Vše o hudbě a filmu

Kvalitní přemýšlecí filmy

Příspěvekod blackdoom1212 » 26 led 2018, 05:20

Ahoj,
dáte mi nějaké tipy na opravdu DOBRÉ filmy? Občas mám náladu na jednoduchou ptákovinu, u které člověk vypne, ale někdy na úplný opak, někdyp rostě potřebuju nakrmit mozek.
Prosím teď tedy něco trošku hlubokomyslnějšího. Včera jsem viděla třeba Atlas mraků a docela se mi to líbilo (i když je to asi film, který je třeba vidět minimálně dvakrát), taky se mi líbil třeba film Pan Nikdo nebo Zmizelá. Dál třeba Já, Olga Hepnarová. Prostě chci něco, u čeho člověk může přemýšlet nejen při tom filmu, ale třeba i dlouho po něm. Téma nemám dané, zajímají mě různé události, tak i různé fungování světa, myšlení lidí a podobně. Klidně třeba i něco dokumentárního.
No a pak i něco lehčího, ale prostě s kvalitním příběhem - líbilo se mi: Kolja, Oliwer Twist, Nedotknutelní, Amadeus.
Jinak plánuju se kouknout na Počátek, stojí to za to?
Vím, že bych si prostě mohla vyjet Oscarové filmy a podobně, ale spíš chci přímo doporučení a k tomu třeba váš názor na to, jak se vám to líbilo (ale bez spoilerů prosím).
blackdoom1212
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2018, 04:49

Kvalitní přemýšlecí filmy

od Rumcajz » 26 led 2018, 05:20

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Kvalitní přemýšlecí filmy

Příspěvekod ImCadogan » 26 led 2018, 07:43 VIP

13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi - super akčný film ktorý mi ukázal ako to naozaj vyzerá v arabských krajinách a čoho sú moslimovia schopní.

Keď chceš niečo na premýšľanie tak si pozri film Trance. Je tam naozaj veľmi zaujímavý dej ktorý prinúti rozmýšľať a chápať súvislosti. :)
CS 1.6 Admin
Redaktor
Uživatelský avatar
ImCadogan
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 186
Registrován: 02 srp 2017, 22:40
Bydliště: Slovensko


Zpět na Hudba a Film

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků