[Vyřešeno] low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod DogeTennant » 06 srp 2016, 13:17 VIP

Typ přístroje: Počítač
Operační systém: Windows 8.1
Typ problému: malé FPS (od 5-20) ve všech novějších hrách které bych, ale pořád podle HW požadavků těch her měl rozjet min. na medium.
Kdy se začal problém projevovat: Začalo se to projevovat tak nějak časem co PC mám, sice mám nainstalovaných spoustu programů, ty jsou ale vypnuté, poté mám spoustu programů běžících v pozadí (cca 70) ale nevím které můžu vypnout a které ne, naposledy když jsem to zkoušel tak mi pak nešel internet a ani zvuk :D :D
O jakou aplikaci se jedná: Jak jsem už psal, tak nějak u všech novějších her ale dám příklady (Arma 2, Insurgency, The Witcher 3) Ano zaklínač 3 je fakt docela nová hra, ale co se týče HW požadavků na tu hru, bych to měl být schopný rozjet aspoň na ty nejnižší detaily.
Screen s problémem, popř. chybovou hláškou: No.. to fakt nevim co bych měl vyscreenovat :D
Komponenty v PC: No tak základní desku mám nejspíš neznámou.. :D Procesor: AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G (CPUs), 3.5 GHz, 8 GB ram, Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 745
Váš popis problému (tady podrobněji popište Váš problém, co už jste zkoušeli k vyřešení problému za věci, zda-li přetrvává,...): Ještě k tomu dodám že nejspíš ani nezáleží na tom jaké nastavení mám ve hře (jako detaily na nejvyšší ci nejnižší) protože u všech 3 her co už jsem zmínil se vůbec nezměnili fpska ať už jsem dal všechno na nejnižší nebo naopak na nejvyšší například zaklínač 3 mi šel na 15 fps s nejnižšími detaily a na 15 fps i s těmi nejvyššími a to stejné u Army a Insurgency. Zkoušel jsem stáhnout nejnovější ovladače k mojí grafické kartě, takže to mám nejnovější zkoušel jsem pak vypnout ty programy na pozadí, ale z toho pak byly jen problémy, takže pokud se v tom někdo vyzná, budu jenom rád. Zkoušel jsem tento problém vyřešit i jinde, ale všude jsem dostal jen odpověď že potřebuju stáhnout nejnovější ovladače pro mojí grafickou kartu což už jsem udělal, takže žádné džouky s ovladačema (pls) (:D)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

[Vyřešeno] low FPS v novějších(i starších) hrách

od Rumcajz » 06 srp 2016, 13:17

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod Taygete » 06 srp 2016, 15:38 VIP

Nestává se ti někdy že tvoje využití CPU je na 80-99% v klidovém stavu? (Když zrovna nic nehraješ)
Obrázek
Uživatelský avatar
Taygete
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2214
Registrován: 22 dub 2014, 16:55

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod DogeTennant » 06 srp 2016, 15:43 VIP

Moc to nesleduju, většinou jen když zapnu dvě věci najednou (třeba steam a internetový prohlížeč) tak to vyběhne nachvilku na 100% ale pak to zase sleze a nebo když zapnu pc a prostě se všechno načítá tak to občas jde na 100% ale že by to prostě jen tak skočilo na 80-100% třeba během sledování filmu nebo když jsem normálně na netu to se nestává, v klidovém stavu je CPU většinou okolo 35-60 někdy i 75% ale těch 75% je zase třeba když mám 20000 záložek otevřených na mozille takže.. :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod zerry » 06 srp 2016, 15:45

Máš vypnutou vertikální synchronizaci?
zerry
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 66
Registrován: 12 čer 2016, 13:13

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod DogeTennant » 06 srp 2016, 15:58 VIP

Netuším.. kde přesně bych jí měl vypnout, někde v ovládacím panelu NVIDIA nebo...? :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod DogeTennant » 06 srp 2016, 16:05 VIP

Našel jsem to a vypnul v NVIDIA panelu, pak jsem zapnul witchera a vypnul v-sync ještě přímo v tom a zkusil zapnout hru, a FPSka se zlepšila jen o 4 FPS :D (ze 14-16 co jsem měl na zaklínačovi předtím na 18-20 fps) Zkusil bych i ty ostatní hry, ale nemám teď moc času, půjdu ven a vrátím se tak za 1-3 hodiny, takže min. další hodinu tu nebudu odpovídat.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod zerry » 06 srp 2016, 16:21

Tím vytížením CPU by to mohlo být, ale myslím si, že by ty FPSka nebyly hned takové nízké.
Zkus tohle
I had the same issue and i menage to fix it by going to Steam->userdata->(youre acc if you have more there will be more folder with numbers)->730->local->cfg
open video.txt and copy http://csgoconfigs.com/configs/0va.
Run csgo and put back the resolution on your pref.
zerry
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 66
Registrován: 12 čer 2016, 13:13

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod DogeTennant » 06 srp 2016, 17:50 VIP

Nepomohlo to. Dokonce jsem to zkusil i na csgo, ke kterému asi tenhle návod měl být určený, ono i na csgo mi občas jdou dolu ty fpska, stačí jenom abych si na netu zapnul song a už mam 15 fpsek :D ale jediný co se stalo bylo to že mi to všechno vymazalo, bindy, font co jsem tam měl, FOV, atd.. starej config jsem si schoval, takže to je v poho, ale tohle pro mě nebude řešení.. :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: low FPS v novějších(i starších) hrách

Příspěvekod DogeTennant » 06 srp 2016, 20:22 VIP

Vyřešeno skrz teamviewer s Vlikettem
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků