[Vyriešené] - dotaz

Příspěvekod frydas » 11 bře 2017, 00:37

Zdravím, možná si pamatujete, jak jsem tu chtěl zkoušet sestavu do 13k ... no nakonec jsem rozpočet podstatně navýšil a druhým dnem jsem šťastným majitelem nového pc. Dnes jsem si ovšem všiml na jiném foru tématu, které se mého pc přímo týká a já mám vždy raději více názorů pokupě.
V pc mám 2 grafiky msi gtx 970, což je prý problém, že procesor to reálně nezvládne a chladič neuchladí, nicméně přijde mi to jako divnej názor, protože dnes celej den zkouším všechny hry co mě napadají a povedlo se mi jen málokdy vytížit to pc natolik, aby obě grafiky zapnuly větráčky. Takový lolko ačkoli stará hra, tak stále aktualizovaná a větráčky to ani neregistrují. Jen když současně byla zaplá mafia 3 a gta v, tak obě grafiky zaply a ve speccy hlídám i teploty a nedostalo se nad 50stupňů. Tak se ptám, je špatně, že ty větráčky některý hry ani neregistrují, nebo je špatně mít tam dvě tyto grafiky ? procesor mám i5 6600k a desku msi z270sli plus (taktuje si sama podle potřeby vše)
Obrázek[/url]

Isle of Jura = nejlepší whiskey :)
Uživatelský avatar
frydas
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 16 úno 2013, 18:41
Bydliště: Brno

[Vyriešené] - dotaz

od Rumcajz » 11 bře 2017, 00:37

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvekod S3L3BRYT4K » 11 bře 2017, 18:04

To, že se netočí u některých her větráčky není špatně, jelikož tu grafiku vůbec nevytěžují. A mít 2x970 není podle mě úplně vhodné. Většina her to ani nedokáže využít. Procesor to dá. Veme celkem 16 PCIe linek. Jedna 970 potřebuje 8 PCIe linek. Čili tím si vyčerpal limit, takže už nemůžeš nic zapojit do PCIe slotů.
http://i.imgur.com/sTm7bS6.png

btw. pošli mi ten odkaz na to forum a napiš od jakého výrobce máš grafiku a přesný název základní desky.
Obrázek
Uživatelský avatar
S3L3BRYT4K
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 387
Registrován: 23 led 2013, 14:56
Bydliště: Česká republika, Ústecký kraj

Re: dotaz

Příspěvekod frydas » 12 bře 2017, 04:09

https://www.czc.cz/msi-z270-sli-plus-in ... UQod_u0PGA -- deska

grafiky obě od MSI, ještě jsem přemýšlel, zkusit někde s někým vyměnit tu 2*970 za 1* 1080 s mým dopaltkem, ale nevím, či to vůbec má smysl. jinak bylo to na cz torrentu, ale jak koukám, téma zmizlo :)
Obrázek[/url]

Isle of Jura = nejlepší whiskey :)
Uživatelský avatar
frydas
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 16 úno 2013, 18:41
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvekod S3L3BRYT4K » 12 bře 2017, 12:30

MSI má na 970 špatné chladiče (dřív to tak bylo)
Zkus to vyměnit/prodat a vzít 1080, ale tohle je pravda, že ten procesor to "nedá".

Zkusím to nějak vysvětlit.
Jsou tam 2x970 a procesor i5 6600K. Ten procesor bude makat jako šroub a ty grafiky se lidově řečeno budou flákat :D. Čili s tímto procesorem nevyužiješ plný výkon těchto grafik :), i když to vyměníš za 1080, tak taky nevyužiješ její plný výkon.
Pokud by byla jedna 970, tak její výkon využiješ naplno.

Jo a procesor ti asi nebude fungovat úplně v pořádku, když máš Skylake a čipset máš Z270, který je na Kaby Lake procesor, ale tohle ti lépe popíše zima
Obrázek
Uživatelský avatar
S3L3BRYT4K
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 387
Registrován: 23 led 2013, 14:56
Bydliště: Česká republika, Ústecký kraj

Re: dotaz

Příspěvekod frydas » 14 bře 2017, 00:38

nemá na to šanci jo ? :( já myslel, že tím, že ta deska vše taktuje sama, tak by ten výkon mohl být vyšší, chvilkama tam sleudju i tak kolem 4,6GHZ, jindy zase polovičku, stejně tka pracuje s ramkama i grafikama, já jsem na tyhlety věci blbej, tak se musím pořád ptát :(
Obrázek[/url]

Isle of Jura = nejlepší whiskey :)
Uživatelský avatar
frydas
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 16 úno 2013, 18:41
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvekod S3L3BRYT4K » 14 bře 2017, 15:54

Hele nevrtal se ti v tom někdo? Ten procesor nemá v základu takt 4.6 GHz. A to, že je tam občas o polovinu méně není žádný problém. Procesor si upravuje takt dle své potřeby, ale pokud ti ho nikdo nenataktoval, tak ten procesor se dostane maximálně na 3.90 GHz. Přičemž minimálně může být na 3.50 GHz (pokud není podtaktován). Nevím co to udělá, když máš jiný chipset. Zkus napsat PM zimovi

A deska to neumí nataktovat sama. Procesor má "Turbo" čili si tu frekvenci upravuje dle své potřeby, avšak nemůže být vyšší/nižší, než je povoleno.
Obrázek
Uživatelský avatar
S3L3BRYT4K
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 387
Registrován: 23 led 2013, 14:56
Bydliště: Česká republika, Ústecký kraj

Re: dotaz

Příspěvekod zima » 15 bře 2017, 16:27

frydas píše:Zdravím, možná si pamatujete, jak jsem tu chtěl zkoušet sestavu do 13k ... no nakonec jsem rozpočet podstatně navýšil a druhým dnem jsem šťastným majitelem nového pc. Dnes jsem si ovšem všiml na jiném foru tématu, které se mého pc přímo týká a já mám vždy raději více názorů pokupě.
V pc mám 2 grafiky msi gtx 970, což je prý problém, že procesor to reálně nezvládne a chladič neuchladí, nicméně přijde mi to jako divnej názor, protože dnes celej den zkouším všechny hry co mě napadají a povedlo se mi jen málokdy vytížit to pc natolik, aby obě grafiky zapnuly větráčky. Takový lolko ačkoli stará hra, tak stále aktualizovaná a větráčky to ani neregistrují. Jen když současně byla zaplá mafia 3 a gta v, tak obě grafiky zaply a ve speccy hlídám i teploty a nedostalo se nad 50stupňů. Tak se ptám, je špatně, že ty větráčky některý hry ani neregistrují, nebo je špatně mít tam dvě tyto grafiky ? procesor mám i5 6600k a desku msi z270sli plus (taktuje si sama podle potřeby vše)



Problém pri použití dvoch grafických kariet je Micro-stuttering alebo inak problém plynulosti pohybu aj napriek vysokým fps.

Vyťažením závisí od hry. Niektoré nie sú schopné ani SLI použiť. U niektorých to padá na CPU mno a niektoré z toho ťažia až na už spomenuté neduhy.

K ventilátorom na grafickej karte: chladenie na nereferenčnej GK je dimenzované často tak, že ani pri 100% záťaži nemusí badateľne stúpnuť počet otáčok ventilátorov.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: dotaz

Příspěvekod GSTeeZee » 02 dub 2017, 13:57 VIP

Téma neaktívna, takže vyriešená. ;)
GTA:SA-MP Administrátor [REDNECK] - 05.12.2018 - až do zrušenie serveru
Najlepší PC Support za mesiac Marec a Júl (2k17)
Uživatelský avatar
GSTeeZee
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 2009
Registrován: 26 dub 2016, 14:21


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků