Volná diskuze o našich serverech a módech.

Evolúcia serveru Survival

Příspěvekod FuguZ » 01 úno 2017, 02:53

Čaute,

Ani neviem, čím začať - či spomienkami na tento server spred 3-4-5 rokov, alebo rozmýšľaním ktorý spawn bol za tie roky najlepší? To je jedno... Každopádne sa pokúsim načnúť do každej veci, čo je podľa mňa nie moc dobrá (koho to trápi, že? *heh)

Pred pár dňami som sa po naozaj dlhej dobe prihlásil a prvé čo som si všimol bolo, že príkazy už nie sú staré dobré anglické (samozrejme nie všetky, no narážam hlavne na /res...), ale napr "/res povol" atď... - mám pocit, že touto zmenou upadlo "XYZ" funkcií... odpadla podľa mňa hlavná funkcia, ktorá je vlastne zmyslom Multiplayeru a to je portovanie sa na resky - moja otázka je ako sa môžu dvaja non-VIP hráči stretnúť - pochváliť sa svojou stavbou, alebo prilákaním ľudí do svojho zaujímavého shopu? Zatiaľ mi to vychádza tak, že nijako... nerátam ten pseudo-shop, v ktorom si môžete kúpiť jednu roomku a to je celý Váš "shop"...

Predtým, než som sa pustil písať tento post, som trocha behal po fóre a skoro mi zle prišlo - chestky mimo res nie sú locknuté? To snáď nie... a ešte lepší bol dôvod - lebo boli chesty od neaktívnych hráčov rozhádzané po krajine - celé zle! Však aspoň mali vyššie postavený admini, čo ničiť :D

A kde sú tie časy keď boli iba "súkromné" XP farmy - akú si si spravil, takú si mal... teraj je verejná - síce efektívnosť je dosť nízko, no aj tak...

Čo touto témou chcem vlastne dosiahnuť? Asi nič... rád by som možno počul vyjadrenie niekoho "tam hore", že prečo takéto zmeny, ďalej by som rád vedel, či niekto zdieľa môj názor, alebo to som sám taký staromódny. Mohol by som napísať ďalších milión vecí, ale kto by to potom čítal, že? :mrgreen:

PS: Slová a vety uvedené vyššie nie sú hate, je to len výsledok nudy a sklamania zároveň *Peace out*! :)
FuguZ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2017, 02:24

Evolúcia serveru Survival

od Rumcajz » 01 úno 2017, 02:53

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Evolúcia serveru Survival

Příspěvekod noblemar » 01 úno 2017, 13:29

Těma truhlicema si mě řekl vše co potřebuji vědět. :) Škoda, že si to nenapsal jako první bod aspoň bych to nemusel číst celé.

PS. Zahrej si na tom serveru týden a pak piš své zážitky ;)
Uživatelský avatar
noblemar
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1356
Registrován: 23 led 2013, 15:13

Re: Evolúcia serveru Survival

Příspěvekod Abit » 01 úno 2017, 13:34

Gratuluju, ze se ti sem Nekdo vyjadril (me se opakovane nevyjadruje). Jako ten, kdo inicializoval zmenu, bych mohl na cast odpovedet.

Napred bych mel rict ze v dobe kdy jsem to tu inicializoval, tak byl server pod vedenim KoviMC a BH666 (coz je ted honored member!!!) a stav byl hrozny (vrstveni nefunkcnich pluginu a nikdo nic neresil).

Pojdme zacit tema prikazama. Vsude jsou prezentovane CZ verze prikazu, ale ve vetsine funguji i EN verze (vcetne zkratek). Ano, byly vymeneny pluginy za ucelem "zmeny" herniho zazitku.
Ano, neportnes se na res, ale i tak vis jak se k ni dostat + je tu mesto (puvodne melo byt vice), kolem ktereho jsou popsane cesty.

Pokud sezenes dostatek schopnych lidi, kterym se bude dat verit, aby nicili zamknute chestky, tak by se mohly chest automaticky zamykat, ale neni k tomu zadny duvod. Rekni mi jediny duvod proc potrebujes zamknout truhlu bez res? Aby ti ji nekdo obestavel?

XP farmy - jo to je zlo (obzvlast po tom update, kdy pro enchant nepotrebujes tolik lvl, uz skoro nemaji vyznam). Udelat serverovou odebira hracum cast "zabavy" (nenuti je to postavit si vlastni).

The End - nijak se neresi. Aktualne slouzi pouze jako VIP XP farma.

A v neposledni rade je potreba zminit VIP, ktere je (jako vsude na GS) pomerne nevyvazene (i kdyz oproti CSku to alespon neni demotivujici).

noblemar píše:PS. Zahrej si na tom serveru týden a pak piš své zážitky ;)

No nevim jak tebe, ale me tam tak dlouho nic neudrzelo.
Miluju rozmanitost života. Každý den mě někdo nasere novým způsobem.
Uživatelský avatar
Abit
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 383
Registrován: 08 říj 2014, 17:03

Re: Evolúcia serveru Survival

Příspěvekod FuguZ » 01 úno 2017, 14:35

To ti uznávam ku "koncu" to bolo fakt v hroznom stave, no tie 2-3 veci na ktoré narážam naozaj nebolo nutné meniť.

Mesto na pohyb po mape predsa nestačí, pokiaľ sa nemýlim tak mapa je 20k/20k blokov a komu sa chce bežať cez pol mapy, len aby niečo videl? Len to posunulo hru dozadu – spomalilo ju to.

K tým chestkám, nemyslím si, že by bolo potrebné mať veľa ľudí, taký 2-3 aktívny by na to stačili - aj tak tieto chestky porozhadzované po mape sú väčšinou problém iba krátko po WIPE.

A pýtaš sa prečo, potrebujem mať locknuté chestky? Poviem ti k tomu trocha viac... Mňa osobne sa ma to zatiaľ nedotklo, kedže vždy idem niekoľko tisíc blokov preč a až tam sa zložím, no čo takí noví hráči, ktorí o tom nevedia? - ostanú jeden deň pekne prekvapení, keď nebudú mať svoje veci. Však predtým než zarobíš prachy a pozbieraš suroviny na poriadnu resku/budovu, to nejaký čas trvá a kde si to máš za ten čas schovávať?

Som rád, že si sa so mnou zhodol aspoň s tými XP farmami. Presne ako vravíš, oberá ich to o značnú časť zábavy a celkového zážitku z hry.

VIP a E-VIP tiež pocítilo nejaký zmeny nie? Sa mi zdá, že predtým si mohol mať viac než len 4 warpy. Toto plus /tpa je pre mňa celé VIP, ostatok sú také blbosti. Ešte „back“ možno...


...skúsim tam niečo odohrať a potom napísať ďalší feedback, prosím nelockujte hneď tému, dík....

+ PS: Ostatní, s radosťou komentujte a píšte Váš názor na tieto veci! :)
FuguZ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2017, 02:24

Re: Evolúcia serveru Survival

Příspěvekod Abit » 01 úno 2017, 14:43

Nevim kam to miri ted, ale za me bylo cilem pouze "umocnit" Vanilla Experience, ale nevim kam to cili ted (s petama).

Server se jmenuje Survival, tudiz by se melo jednat o preziti. Veci jako Economy prvky by mely byt pouze malou casti, ne dominantnim prvkem.
Ono i pridani rezidenci je pomerne velkym ustupkem (viz. Rust) a mesto je spise spawn area a oblast pro ty, kteri se chteji svoji stavbou chlubit.
Miluju rozmanitost života. Každý den mě někdo nasere novým způsobem.
Uživatelský avatar
Abit
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 383
Registrován: 08 říj 2014, 17:03

Re: Evolúcia serveru Survival

Příspěvekod Nylight » 06 úno 2017, 11:01

A pýtaš sa prečo, potrebujem mať locknuté chestky? Poviem ti k tomu trocha viac... Mňa osobne sa ma to zatiaľ nedotklo, kedže vždy idem niekoľko tisíc blokov preč a až tam sa zložím, no čo takí noví hráči, ktorí o tom nevedia? - ostanú jeden deň pekne prekvapení, keď nebudú mať svoje veci. Však predtým než zarobíš prachy a pozbieraš suroviny na poriadnu resku/budovu, to nejaký čas trvá a kde si to máš za ten čas schovávať?

Od toho jsou resky mam pocit,ne? Ještě k tomu jsou na gsku rezidence pro debily+prvni je zdarma,coz je dostacujici ochrana.Moc bych si moc nestezoval na to,ze nekdo nema kam schovat věci.
Uživatelský avatar
Nylight
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 77
Registrován: 29 črc 2016, 08:27

Re: Evolúcia serveru Survival

Příspěvekod Lubou » 06 úno 2017, 15:02 VIP

:lol: zmena je život človeče. Hráš na CZ/SK servery a chceš mať čisto Anglické príkazy? Príde 10 ročný Jurko čo je rád že vieč ako sa povie auto a ty chceš aby písal anglické príkazy.

ďalej

odpadla podľa mňa hlavná funkcia, ktorá je vlastne zmyslom Multiplayeru a to je portovanie sa na resky - moja otázka je ako sa môžu dvaja non-VIP hráči stretnúť - pochváliť sa svojou stavbou, alebo prilákaním ľudí do svojho zaujímavého shopu? Zatiaľ mi to vychádza tak, že nijako... nerátam ten pseudo-shop, v ktorom si môžete kúpiť jednu roomku a to je celý Váš "shop"...


Zmysel celého multiplayeru? Zaujímavé :D .. S res ti to vychádza dobre ale hráč má možnosť si zakúpiť na server výhody a má možnosť si spraviť warp aby potom mohol lákať hráčov a ukazovať im svoje krásne stavbičky a parádne shopy ako si napísal

Ďalej hráš survival a chceš mať locknuté ešte aj chestky hej? To mi nejde teda dokopy.

Tož vše..
Herný Nick: Neznamy
EX. MC HLSA, MC Support, CS:GO Support Kapitán, CS:GO Hl. Mapér, CS:GO JB Admin, CS 1.6 JB Admin,
RoSA Admin, GTA V - FiveM Admin
Uživatelský avatar
Lubou
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 705
Registrován: 18 bře 2014, 21:19


Zpět na Servery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník