Volná debata o kostičkách v Minecraftu.

Ztracený průchod obsidiánovým portálem

Příspěvekod pard » 12 úno 2017, 23:48

Prošel jsem obsidiánovým portálem do podsvětí.
Při jeho opouštění už v podzemí ale zároven vybouchl "creeper" ....stihl jsem uskočit .... ale brána "zhasla".
Nemám křesadlo na cestu zpět.

Je to chyba systému - nebo hráče?
Poradí někdo?
pard
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2017, 23:34

Ztracený průchod obsidiánovým portálem

od Rumcajz » 12 úno 2017, 23:48

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Ztracený průchod obsidiánovým portálem

Příspěvekod DarkRayCode » 14 úno 2017, 08:49 VIP

Pokud něco bouchne v blízkosti brány (creeper, ghastova střela), brána zhasne.
                                       Discord: Viyomi#5590
                           Steam: http://steamcommunity.com/id/IamViyomi
Uživatelský avatar
DarkRayCode
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1092
Registrován: 17 čer 2013, 18:23

Re: Ztracený průchod obsidiánovým portálem

Příspěvekod pard » 16 úno 2017, 10:34

Dík za zpávívičku.

Asi to tak je a možná proto bude třeba sebou nosit pod zem křesadlo - jinak asi přijde avatar o Všechno... - ale kdo ví zda s takovéto situace lze zpětným zapálením vyjít - a kde?
(Ten můj relativně vypiplaný tam stále ještě trčí a raději jsem rozehrál znovu jinou postavu)

Hledal jsem totiž dál jak s toho ven a zkusil se nalogovat do té samé hry s jiného compu aktivováním multiplajeru.
Zajímavé je, že portál na druhé/původní straně pro nově příchozího avatara funguje - ale vede už jinam!
Zjevně se po vstupu něco generovalo jako při každém prvém průchodu. Nebo se mýlím a portál vedl do toho samého podzemí ale v jiném místě a feneroval jen jiné okolí ?

Zajímá mě dál, zdali je možné s podsvětí teh zhasnutý portál znovu oživit a kam by pak asi vedl???
(koupil jsem si dost tlustou knížku "Vydoluj maximum..." od S.O-Briena ale ani tam jsem takovéto vychytávky nenašel - je však k verzi 1.8 - nikoli současné 1.11.2)

Nemohou takovéto efekty vést ke zřetězení více světů?

Má někdo takovou zkušenost?
pard
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2017, 23:34

Re: Ztracený průchod obsidiánovým portálem

Příspěvekod LordMakaluzo » 16 úno 2017, 20:48

Odpoviem ti len na jednu a to poslednu otázku... malo by sa dať urobiť to čo si napísal... takzvané ,,nether metro" ... 1 block v netheri by mal byť asi 8 blockov v normálnom svete, takže by sa malo dať toto nejak cca pospájať a spraviť také cestovanie, ak si narážal na to... išlo to v minulých verziach v singlu, malo by aj teraz
Uživatelský avatar
LordMakaluzo
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20 úno 2013, 15:58

Re: Ztracený průchod obsidiánovým portálem

Příspěvekod para44 » 27 úno 2017, 08:34

Konečně jsem s kamarádem trochu víc rozmotal tu záhadu kolem chování portálů.

Když totiž zhasnul portál v podzemí a přilogovaný druhý háč vešel do portálu v normálním světě, nehodilo ho to docela jinam do jiného světa - jak jsem se zprvu mylně domníval - ale do toho samého podzemí - jen trochu jinde.
Dokonce na velmi podobnou souřadnici - ale so jiné VÝŠKY! Z té však prvý portál ani jeho okolí nebylo zprvu vůbec vidět.

Takže kdo bude chtít pomoci ze záchranou při ztrátě portálu zvenčí dalším hráčem - je to asi možné zas podobně udělat.
Podle souřadnic je však nutné cestu k původnímu místu dohledat.
Výbuchem zhasnutý portál poté lze křesadlem znovu zapálit/zprovoznit.

Pozoruhodné je, že při cestování poté dál opakovaně fungovaly všechny tři portály.
Jen při cestě do podsvětí nebylo nikdy jasné ve kterém ze dvou se avatar vynoří.

Ještě zajímavější - praktičtější - se mi jeví výsledek dalšího pokusu v jiném světě.
V solo hře jsem si nejprve postavil portál dolů, pak se vrátil a ve vzdálenosti jednoho dne běhu postavil a zažehnul druhý.
V obou případech cesta dolů končí ve stejném místě/portálu ale cesta zpět zatím pravidelně v prvém portálu.

Praktický význam to může mít ten, že si další portál může avatar v původním světě postavit kdesi daleko, daleko na cestách a poté se s jeho pomocí lze relativně velmi rychle velmi rychle - "přesednutím v podzemí" - teleportovat do domovské lokace. Variant ale asi bude i více. Obsidiánu i křesadel je přeci dost....

Platíli toto pravidlo obecně ale zatím nevím.
Chtělo by to udělat víc nezávislých pokusů a možná i v různých verzích hry.
Nezkoušel to někdo z vás?
para44
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2017, 07:52

Re: Ztracený průchod obsidiánovým portálem

Příspěvekod Abit » 27 úno 2017, 09:19

Pokud umíš anglicky, tak se podívej na Minecraft Wiki. Stručně řečeno
Horizontal coordinates and distances in the Nether are proportional to the Overworld in a 1:8 ratio. This does not apply on the Y-axis, despite the Nether having only 128 layers. A new portal is generated in the closest empty area if no portal is found in range. The closest portal to the corresponding location receives the player. Starting at these destination coordinates, the game looks for the closest active portal. It searches a bounding area of 128 horizontal blocks from the player, and the full map height (128 for the Nether, 256 for the Overworld).


Poslední update Nether portálů je ve verzi 1.7.2 a to primárně změna velikosti od 4x5 na 23x23 a opraven bug viditelnosti vody a ledu skrz portál (a obráceně).

Nemluvě o tom, že když jsi na serveru, tak můžeš používat příkazy na přesun do netheru /nether a na spawn /spawn.
Miluju rozmanitost života. Každý den mě někdo nasere novým způsobem.
Uživatelský avatar
Abit
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 383
Registrován: 08 říj 2014, 17:03


Zpět na Volná debata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků