Sestavení počítače

Příspěvekod DogeTennant » 31 srp 2018, 02:09 VIP

Na co bych PC používal: Hraní her (Arma 3, Payday 2, Skyrim, Rocket League - taky bych byl rád kdybych tyto hry mohl hrát a přitom mohl mít zapnuté třeba youtube v pozadí, pokud to udělám teď, hra se v 80% případech začne sekat) Dále pak renderování videí v Sony Vegas (render se současnou sestavou mi trvá třeba 5ti minutové video i 40 minut)
Maximální cena: 20 000kč (důvod proč dávám max. cenu tuto, je protože už mám dva komponenty koupené, které dost schazují celkovou cenu zbytku
Operační systém: Windows 8.1 (nejlépe, ale nebráním se i jiným, hlavně ne Windows 8 :D )
Komponenty: Mám nějakou představu o komponentech, které bych tam chtěl, a proto je sem vypíšu a ocenil bych kdybyste mi napsali co tam je špatně, co je dobře, co by mohlo být lepší nebo cenově výhodnější
Toto jsou již zakoupené komponenty, které bych nerad měnil:
Zdroj: Corsair CX650M (650w) (samozřejmě pokud nebude jiná možnost a zdroj by to neutáhl, tak koupím jiný)
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB od Gainward
Disky:
1863GB Seagate ST2000DM001-1ER164 (SATA) (HDD)
2794GB Western Digital WD Elements 107C USB Device (USB (SATA)) (External)

Komponenty, se kterými potřebuji pomoc:
Procesor: (Můj výběr: Intel Core I5-8500)
Paměť: (Můj výběr: HyperX 16GB KIT DDR4 2666MHz CL16 Fury Black Series ) (je to 2x8) (rozhodl jsem se pro 16gb místo 8gb, protože si myslím že to pomůže s tím renderem)
Základní deska: (Můj výběr: MSI Z370-A PRO)
Case: (Můj výběr: Fractal Design Focus G Black)

(Všechny tyto komponenty by mě na Alze s momentálními cenami stály 14 000kč (13 000 se slevou, kterou bych dostal od kamaráda, který tam pracuje)

Nevím jestli je všechno z toho kompatibilní, ale myslím že by mělo..


Speciální přání k zařízení: Nejspíš nic.. Jen aby ta bedna byla průhledná :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Sestavení počítače

od Rumcajz » 31 srp 2018, 02:09

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod polskasila » 02 zář 2018, 15:42 VIP

Ahoj,
pokud chces Windows, tak ja bych osobne bral spis 10, i kdyz je pravda, ze tu neni takova volnost v nastaveni aktualizaci, to je spis na tobe. Starsi uz ale nemaji rozhodne cenu.
Jinak k samotnemu PC: Zdroj i grafika snad v pohode, HDD mas taky dobry, ale do novyho PC bych koupil jeste SSD (doporucuju Samsung 860 EVO 250GB), kdyby se ti zdal drahej, vezmi nejakej mensi.

Motherboard v pohode, sam mam verzi Deluxe, nemam zadnej problem. Na case jsem se nedival, dneska bys ale nemel mit problem s vyberem, vetsina uz je dostatecne velka. RAM urcite staci, sam mam 32GB a vyuzil jsem je jenom pro par full renderu v AE, coz asi delat nebudes, takze to nech takhle. Navic dneska jsou RAMky celkem drahy. Procesor je vybranej dobre, jen zalezi na tom, co chces renderovat - mozna by stacil 8400, ale 500Kc te asi nezabije :D. Rozhodne zbytecnost kupovat i7 8gen, je to neskutecne predrazeny. Hlavne k tyhle desce musis vybrat Coffee Lake procak.
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod DerakCZ » 02 zář 2018, 15:47

Pár věcí nad kterým zauvažuj:
a) Když už chceš Z370 základovku bylo by vhodné mít k ní K procesor (neboli i5 8600K nebo i7 8700K), když si připlácíš za tu možnost overclockovat.
b) pokud budeš overclockovat tak budeš potřebovat poměrně dražší chladič anebo AiO vodní chladi.č
c) Pokud chceš tvořit videa tak jedině i7 nebo pokud chceš ušetřit a obětovat trochu fps tak jít do Ryzena.
d) 650W psu je trochu overkill pro 1060 ale nevadí, pokud budeš v budoucnu upgadovat může se hodit.
e) Nevidím nikde ssd, dneska už je ssd skoro nutnost a sata ssd jsou velice levné a cena M.2 ssd taky padá dolů

Sekundární připomínky které nejsou tak důležité:
a) 1060 je dobrá cena/výkon karta, avšak na renderovaní videí by se hodila lepší karta, zkus podívat na ebay.
B) 16gb Ram je OK ale 32gb by ti velice pomohlo.
Uživatelský avatar
DerakCZ
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 22
Registrován: 02 zář 2018, 14:56

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod DogeTennant » 03 zář 2018, 09:49 VIP

Pár věcí nad kterým zauvažuj:
a) Když už chceš Z370 základovku bylo by vhodné mít k ní K procesor (neboli i5 8600K nebo i7 8700K), když si připlácíš za tu možnost overclockovat.
b) pokud budeš overclockovat tak budeš potřebovat poměrně dražší chladič anebo AiO vodní chladi.č
c) Pokud chceš tvořit videa tak jedině i7 nebo pokud chceš ušetřit a obětovat trochu fps tak jít do Ryzena.
d) 650W psu je trochu overkill pro 1060 ale nevadí, pokud budeš v budoucnu upgadovat může se hodit.
e) Nevidím nikde ssd, dneska už je ssd skoro nutnost a sata ssd jsou velice levné a cena M.2 ssd taky padá dolů

Sekundární připomínky které nejsou tak důležité:
a) 1060 je dobrá cena/výkon karta, avšak na renderovaní videí by se hodila lepší karta, zkus podívat na ebay.
B) 16gb Ram je OK ale 32gb by ti velice pomohlo.


a) no já nějaké overclockování vůbec nemám v úmyslu, v tom se moc nevyznám, takže jestli máš nějaký lepší tip na základní desku, tak super :D
b) nebudu, ale jinak o lepším chladiči jsem přemýšlel, nicméně mě kamarád přesvědčuje že ten box chladič co je s tím procesorem je sice slabý, ale stačí.. tak jsem to zatím neřešil
c) no ten rendering je spíš takový sekundární cíl té mojí sestavy, určitě budu ještě časem upgradovat, ale zatím si vystačím s nějakou i5

a)) jak jsem psal rendering je zatím sekundární cíl a tak se asi zatím po jiné kartě dívat nebudu
b)) 32gb is too expensive for me

Jinak k samotnemu PC: Zdroj i grafika snad v pohode, HDD mas taky dobry, ale do novyho PC bych koupil jeste SSD (doporucuju Samsung 860 EVO 250GB), kdyby se ti zdal drahej, vezmi nejakej mensi.


Noo já s těma SSD tak úplně nevím, protože s nima nemám žádnou zkušenost, já mám v PC nějaký malý SSD disk který jsem ani nezmiňoval (16gb kapacita), který ale vůbec nepoužívám a nic v mém pc nedělá, tak nevím jako jestli se ten SSD má používat jako ten hlavní disk nebo je to jedno.. :D (protože v tom případě by došlo na přesouvání TB souborů.. :D )Kdyby mi někdo mohl osvětlit ty SSD disky, nebo mě odkázat někam, to by bylo super :D Vím že jsou rychlejší, ale to je tak vše..
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod polskasila » 03 zář 2018, 12:04 VIP

Na SSD disk je dobry si dat Windows, hru, kterou nejvic hrajes (aby se rychle nacitala) a potom na tenhle disk nahravat videa (kvuli rychlosti zapisu). Je to kvuli rychlosti spousteni systemu a potom samotnych her, jinak editovat muzes klidne taky na SSD a az to nebudes potrebovat, prehodis proste soubory na HDD. Jinak downloady a dalsi hry nech na HDD, neni potreba nic presouvat.
Jinak jak pisu, 32GB RAM ani nebudes potrebovat, pokud nedelas s narocnou scenou mimo Vegas a i5 8gen urcite bude na nekolik let na rendery stacit.
187
Uživatelský avatar
polskasila
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 01 úno 2015, 10:35
Bydliště: /id/luk27official

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod zima » 03 zář 2018, 13:25

Platňové disky majú veľké limity na počet operácií. Takže s SSD je celý počítač veľmi svižný aj keď beží intenzívna práca s dátami na disku, pretože nemá mechanické časti, čím odbúrava tie limity čo brzdia platňový disk.

Aj preto by som ti odporúčal, ak by si sa pre SSD nerozhodol (čo je chyba), zobrať ten cpu (i5+), ktorý ma v cene M.2 disk Optane. Ten vieš použiť ako cache a o malý fúz tak tomu platňovému disku pomôcť.

----------------------------------------------------------------

btw: čo sa týka CPU ja by som zobral pri tej cene už rovno osem-jadro (šestnásť vlákno) od AMD Ryzen 7 1700X (1800X), poprípade len AMD Ryzen 5 2600X čo je šesť jadro (dvanásť vlákno a Zen+ samozrejme). Tých pár fps navyše čo má Intel by som na margo toho výkonu oželel. Ovšem iná platforma znamená iná doska a ja RAM tomu CPU šmakuje o hodne rýchlejšia.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod DogeTennant » 04 zář 2018, 15:39 VIP

Dobře, už to chápu :D No.. je pravda že jsou dražší no.. koukal jsem na nějaký který má kapacitu aspoň 1 TB (protože já si moc nevěřím že by mi stačilo 500 GB), a ta cena.. no za stejnou cenu bych měl 8TB HDD .. :D Ale po nějakém se podívám a když to nebude v mých finančních schopnostech, tak si asi pořídím ten 500GB SSD, díky za pomoc/ za vysvětlení :D


to AMD nevim no, musel bych zase vybírat základní desku atd.. ještě se na to podívám :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod TheRebel24 » 19 zář 2018, 07:31

Celkem ok, ale chtělo by to trochu upravit

Procesor bych osobně vzal AMD, konkrétně Ryzen 5 1600X. (Sám ho mám, jede perfektně a tahá mi GTX 1070)
Zdroj Corsair CX Series CX550M 550W. Dobrá volba.
Jestli už máš GTX1060, tak bomba, tenhle procák utáhne i GTX 1080 Ti, takže pro upgrade jako stvořený.
Základní deska MSI B350 TOMAHAWK - AMD B350 (Mám Gaming Pro Carbon, ale tahle taky ujde) Má dobré chlazení, a RGB :)
Skřín podle výběru, ale doporučuji SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TG. Dobrý airflow a k tomu krásné okno.
SSD Disk: CRUCIAL MX500, M.2 - 500GB (best cena/výkon/kapacita)
HDD Disk: Seagate BarraCuda - 1TB (klasika)

Snad jsem ti poradil. Měj se hezky
"To insure the adoration of a theorem for any length of time, faith is not enough, a police force is needed as well." - Anonymous R5 3600, GTX 1070, 16GB RAM, AiO, X370 Gaming Carbon PRO, 512GB SSD, 4TB HDD, 620W Seasonic
Uživatelský avatar
TheRebel24
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 21 lis 2016, 19:26
Bydliště: Salzburg, Austria

Re: Sestavení počítače

Příspěvekod TheRebel24 » 19 zář 2018, 07:34

+ RAMky ADATA XPG GAMMIX D10 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
"To insure the adoration of a theorem for any length of time, faith is not enough, a police force is needed as well." - Anonymous R5 3600, GTX 1070, 16GB RAM, AiO, X370 Gaming Carbon PRO, 512GB SSD, 4TB HDD, 620W Seasonic
Uživatelský avatar
TheRebel24
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 21 lis 2016, 19:26
Bydliště: Salzburg, Austria


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků