Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod Naiz » 14 srp 2018, 18:00 VIP

Ahoj, prosím o pomoc :!:

Typ přístroje: Pc
Operační systém: Win 7 Ultimate, 64bit (původně)
Typ problému: Při aktualizaci na jiný Win jsem násilně vypnul pc a po zapnutí se objevil problém (viz. screen) a už nezmizel.
Kdy se začal problém projevovat: Hned po přerušení samozvané aktualizace a následném startu pc.
Screen s problémem, popř. chybovou hláškou: https://i.imgur.com/ton25pc.png , https://i.imgur.com/SRzz6FI.png
Komponenty v PC: Gigabyte GA-MA785GM-US2H ∕ AMD Athlon II X4 620 (4x 2,6Hz) ∕ 3GB RAM ddr2 ∕ Ati HD5570 1GB ddr3
Váš popis problému: Zkoušel jsem snad všechno - aktualizovat, jiné kódy, i hledání na internetu.

Pokud by mi někdo uměl pomoci nechť se ozve - buď sem pod příspěvek, nebo do SZ :(
Díky
S pozdravem Naiz

e. Spolu s tím mi naskočí černá tapeta (při každým upozornění o koupi originální verze) a https://i.imgur.com/DZaum89.jpg se mi zobrazuje v pravém dolním rohu - tapetu si libovolně můžu nastavit ovšem po zmíněném vyskočení okýnka se mi automaticky nastaví na černou barvu. Jo a žádný kód (klíč) jsem k pc nedostal - čistě bednu se systémem již aktivovaným
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Kopie systému Win není pravá

od Rumcajz » 14 srp 2018, 18:00

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod polskasila » 14 srp 2018, 19:18 VIP

Našel jsem na internetu tohle, můžeš zkusit změnit ten kód manuálně:

A) The Slui.exe 3 command
1) Click the Start Button and type: slui.exe 3 and hit the Enter key.
This will start up the Change Product Key wizard
2) Follow the wizard

B) Manual Product Key Change
1) Click the Start Button and type: CMD
2) Right-click on the CMD file and select "Run as Administrator" <-important
3) In the Command Prompt, type: slmgr.vbs -ipk <type product key here>
4a) next type: slmgr.vbs -ato
This should automatically activate the new key, but if that doesn't work, go to step #4b)
4b) Type: slui.exe 4
The slui.exe 4 command will start up the Activate by Phone wizard

Jinak zkoušel jsi spustit cmd jako správce a poté napsat SLMGR -REARM nebo SLMGR /REARM? To ti resetne licence na PC, ty uděláš všechny aktualizace a potom můžeš zkusit znovu zadat ten Product Key. Jediný problém je v tom, že si nejsem jistý, jestli ti ten klíč půjde ještě použít, to záleží na tom, jestli máš OEM nebo Retail.

e. polskasila: Teda tohle celý platí v případě, že máš ten Product Key. Pokud nemáš ten klíč, tak ti bude muset stačit ten SLMGR -REARM, sám jsem to kdysi dávno dělal, funguje to, ale je to celkem otrava, to je lepší někde ten klíč koupit. Jinak ještě můžeš zkusit najít ten klíč pomocí programu ProduKey, ale moc šancí bych tomu nedával.
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod R4gn4r0K » 15 srp 2018, 08:11

1. na aky system si sa snazil aktualizovat ?
2. bol povodny system pravy (mal si ho zakupeny? ak ano, musis ho mat na fakture a mat nalepku) ?
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod Naiz » 15 srp 2018, 11:30 VIP

Ahoj,

já počítač již dostal se systémem a žádné kód jsem k tomu nedostal. Jak jsem na jednom screen upravil, vlastním jediný kód a to je ID produktu a vedle toho mám možnost Změnit. Co se týče Win nikdy jsem nic takového nedělal, takže jsem naprostý laik. Snažil jsem Vyhledat aktualizace a aktualizovat Win, na Win 10 - vždy po restartu ovšem naskočil znovu problém s kopii. Měl by to být originál, nejsem si vědom toho, že by se jednalo o nějakou kopii. Počítač mám již nějaké leta takže jak říkám, dohledat nějaký kódy k tomu je nemyslitelný. Mezitím jsem se snažil z netu použít jiné, tak snad jsem to ještě víc nepokazil. Pokud máte někdo chuť mi pomoci (aby se Vám to nevymstilo až uvidíte jaký jsem nobrainer :geek: ), tak bych rád komunikoval nejlépe přes TeamSpeak - případně Steam.

Obrázek Naiz
Obrázek Naiz

Za reakce veliké díky :!:
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod R4gn4r0K » 15 srp 2018, 12:55

Naiz píše:Ahoj,

já počítač již dostal se systémem a žádné kód jsem k tomu nedostal. Jak jsem na jednom screen upravil, vlastním jediný kód a to je ID produktu a vedle toho mám možnost Změnit. Co se týče Win nikdy jsem nic takového nedělal, takže jsem naprostý laik. Snažil jsem Vyhledat aktualizace a aktualizovat Win, na Win 10 - vždy po restartu ovšem naskočil znovu problém s kopii. Měl by to být originál, nejsem si vědom toho, že by se jednalo o nějakou kopii. Počítač mám již nějaké leta takže jak říkám, dohledat nějaký kódy k tomu je nemyslitelný. Mezitím jsem se snažil z netu použít jiné, tak snad jsem to ještě víc nepokazil. Pokud máte někdo chuť mi pomoci (aby se Vám to nevymstilo až uvidíte jaký jsem nobrainer :geek: ), tak bych rád komunikoval nejlépe přes TeamSpeak - případně Steam.

Obrázek Naiz
Obrázek Naiz

Za reakce veliké díky :!:


Takze podla toho co zatial mame...
- pc je skladacka a bol nanho instalovany Win7 Ultimate
- nalepku nemas (k win 7 bola VZDY nalepka okrem Enterprise ked sa v spolocnosti aktivuje voci vnutornym aktivacnym serverom, takze podla vsetkeho je win neoriginalny, resp moze byt instalovany na viacerych pc)
- aktivacia Win10 vyhodnotila system ako nepravy (na 99.9% je to koli problemu popisanemu vyssie, 0.01% pripadov je koli zlyhaniu siet. komunikacie pri aktivacii a vlozenim kodu z win7 a opatovnou aktivaciou sa problem vyriesi)

v skratke ten, kto Ti ho instaloval Ti tam nedal origo system (ak si zanho platil, oklamal Ta), pokial chces mat legalny system, budes musiet zakupit kopiu win10.

EDIT: este jedna moznost ako zlegalizovat systenm je prihlasit sa do windows insider programu
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod Naiz » 15 srp 2018, 13:03 VIP

Zde jeste jeden screen toho, co se mi zobrazi pri rozbehnuti pc a prihlaseni se k uctu - https://i.imgur.com/CRaUSwa.jpg
Myslis? Vsechno jelo v poradku, nez se spustila ta zminena aktualizace. Nesla nijak zrusit a ja Win 10 nechtel, tak jsem aktualizaci zrusil vypnutim pc - podrzenim tlacitka na zapnuti. Po rozbehnuti se pak objevil ten problem. Opravdu myslis, ze mam kopii a nikoliv original? Takze zaver je podle takovy, ze bych mel koupit Win 10 ? Nechci Win 10. Rad bych Win 7 Ultimate.
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod R4gn4r0K » 15 srp 2018, 13:07

Naiz píše:Zde jeste jeden screen toho, co se mi zobrazi pri rozbehnuti pc a prihlaseni se k uctu - https://i.imgur.com/CRaUSwa.jpg
Myslis? Vsechno jelo v poradku, nez se spustila ta zminena aktualizace. Nesla nijak zrusit a ja Win 10 nechtel, tak jsem aktualizaci zrusil vypnutim pc - podrzenim tlacitka na zapnuti. Po rozbehnuti se pak objevil ten problem. Opravdu myslis, ze mam kopii a nikoliv original? Takze zaver je podle takovy, ze bych mel koupit Win 10 ? Nechci Win 10. Rad bych Win 7 Ultimate.

pokial Ti reaktivacia nefunguje (ten posledny screen co si poslal po kliknuti na aktivovat nyni) tak s tym bez cisla nespravis nic... a pokial viem, Windows 7 uz v predaji nie je (mozno niekde na bazaroch, ale tomu by som moc neveril)... Mozes mat aj poskodenu instalaciu, ale pri reinstalacii narazis na rovnaky problem a to ten, ze nemas kluc
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod polskasila » 15 srp 2018, 13:40 VIP

Pokud bys chtěl koupit legit verzi, tak můžeš zkusit tohoto sellera na eBay, klíč na Win7 Ultimate tam stojí kolem 100 Kč, ale nezaručuju, že to je legit (i když podle recenzí nejspíš je). :)
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod R4gn4r0K » 15 srp 2018, 13:45

polskasila píše:Pokud bys chtěl koupit legit verzi, tak můžeš zkusit tohoto sellera na eBay, klíč na Win7 Ultimate tam stojí kolem 100 Kč, ale nezaručuju, že to je legit (i když podle recenzí nejspíš je). :)

pise sa tam jasne: "KEYS ARE COLLECTED FROM SCRAP COMPUTERS!" takze su to kluce z vyradenych pc a ak su OEM, moze byt problem rovnaky, ako uz uzivatel ma :)
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod polskasila » 15 srp 2018, 13:53 VIP

To máš sice pravdu, ale taky tam máš tohle:
Refunds:
If we find that we are in fault of providing you with an invalid product key, we will send you a replacement key free of charge instantly .
Please provide a screenshot of the error message you are receiving when contacting us about your product key.

eBay Policy States:

"OEM, bundled, or recovery software may be listed only if it is included along with the original hardware, such as the motherboard, hard drive, or computer sold with the OEM software." - Therefore, this sale includes the original broken beyond economical repair computer and motherboard.


Popravdě si nemyslím, že by prodávající měl 200 pozitivních ratingů, kdyby prodával něco, co by pak lidem nešlo, k tomu je tam ještě uvedená možnost refundu. Já nikoho nutit kupovat něco nebudu, mně by stačil ten slmgr, ale to už není moje věc, jen jsem chtěl napsat další variantu :)
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod Naiz » 15 srp 2018, 19:00 VIP

Spolecne s Uselessem jsem pouzil prikaz slmgr -rearm a pomohlo to, zaroven jsem zakazal vsechny aktualizace i jejich vyhledavani. Jiz je vse v poradku. Chtel bych se zeptat, je to casove limitovane? Zajima me to, protoze ja rucne zadnou aktualizaci delat nebudu pokud se nezapne sama - ovsem, neobjeví se problem v budoucnu? Je to trvale reseni? Nebo za nejaky cas znovu prikaz do cmd prikazoveho radku. Velke diky patri Vam vsem <3

Obrázek
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod R4gn4r0K » 16 srp 2018, 07:47

Naiz píše:Spolecne s Uselessem jsem pouzil prikaz slmgr -rearm a pomohlo to, zaroven jsem zakazal vsechny aktualizace i jejich vyhledavani. Jiz je vse v poradku. Chtel bych se zeptat, je to casove limitovane? Zajima me to, protoze ja rucne zadnou aktualizaci delat nebudu pokud se nezapne sama - ovsem, neobjeví se problem v budoucnu? Je to trvale reseni? Nebo za nejaky cas znovu prikaz do cmd prikazoveho radku. Velke diky patri Vam vsem <3

Obrázek

rearm je len predlzenie trial licencie o 30 dni, s aktualizaciami to nema nic spolocne...cize si predlzil 30 dnovu trialku, pouzitie tohoto prikazu je bohuzial obmedzene, takze onedlho budes mat rovnaky problem znova...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod polskasila » 16 srp 2018, 11:43 VIP

Naiz píše:Spolecne s Uselessem jsem pouzil prikaz slmgr -rearm a pomohlo to, zaroven jsem zakazal vsechny aktualizace i jejich vyhledavani. Jiz je vse v poradku. Chtel bych se zeptat, je to casove limitovane? Zajima me to, protoze ja rucne zadnou aktualizaci delat nebudu pokud se nezapne sama - ovsem, neobjeví se problem v budoucnu? Je to trvale reseni? Nebo za nejaky cas znovu prikaz do cmd prikazoveho radku. Velke diky patri Vam vsem <3


Budeš ten příkaz muset zadat jednou za čas znovu, ale to je práce na minutu, navíc si na to můžeš napsat nějaký jednoduchý batch script. Ohledně toho omezení - ano, tenhle příkaz můžeš defaultně použít jen několikrát, ale dá se to taky obejít:

Press “Windows + R” you will see Run dialog. Or Go to Start, click Run.
Type “Regedit”. Click Ok. You will see Registry editor window.
Click on Arrow mark which is left to “HKEY_LOCAL_MACHINE”.
Click on arrow mark which is left to “SOFTWARE”.
Click on arrow mark which is left to “Microsoft”.
Click on arrow mark which is left to “Windows NT”.
Click on arrow mark which is left to “CurrentVersion”.
Now click on the word “SoftwareProtectionPlatform” not on arrow mark.
Right click on “SkipRearm” in the right window.
Click on “Modify”. Change “Value Data” to “1”.
Restart PC.
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod Naiz » 16 srp 2018, 14:01 VIP

Jestli to tedy chápu správně - příkaz budu muset napsat za 30 dní znovu do příkazového řádku. Bude ten příkaz fungovat? Nebo to je taky něco jako klíč a na jedno použití, pokud budu muset každých 30 dní tento postup zopakovat tak se s tím smířím. Za blbost se hold platí. Už teď na tom jsem líp než předtím - mám tapetu, resp. obrázek a už mi nevyskakuje stále okýnko s upozorněním, abych si koupil nebo aktivoval originální Windows. Navíc. Poslední dobou mi přišlo, že mi vyskočení toho okýnka dokázalo shodit hru na lištu (cs16) - takže pokud příkaz budu moct znovu pouzit tak muzeme můj problém považovat za vyřešený - alespoň v rámci možností, protože nic víc se s tím asi už dělat nedá... ;)

Díky,
S pozdravem
Naiz
Uživatelský avatar
Naiz
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 655
Registrován: 20 lis 2014, 18:11

Re: Kopie systému Win není pravá

Příspěvekod R4gn4r0K » 16 srp 2018, 14:28

Naiz píše:Jestli to tedy chápu správně - příkaz budu muset napsat za 30 dní znovu do příkazového řádku. Bude ten příkaz fungovat? Nebo to je taky něco jako klíč a na jedno použití, pokud budu muset každých 30 dní tento postup zopakovat tak se s tím smířím. Za blbost se hold platí. Už teď na tom jsem líp než předtím - mám tapetu, resp. obrázek a už mi nevyskakuje stále okýnko s upozorněním, abych si koupil nebo aktivoval originální Windows. Navíc. Poslední dobou mi přišlo, že mi vyskočení toho okýnka dokázalo shodit hru na lištu (cs16) - takže pokud příkaz budu moct znovu pouzit tak muzeme můj problém považovat za vyřešený - alespoň v rámci možností, protože nic víc se s tím asi už dělat nedá... ;)

Díky,
S pozdravem
Naiz

prikaz sa da pouzit 3x (cize 120 dni uzivania trialu), ale mozes skusit navod nad Tvojim prispevkom, ci to pouzitie rearmu oblbne... a aby si nemusel prikaz zadavat rucne, pouzi Task Scheduler a nechaj ten prikaz spustit vzdy posledny den v mesiaci...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků