.
- Obrázek - na AM sú oveľa lepšie itemy, ako je tento, a môže to aj niekto iný postaviť vo vašom teame..
- Obrázek - regen HP máte (z tarrasque), regen many tiež( z fury), načo nám to treba?
- Obrázek - sú aj lepšie itemy na HP

Čo sa stane, ak nepostavím Fury skôr ako do 20 minúty? Kúpil som si ring of health, ale ďalej to ide dole vodou.

Dostavajte z prsteňa vanguard, Obrázek,
postavte vladimir a choďte do jungle farmiť do Manty atď..., v podstate len vynecháte Fury, prejdete na vanguard a vladimir, a potom klasika Manta, srdce atď... btw. nestavajte z vanguard crimson guard.

[UPDATED 22.7.2015 poznámka č. 2: teraz je nová méta chodiť power treadsky pred battle fury, pretože ak vás zabíjajú alebo proste ohrozujú na linke enemy, rýchlejšie to dofarmíte s power treadskami, takže kľudne môžte ísť najprv treadsky, potom fury, pokiaľ máte free farmu, a neohrozujú vás, choďte suchú topánku (obyčajná topánka), a rovno fury, ak vás ohrozujú, power treads a farm jungle]

Priatelia AM:

Obrázek - empower vám dáva dmg, + ďalšie rozštipnutie, spolu s Fury to dáva veľký dmg.
Obrázek - frostbite, dobrý na first blood
Obrázek - učko + vaše fury, tiež dobré keď hodíte ultinu aj vy počas Black Holy
+ všetci hrdinovia, ktorí majú stun.

Nepriatelia AM:

Obrázek - 1v1 ju nerozdáte, ani sa o to nepokúšajte pokiaľ nemáte MKB
Obrázek - je tam backtrack, to isté ako pri PA
Obrázek - silný counter na vás, má tam silence, slow+učko, v early game vás takto môžu zabiť
Obrázek - učko silence, E silence..., ak ešte postaví aghanim a refresher, môžte byť mŕtvy.
Obrázek - učko, nemôžete používať ani itemy, výhoda ale je, že vás spoluhráči môžu deniednuť.
Obrázek - smoke screen=miss chance, silence
Obrázek - keď sa blinkete, môže vás to zabiť, lepšie je kúpiť port a rýchlo odportiť do bázy.
Obrázek - celkovo ak má enemy pick OD, a vy máte samých hrdinov na obratnosť, ste na tom veľmi zle, OD je silný counter na skoro všetky hrdiny, ktoré sú zamerané na obratnosť, snažte sa vyhnuť picku AM, ak enemy má OD.
Obrázek - zníži vám dmg, ktorý dávate, a má silnú ultinu kde váš môže jednoducho zabiť.
Obrázek - jej esnare (druhý spell, ktorý zabraňuje blinknutiu atp.) ide aj cez BKB čo môže byť pre vás problém ak to má vymaxované
Obrázek - iluzionista confirmed
Obrázek - pokiaľ je proti vám tiny, snažte sa ukončiť hru čo najskôr, pretože pokiaľ chytí farmu, dokáže vám rýchlo zničiť ilúzie, jeho stuny sú docela otravné, a to nechcete..
+ všetko, čo má silence.

Dúfam že sa vám moja guida páčila, a verím že vám aspoň trochu napomôže pri hraní s AM.
Ďakujem že ste si prečítali moju guidu, prijímam hejty.

[UPDATED 22.7.2015, poznámka č. 3: PRE ADMINOV: 2x ste mi moju guidu zmazali, pokiaľ mi ju aj teraz 3x zmažete, neočakávajte, že ju sem hodím späť.. nebudem sa tu venovať guide, keď neviete spraviť fórum]
Obrázek
Uživatelský avatar
TAKEO
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 113
Registrován: 08 čer 2013, 16:54

Anti-Mage by slayer

od Rumcajz » 22 črc 2015, 18:49

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Anti-Mage by slayer

Příspěvekod KOFOLA » 26 srp 2015, 03:46

Konecne guida trochu k svetu... spelly maxovst podle picku enemy... nekdy se vyplati dat si jeden vlink a maxovat break a spell, to zalezi podle picku, taze toto tucje zbytecne.
Vßafimir nikdy nestavete... mate od toho kolegy v teamu, je to zbytecne zdrzeni, at vam to postavi midar offlanrr nebo support, vy to nestavejte.
Dale vidim AC v itemech co se nestavi... bßbost.... je to velmi situacni item, ktery je obcas potreba... s malou farmou, kdy taha midar, postavit AC pro nej!!!
Radiance je velice dobry item na AM, aße je to spise funnny, ale urcite bych nenapsal nikdy nekupovat. Prave na PA a Facelesse jebtovhrozne dobry item, protozevbez MKB budou missovst a vy mate sanci je rozbit.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
KOFOLA
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1821
Registrován: 23 led 2013, 19:36
Bydliště: Karviná - Nové město

Re: Anti-Mage by slayer

Příspěvekod TAKEO » 27 srp 2015, 10:31

konečne mi to aj niekto okomentoval :D
no, takže:
s vladimírom a yashou (a fury) si v pohode môžeš vysolovať roshana, takže preto sa to oplatí + to keď dôjdeš z jungle nahitovaný si myslíš že ten regen bude tak veľký že ti to doregenuje fury? čosi...
písal som tam ohľadom spellov, že veľmi záleží na picku enemy, ;)
no neviem kde sa na tvojom brackete staval AC, ale tento item by som už dával skôr do takých ultra late hrách, a nie do late game, pretože to je zbytočný slot pre AM, AM má dostatočný att. speed s Butterfly+ zožratý Moon Shard, a AC ti môže kúpiť aj taká offlinka alebo midar (či náhodou aj taký ogre magi?)

:D s tou radiancou si ma rozosmial :lol: :lol: :lol:
no ja mám taký skúsenosti proti voidovi, že pokiaľ máš dobrého supporta, tak proti voidovi vyhráš (ak máš aj samozrejme dobré itemy) ale proti PA asi ťažko, keďže je to snáď najväčší counter na AM ;)
to si vážne myslíš že ich spáliš s tým 50 dmg? veď to majú hneď z lifestealu :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
TAKEO
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 113
Registrován: 08 čer 2013, 16:54

Re: Anti-Mage by slayer

Příspěvekod failezzwOw » 27 srp 2015, 14:32

KOFOLA píše:Konecne guida trochu k svetu... spelly maxovst podle picku enemy... nekdy se vyplati dat si jeden vlink a maxovat break a spell, to zalezi podle picku, taze toto tucje zbytecne.
Vßafimir nikdy nestavete... mate od toho kolegy v teamu, je to zbytecne zdrzeni, at vam to postavi midar offlanrr nebo support, vy to nestavejte.
Dale vidim AC v itemech co se nestavi... bßbost.... je to velmi situacni item, ktery je obcas potreba... s malou farmou, kdy taha midar, postavit AC pro nej!!!
Radiance je velice dobry item na AM, aße je to spise funnny, ale urcite bych nenapsal nikdy nekupovat. Prave na PA a Facelesse jebtovhrozne dobry item, protozevbez MKB budou missovst a vy mate sanci je rozbit.



Za prve, nauc sa pisat
Za druhe, nauc sa hrat dotu
za Tretie, Odinstaluj dotu, you will help d2 community a lot.
Uživatelský avatar
failezzwOw
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 22
Registrován: 18 črc 2013, 10:54

Re: Anti-Mage by slayer

Příspěvekod Wrrrr » 01 pro 2015, 13:24

failezzwOw píše:
KOFOLA píše:Konecne guida trochu k svetu... spelly maxovst podle picku enemy... nekdy se vyplati dat si jeden vlink a maxovat break a spell, to zalezi podle picku, taze toto tucje zbytecne.
Vßafimir nikdy nestavete... mate od toho kolegy v teamu, je to zbytecne zdrzeni, at vam to postavi midar offlanrr nebo support, vy to nestavejte.
Dale vidim AC v itemech co se nestavi... bßbost.... je to velmi situacni item, ktery je obcas potreba... s malou farmou, kdy taha midar, postavit AC pro nej!!!
Radiance je velice dobry item na AM, aße je to spise funnny, ale urcite bych nenapsal nikdy nekupovat. Prave na PA a Facelesse jebtovhrozne dobry item, protozevbez MKB budou missovst a vy mate sanci je rozbit.



Za prve, nauc sa pisat
Za druhe, nauc sa hrat dotu
za Tretie, Odinstaluj dotu, you will help d2 community a lot.


Ak chceš niečo vravieť nauč sa dávať aj protiargumenty miesto blbostí čo proste trepneš, oki? Keď tak stačí dať 1v1 somnou a uvidíme aký si hráč. ;)

Popri tom, na začiatok veľmi schopná pomôcka pre začiatočníkov, základné itemy, buildy, spelly a pod. tam sú za to sa netreba hambiť, iba to spraviť trošku priehľadnejšie a skrátiť podľa môjho názoru. :D
Tiež ma napadlo oddeliť toto do 2 osobitných tém ako: 1) Začiatok, 2) Pokročilé info a taktiky
pri vyššom skille hráča je toto už len čítaníčko, itemy idú samozrejme samé od seba podľa situácie a skilly podobne, občas sa napríklad tu pri AM oplatí maxovať najskôr Mana Break ako napríklad pri Bristlebackovi. Ale to už je iná reč, super začiatok, som za pokračovanie do budúcna. :) (y)
Obrázek
League of legends- EUNE- Gold2 (Smurfing), EUW main- Grandmaster (top 50)
CS 1.6- JB Member.
Mišelin ma blokol, odkážte mu nech sa po.. kúsi to odbloknúť. <3
Uživatelský avatar
Wrrrr
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 20 úno 2015, 13:54
Bydliště: Slovensko, Kysuce

Re: Anti-Mage by slayer

Příspěvekod failezzwOw » 03 pro 2015, 16:44

Wrrrr píše:
failezzwOw píše:
KOFOLA píše:Konecne guida trochu k svetu... spelly maxovst podle picku enemy... nekdy se vyplati dat si jeden vlink a maxovat break a spell, to zalezi podle picku, taze toto tucje zbytecne.
Vßafimir nikdy nestavete... mate od toho kolegy v teamu, je to zbytecne zdrzeni, at vam to postavi midar offlanrr nebo support, vy to nestavejte.
Dale vidim AC v itemech co se nestavi... bßbost.... je to velmi situacni item, ktery je obcas potreba... s malou farmou, kdy taha midar, postavit AC pro nej!!!
Radiance je velice dobry item na AM, aße je to spise funnny, ale urcite bych nenapsal nikdy nekupovat. Prave na PA a Facelesse jebtovhrozne dobry item, protozevbez MKB budou missovst a vy mate sanci je rozbit.



Za prve, nauc sa pisat
Za druhe, nauc sa hrat dotu
za Tretie, Odinstaluj dotu, you will help d2 community a lot.


Ak chceš niečo vravieť nauč sa dávať aj protiargumenty miesto blbostí čo proste trepneš, oki? Keď tak stačí dať 1v1 somnou a uvidíme aký si hráč. ;)

Popri tom, na začiatok veľmi schopná pomôcka pre začiatočníkov, základné itemy, buildy, spelly a pod. tam sú za to sa netreba hambiť, iba to spraviť trošku priehľadnejšie a skrátiť podľa môjho názoru. :D
Tiež ma napadlo oddeliť toto do 2 osobitných tém ako: 1) Začiatok, 2) Pokročilé info a taktiky
pri vyššom skille hráča je toto už len čítaníčko, itemy idú samozrejme samé od seba podľa situácie a skilly podobne, občas sa napríklad tu pri AM oplatí maxovať najskôr Mana Break ako napríklad pri Bristlebackovi. Ale to už je iná reč, super začiatok, som za pokračovanie do budúcna. :) (y)


Prepač, 1v1 ? tak tu mas tie " argumenty "

1.) nebudem stracat cas s nejakou 300h nulou
2.) nebudem stracat cas s 3000k shitom
3.) je to kompetivna hra ( 5v5 ) nechapem co si chces dokazovat 1v1 xD mozeme si nečo dokazat na jDL ked chces > ak vies co to je ofc.
Uživatelský avatar
failezzwOw
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 22
Registrován: 18 črc 2013, 10:54

Re: Anti-Mage by slayer

Příspěvekod Beerhunter » 06 pro 2015, 16:57

V rýchlosti som si to len tak prešiel a jedine s čím nemôžem súhlasiť je ten Skywrath Mage. Counter to ako je ale mohol by si tam dopísať že counter je to len prvých 20-25minút, potom je to presný opak. Najlepší target pre AM.
Beerhunter
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 35
Registrován: 09 říj 2015, 15:24

Re: Anti-Mage by slayer

Příspěvekod RazyCZ » 19 črc 2016, 22:26

pěkně sepsaný. :) :)
  • Worth: 3874€ (988€ with sales)
  • Games owned: 291
  • Games played: 137 (47%)
  • Hours on record: 6,823.6h
Uživatelský avatar
RazyCZ
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 497
Registrován: 24 črc 2014, 12:15
Bydliště: Černýš u KnO


Zpět na Hrdinové

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků