Užitečné tutoriály od support týmu na jednom místě

Tutoriál pro nového admina

Příspěvekod Hoolder » 25 říj 2014, 13:48

V tomto topicu se můžete dovědět spoustu zajímavých věcí. Pro příklad jak funguje AMXMODMENU pro naše CS 1.6 adminy, ale také i užitečné rady.

Budeme podrobně rozebírat funkce AMXMODMENU, jak vše funguje a jak bychom měli postupovat, aby nedošlo ke zmatkům a pochybnostem.

Část 1. - AMXMODMENU

Co je to AMXMODMENU?

  • AMXMODMENU, nebo-li také AMX mod X menu má spoustu funkcí. Toto menu slouží pro CS 1.6 adminy, kde mohou vykonávat spoustu akcí. Pro příklad uvedeme banování hráče, kick ze serveru, ale také přehození hráče do jiného teamu.

Jak otevřu toto menu pomocí příkazu do konzole? Je možnost, abych si jej otevřel pomocí nějaké klávesy?

  • Toto menu je možno otevřít příkazem do konzole "amxmodmenu". Díky vlastnosti CS 1.6 a to konkrétně bindování si můžeme toto admin menu nabindovat na libovolnou klávesu. To znamená, že při stisku klávesy se nám menu ihned otevře. Pro příklad uvedeme písmeno "p". Do konzole či našeho configu napíšeme následující bind "p" "amxmodmenu". Nyní jsme si úspěšně nabindovali toto menu na příslušnou klávesu.


Jak vlastně vypadá toto menu a jaké má možnosti?

  • Samotné AMX menu má dvě strany, postupně si budeme krok za krokem vysvětlovat k čemu daná funkce slouží a jaký je její smysl. Samotné menu první strany vypadá takto (viz. obrázek)

Strana 1.
Obrázek

  • Jak již můžeme vidět na obrázku, první strana AMXMODMENU nabízí několik možností.
  1. Vykopnout hráče (kick)
  2. Banovat hráče (ban)
  3. Praštit / Zabít hráče (slay, slap)
  4. Týmový hráč (přehození hráče do jiného teamu, popř. spectu)

Strana 2.
Obrázek

  1. Příkazy serveru (nepoužívat!)
  2. Nastavení jazyka (doporučuji těm, kteří nemají až tak kvalitní znalost jazyka anglického, aby si vybrali svůj vlastní jazyk, který chtějí)

Nyní přejdeme k jednotlivým položkám AMXMODMENU

1. Vykopnout hráče
Obrázek

  • Zde můžeme vidět jednotlivé hráče, které lze vykopnout. Stačí jednoduše stisknout klávesu s číslem, které má hráč u jména a bude vykopnut ze serveru.

2. Banovat hráče
Obrázek

  • Zde máme 2 možnosti - Banovat nyní připojené hráče, nebo hráče, kteří se současnou mapu odpojili.
  • Pokud se rozhodneme banovat připojeného hráče, otevře se tato nabídka:

Obrázek

  • Zde můžeme vidět připojené hráče. Daného hříšníka vybereme stisknutím klávesy, která odpovídá číslu před jeho nickname.
  • Po stisknutí se objeví tlačítko Potrestat spolu s údaji o daném hráči:

Obrázek

    • Pokud hříšník „uteče“, máme možnost jej zabanovat přes seznam Odpojených hráčů:

    Obrázek

    • V tomto menu stačí vybrat hráče stejně jako všude jinde - tedy stisknutím klávesy, která odpovídá číslu před nickname hráče.
    • Po stisknutí se objeví to, co normálně při stisknutí tlačítka Potrestat, tedy to na obrázku níže.
  • Po výběru možnosti Potrestat se nám otevře další menu:

Obrázek
  • V tomto menu buďte velmi obezřetní a dávejte pozor, jakou akci vykonáte!

  1. Cheaty:
    Obrázek
    • Při této volbě se nám otevře nabídka možností banu za cheating.
    • Tyto bany jsou pernamentní a do hry.
    • Důležité je mít důkaz v podobě dema.
  2. Nadávky:
    Obrázek
    • V této volbě se nám otevře menu s možnosti banování za nadávky.
    • Délka banu závisí na typu nadávek.
    • Tyto bany jsou pouze na chat (a mikrofon), hráč s tímto banem může nadále hrát.
    • Opět je nutné mít důkaz v podobě screeshotu (přímo z chatu nebo z konzole, v krajním případě můžeme použít Hlstats)
  3. Reklama:
    Obrázek
    • Reklama jak na konkureční portály, tak na nějaké programy, atp.
    • Tyto bany jsou opět pouze na chat (a mikrofon).
    • Je nezbytné mít důkaz v podobě screenshotu.
    • Při výběru možnosti V nickname hráč nedostane ban, pouze se mu změní nick.
  4. Pravidla (liší se podle typu serveru, na screenshotu jsou pravidla z Deathmatch serveru):
    Obrázek
    • Kempení - hráč se přílíš dlouho zdržuje na jednom místě aniž by plnil cíl hry.
    • Neplnění cíle hry - Například spolupráce mezi CT a T (na DM).
    • Teamflash - Úmyslné oslepování svých spoluhráčů.
    • Všechny tyto bany jsou do hry.
    • U všech těchto banů je nutno mít důkaz v podobě dema.
  5. Vlastní:
    Obrázek
    • Tyto bany jsou do hry.
    • Jejich použití je doporučeno jen v případě když si jsme naprosto jistí správností svého postupu nebo jsme to probrali s HLSA.
3. Praštit/zabít hráče
Obrázek

  • Tato možnost nám nabízí slay/slap (zabít, plesknout) daného hráče. Pomocí volby čísla 8 si můžeme měnit, jak chceme hráče potrestat, například zabít (slay), plesknout za 0 dmg (slap 0 dmg), plesknout za 1 dmg (slap 1 dmg), atd.

4. Týmový hráč
Obrázek

  • V tomto menu můžeme přesouvat hráče mezi teamy a spectem. Číslem 8 můžeme měnit hodnotu týmu.
    Nezneužívejte této možnosti!


Část 2. - Grab
Co je to vlastně ten grab?

  • Grab je na Furienu velmi užitečná věc. Je to vlastně takové „uchycení“ hráče. V tom uchycení můžeme s hráčem libovolně pohybovat. Tato funkce se používá převážně při kempení hráčů, neplnění povinností mapy, ale také textur. Je to jednodušší metoda funkce slay, slap.

Jak mohu používat Grab, popřípadně si jej nabindovat?

  • K používaní grabu si jej musíme prvně nabindovat. Jako příklad si nabindujeme Grab na klávesu x. Postup bude následující ---> bind "x" "+grab"

  • Poté, kdy máme nabindován grab jej můžeme otestovat v praxi. Je ještě důležité upozornit adminy na to, že zneužívání grabu se trestá, proto si na to dávejte pozor!

  • K tomu, abychom hráče drželi v grabu je nutno, abychom drželi příslušnou klávesu, na kterou jsme si Grab nabindovali. Pokud jsme tak učinili a hráč je v grabu, tak to poznáme tak, že je kolem hráče červená aura. Můžeme nyní pomoci myši s hráčem libovolně pohybovat. Abychom jej zabili, stačí prudce plesknout hráče o zem, nebo jej do země zatlačit, tím ho zabijeme.

  • Když hráče držíme v Grabu, objeví se nám tabulka. Tato tabulka slouží k tomu, abychom uvedli důvod, proč jsme tuto akci vykonali. Slouží to převážně k tomu, aby HLSA mohli dohledat zneužití grabu, atd.

Část 3. - Užitečné příkazy:
  • amx_who
    • Vypíše ve vaší konzoli, kdo má jaké flagy.
    • Tyto flagy jsou jakási vaše oprávnění.
    • Slouží k tomu, aby jste rychle zjistili, zda je na serveru nějaký váš kolega (admin má totiž hodně flagů).
    • Funguje jen adminům.
    Obrázek
  • amx_last
    • Vypíše v konzoli seznam 10 posledních odpojených hráčů.
    • Oproti seznamu Odpojených hráčů v Ban menu navíc ukazuje i IP adresu daného hráče společně s jeho flagy.
    • Také funguje pouze adminům.
    Obrázek
  • say @@ Váš_text
    • Napíše Váš_text „na sklo“.
    • Hodí se pro bindy, nebo pro rychlé psaní něčeho důležitého.
    • Lze jej i obarvit:
        @@g Můj_text = Můj_text
        @@b Můj_text = Můj_text
        @@r Můj_text = Můj_text
        @@y Můj_text = Můj_text
        @@o Můj_text = Můj_text
        @@c Můj_text = Můj_text
  • Bindy pro jednotlivá menu:
    • bind "kp_pgdn" "amx_banmenu"
      Stisknutím 3 na numerické klávesnici otevřeme rovnou Ban menu.
    • bind "kp_downarrow" "amx_teammenu"
      Stisknutím 2 na numerické klávesnici otevřeme rovnou menu pro Přehoz hráče.
    • bind kp_leftarrow" "amx_slapmenu"
      Stisknutím 4 na numerické klávesnici otevřeme rovnou menu pro Zabití/pohlavky hráče.
      Seznam názvů pro jednotlivé klávesy numerické klávesnice je ZDE.
  • Bind na psaní do admin chatu:
    • bind o "messagemode amx_chat"
    • Cokoliv do admin chatu napíšeme ostatní admini uvidí. Neadmini vidí jen jimi odeslané zprávy.
    • Lze do něj také psát tak, že do team chatu napíšeme @ a to, co chceme vzkázat ostatním adminům (například
      @ zdravim ).
Uživatelský avatar
Hoolder
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1821
Registrován: 26 kvě 2014, 15:00
Bydliště: Plzeň

Tutoriál pro nového admina

od Rumcajz » 25 říj 2014, 13:48

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Plzeň

Re: Tutoriál pro nového admina

Příspěvekod useless » 08 led 2017, 00:39 VIP

Aktualizováno.
Obrázek
Uživatelský avatar
useless
CS 1.6 Support kapitán
CS 1.6 Support kapitán
 
Příspěvky: 2986
Registrován: 29 čer 2013, 17:31


Zpět na Tutoriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků