Steam API game info

Příspěvekod polskasila » 21 bře 2018, 20:31 VIP

Ahoj,
na internetu jsem zkoušel hledat (nenašel) řešení problému, který by se mi hodil vyřešit - proto se zeptám tady, jestli se Steam API nemá někdo zkušenost - jak ze Steam API dostat info o hře, kterou hráč s daným SID právě hraje? Nemyslím jen název hry, ale i informace o konkrétní hře, jako je např. v CS:GO informace o tom, jestli hráč hraje nenáročný mod / kompetitivní apod. Stačí mi to čistě ve formě odkazu na API, se zbytkem si poradím.

Myslím tím informace po kliknutí na View Game Info při podrobném výběru o hráči z friendlistu (viz obr.)
obr. 1 - okno s informacemi: https://imgur.com/C91AkPa
obr. 2 - výběr okna ve friendlistu: https://imgur.com/0QMHRaX

Díky za pomoc, kdyby někdo náhodou něco věděl :)
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Steam API game info

od Rumcajz » 21 bře 2018, 20:31

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: /id/luk27official

Re: Steam API game info

Příspěvekod zima » 22 bře 2018, 08:35

S týmto API nepracujem a nemám s ním ani skúsenosti.

Každopádne som pozrel čo vyhodil strejda G. Vychádza mi z toho, že ty chceš vlastne spracovávať "údaje komunity".

Niečo ako toto: https://partner.steamgames.com/documentation/community_data

btw: na to by si vlastne to steam api ani nepotreboval.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: Steam API game info

Příspěvekod ericek111 » 22 bře 2018, 18:15

Skúšal som rôzne spôsoby a Googlil som dosť, ale dostal som sa len ku klasickému Steam API requestu a response nič také ako názov modu/mapy/stav zápasu neobsahuje: https://developer.valvesoftware.com/wik ... ivate_Data

Zdá sa, že hodnota, ktorú hľadáš, je nastavená cez Steamworks API cez IGameNotificationsService/UserUpdateSession.

Projekt node-steam vyzerá zaujímavo. Pravdepodobne na získanie takej informácie musíš mať daného hráča vo friend liste (?): https://github.com/seishun/node-steam/issues/257

Okay. Jedná sa o RichPresence funkciu. Podľa vyššie spomenutého vlákna vies hodnotu získať a nastaviť cez request na Steam servery CMsgClientRichPresenceUpload, CMsgClientRichPresenceRequest, CMsgClientRichPresenceInfo v ProtoBufe, zdokumentovaný aj na SteamWorks v ISteamFriends, resp. ISteamUser.
You either die a сука, or live long enough to become a блять.
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uživatelský avatar
ericek111
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
Bydliště: /home/erik

Re: Steam API game info

Příspěvekod polskasila » 22 bře 2018, 23:15 VIP

Ahoj, především díky za odpovědi :)

Zima: Je možné, že by to mohlo s některými hrami pomoct, avšak když zadám jako appid 730 (CSGO), tak mě to vždycky hodí na komunitní profil hráče a nic mi s tím nešlo udělat, já bych potřeboval řešení pro tohle appid, to se mi nijak nepodařilo udělat, aniž by mě to hodilo právě na profil daného hráče. Ale jinak díky ;)

ericek111: Zkusil jsem to přes tu API funkci UserUpdateSession, napsalo mi to, že musím jít přes POST method, takže to vyzkouším ještě zítra, pokud to půjde (budu mít správná data), bylo by to super.
K druhému, trochu složitějšímu postupu; zprovoznil jsem si NodeJS bota, s tím problém nebyl, horší to však bylo s implementací právě SteamRP a získání konkrétního výsledku, jediné, co mi log vypíše, je undefined. Kód si již přesně nepamatuji, ale bylo to něco ve stylu
Kód: Vybrat vše
// include steamu atd nepisu, sid doplnit
steamRP.request('sid');
var x = steamRP.CMsgClientRichPresenceInfo;
console.log(x);

Zítra to ještě zkusím nějak rozchodit, ale upřímně je to až zbytečně složité - nemyslím to nijak špatně, ale lepší by to pro mě bylo právě ve formě API, které bych měl dostupné skoro všude, narozdíl od bota, kterého bych musel zapínat a vlastně tu výhodu ulehčení získání informace bych tímto prakticky ztratil. :D Jinak ještě jednou děkuji za ochotu a pomoc, kdyby se mi to nějak podařilo, tak kód/postup sem napíšu :)
Naposledy upravil polskasila dne 22 bře 2018, 23:18, celkově upraveno 1
Důvod: už je asi pozdě, jedna věta moc nedávala smysl :D
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Re: Steam API game info

Příspěvekod polskasila » 07 dub 2018, 19:12 VIP

Diky za pomoc obema, ale nepodarilo se mi to dotahnout do konce tak, aby mi to jeste stalo za to (bude proste jednodussi to udelat pres ten friendlist).
Muzete dat vyreseno :)
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků