Problém s RAM

Příspěvekod DogeTennant » 28 říj 2017, 17:15 VIP

Mám problém s RAM a nejsem si úplně jistý jestli to dávám do správně sekce, tak si to kdyžtak movněte někam jinam, jestli to sem dávám špatně.. jestli ano, tak se omlouvám :D

Typ přístroje: Počítač
Operační systém: Windows 8.1
Typ problému: Moje využití RAM nejde pod 70% ani když mám úplně vše vypnuté (a běží jen programy na pozadí)
Kdy se začal problém projevovat: Objevil se úplně náhodně asi před týdnem, nic jsem nenainstaloval, nestáhnul, nekliknul na žádnou pochybnou stránku.
O jakou aplikaci se jedná: No.. jedná se o aplikaci můj PC :D Ale řekněme to tak, že kvůli té RAM, se mi Minecraft ani nezapne, a spoustu jiných her se seká..
Screen s problémem, popř. chybovou hláškou: No screeny s problémem/chybovou hláškou tu sice asi mít nebudu, ale pošlu pár screenů mého správce úloh (mimochodem, kdyby se vám u obrázků zobrazila jen šedá plocha, zmáčknětě F5

https://gyazo.com/9b2128ac2f0e5eed4a79909f364326d4 (Procesy seřazené podle názvu)
https://gyazo.com/2c6dfb3fde8e579171c91e10bd457f9a (Procesy seřazené podle využití procesoru)
https://gyazo.com/614eb95d9120210683a31645ae72193d (Procesy seřazené podle využití paměti)
https://gyazo.com/d2e6a279c4319814028a97366cac91d8 (Výkon - procesor)
https://gyazo.com/212d9d6df06507d765ffc265a1f2e148 (Výkon - paměť)
https://gyazo.com/393d7a38b4a8e053b3c2d3c9ef54245c (Po spuštění - seřazené podle dopadu při spuštění)
https://gyazo.com/622e0eccf649270d4a93a3219257afef (Podrobnosti - seřazené podle velikosti fyzické paměti)
https://gyazo.com/5ee29d40b6a892596b6d58cb1a539df2 (Sledování prostředků - Procesor)
https://gyazo.com/64a3ca4187cf6e205f9699f2a89417da (Sledování prostředků - Paměť)

Komponenty v PC:
Základní deska: Neznámá
Operační systém: Windows 8.1, 64bit
Procesor: AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G (CPUs), 3.5GHz
Paměť: 8192MB Ram
DirectX: DirectX 11
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 745

Váš popis problému: No myslím že víc popisovat můj problém nemusím, každopádně napíšu pár věcí co už jsem zkusil.. Vymazal jsem vše co šlo z %temp% a z prefetch, projel jsem PC CCleanerem, AdvancedSystemCare, udělal jsem Defragmentaci, projel počítač mým antivirem (ESET), vysypal koš (:D :D), aktualizoval jsem ovladače pro mojí grafickou kartu a dokonce jsem i vyčistil přímo počítač jako bednu, to mi sice zvýšilo FPSka v nějakých hrách, ale problém s RAM to nevyřešilo.. taky před nějakým časem kdy jsem s tímhle už měl problém jsem tenhle problém vyřešil tak že jsem šel do registru, a tam změnil nějakou hodnotu a po restartu se problém doopravdy vyřešil a RAM mi z 80% šla na 30%, ale ten návod na to už jsem znovu nenašel a navíc si nemyslím že by se mi ta hodnota znovu jen tak změnila. Když mám zaplý např. prohlížeš a steam, tak mám RAM cca na 85% - 90% když to vypnu, tak to mám na 70% a když k tomu zapnu nějakou hru tak to jde na 95% - 99% což se mi zdá divný, protože můj počítač sám od sebe zabírá 85% mé RAM, pak zapnu hru a ta mi zabere 5%.. jako co to je... Jenom Minecraftu to nestačí a když ho zapnu tak crashne.. :D Přemýšlel jsem že by mohl být problém přímo s něčím v bedně (s hardwarem, ale nechtěl jsem se v tom hrabat, protože tomu pořádně nerozumím, tak si chci počkat na vaše odborné názory na můj problém..,
díky předem za jakoukoliv pomoc.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2234
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Problém s RAM

od Rumcajz » 28 říj 2017, 17:15

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Problém s RAM

Příspěvekod DogeTennant » 29 říj 2017, 03:28 VIP

Tak jsem nejspíše našel řešení a doufám že permanentní..

Pokud někdo máte stejný problém tak vám dám postup který jsem použil teď a i ten regedit postup na který jsem si vzpomněl během téhle noci :D

Při jednom použijete regedit a při druhém postupu msconfig

Regedit postup:
1. Zmáčkněte tlačítko Windows + R
2. Napište do okýnka "regedit"
3. Najděte složku HKEY_LOCAL_MACHINE - > SYSTEM -> ControlSet001 -> Services -> Ndu
4. V "Ndu" najdete "Start" klikněte na to pravým tlačíkem a dáte "změnit"
5. Budete tam mít "Údaj hodnoty", ať tam máte jakékoliv číslo, změňte ho na číslo "4"
6. Po uložení restartuje počítač

Msconfig postup:
1. Zmáčkněte tlačítko Windows + R
2. Napište do okýnka "msconfig"
3. Jděte do Spuštění počítače -> Upřesnit možnosti
4. Pokud máte více procesorů, zaškrtněte "Počet procesorů" a dejte svůj maximální počet (já mám 4)
5. Dále pak dvakrát klikněte na čtvereček u "Maximum paměti" aby se vám alokovala všechna paměť z RAM do PC
6. Dejte OK, Použít, OK a Restartuje počítač
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2234
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: Problém s RAM

Příspěvekod MajorGames4 » 07 led 2018, 20:35 VIP

Ahoj, zkúsil si pozrieť úplne všetky procesy? Napr. mne niekedy vyskočí až na 50% v kľudnom stave (žiadny program zapnutý) a keď pozrem trošku nižšie tak mi to využívajú aktualizácie (sťahovanie). Možno je to aj tvoj prípad. Taktiež som si všimol že používaš nejaký iný prehliadač. Prečo nie napr. Firefo / Chrome? Ja som spokojný... Každopádne sa skús pozrieť po procese "Svchost.exe" možno tam je zkopaný pes. Prípadne sa pozri tomu procesu do vlastností. Alebo ma ešte napadá... zkús ten proces vyhľadať v službách a vypni a zapni ho. Malo by to pomôcť.
EX - Minecraft Support
EX - PC Support
Uživatelský avatar
MajorGames4
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 504
Registrován: 07 lis 2015, 16:41
Bydliště: Tam, kde bývam.

Re: Problém s RAM

Příspěvekod Khertys » 07 led 2018, 21:28 VIP

DogeTennant píše:Tak jsem nejspíše našel řešení a doufám že permanentní..

Pokud někdo máte stejný problém tak vám dám postup který jsem použil teď a i ten regedit postup na který jsem si vzpomněl během téhle noci :D

Při jednom použijete regedit a při druhém postupu msconfig

Regedit postup:
1. Zmáčkněte tlačítko Windows + R
2. Napište do okýnka "regedit"
3. Najděte složku HKEY_LOCAL_MACHINE - > SYSTEM -> ControlSet001 -> Services -> Ndu
4. V "Ndu" najdete "Start" klikněte na to pravým tlačíkem a dáte "změnit"
5. Budete tam mít "Údaj hodnoty", ať tam máte jakékoliv číslo, změňte ho na číslo "4"
6. Po uložení restartuje počítač

Msconfig postup:
1. Zmáčkněte tlačítko Windows + R
2. Napište do okýnka "msconfig"
3. Jděte do Spuštění počítače -> Upřesnit možnosti
4. Pokud máte více procesorů, zaškrtněte "Počet procesorů" a dejte svůj maximální počet (já mám 4)
5. Dále pak dvakrát klikněte na čtvereček u "Maximum paměti" aby se vám alokovala všechna paměť z RAM do PC
6. Dejte OK, Použít, OK a Restartuje počítač

Tohle neni dobry reseni, zpusobuje to vic problemu nez uzitku.

L1n4Par6 píše:Ahoj, zkúsil si pozrieť úplne všetky procesy? Napr. mne niekedy vyskočí až na 50% v kľudnom stave (žiadny program zapnutý) a keď pozrem trošku nižšie tak mi to využívajú aktualizácie (sťahovanie). Možno je to aj tvoj prípad. Taktiež som si všimol že používaš nejaký iný prehliadač. Prečo nie napr. Firefo / Chrome? Ja som spokojný... Každopádne sa skús pozrieť po procese "Svchost.exe" možno tam je zkopaný pes. Prípadne sa pozri tomu procesu do vlastností. Alebo ma ešte napadá... zkús ten proces vyhľadať v službách a vypni a zapni ho. Malo by to pomôcť.


S svchost sluzbama ani procesama neni zahodno si hrat, zakazes spatnej a pc zacne hazes jeden BSoD za druhym, stara se to o essential veci windowsu, coz ti muze snadno narusit funkcnost a je nutno to par resit pres nouzak a je to zbytecne pridelavani si prace navic.
Uživatelský avatar
Khertys
Hlavní Support
Hlavní Support
 
Příspěvky: 1159
Registrován: 10 bře 2013, 10:22
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s RAM

Příspěvekod MajorGames4 » 07 led 2018, 22:15 VIP

S svchost sluzbama ani procesama neni zahodno si hrat, zakazes spatnej a pc zacne hazes jeden BSoD za druhym, stara se to o essential veci windowsu, coz ti muze snadno narusit funkcnost a je nutno to par resit pres nouzak a je to zbytecne pridelavani si prace navic.


Nemusí to robiť on, môže o to požiadať aj kamarád / technika. :) Ja napríklad keď niečo neviem alebo som si z niečím nie som istý tak robí následujúci postup:

Idem na google a hľadám daný problém ak nenájdem to čo hľadám, idem na nejakú PC poradňu a tam sa pýtam. Zároveň sa aj priučím. Každopádne máš aj pravdu, že sa s tým netreba hrať. Ale vždy nájprv treba hľadať riešenie na internete (tak ako to urobil aj zakladateľ témy), a nie že najprv napíšem na fórum, a potom hľadám na nete. Každopádne už odbočujem... Alebo keď si neverí, nech sa pohrá s procesmi vo VirtualBoxe napr. Tam to môže povipínať a tak zistí kde môže byť chyba. A nemusí mať strach že sa mu dototo... jeho normálny PC. Prípadne nech ho vyčistí od vírusou KLASICKÝM čističom od windowsu (Win. Defender).
EX - Minecraft Support
EX - PC Support
Uživatelský avatar
MajorGames4
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 504
Registrován: 07 lis 2015, 16:41
Bydliště: Tam, kde bývam.


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků