Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod Lemur2 » 24 úno 2019, 19:24

Zdravím, po týždni mi prišiel ntb z reklamácie (pokazený ventilátor). Nainštaloval som CS:GO ale každé 2 sekundy mám mikrolag. Pred tým to mi to plynule bežalo na 100fps. Robí mi to pri všetkých hrách bez ohľadu na náročnosť na hardware. Mám aktualizované všetky drivery a aktualizácie, skúšal som aj rôzne nastavenia v grafike, ale nič nepomáha. Chyba bude najskôr niekde vo Windowse.

Uhlopriečka displeja 15,6 "
Modelové označenie procesoru Intel Core i5 8250U Kaby Lake R
Čip grafickej karty NVIDIA GeForce MX150
Intel Optane 16 GB
RAM 8 GB
HDD 1 000 GB 5400rpm
Rozlíšenie displeja IPS 1920 × 1080 px

Nemáte niekto s tým nejaké skúsenosti? Vďaka za odpoveď.
Uživatelský avatar
Lemur2
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 296
Registrován: 23 led 2013, 15:14
Bydliště: Bardejov

Mikrolagy pri hraní hier

od Rumcajz » 24 úno 2019, 19:24

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Bardejov

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod Taygete » 24 úno 2019, 21:37 VIP

Zkušenosti s něčím podobným mám a jediný způsob na který jsem přišel a pomohl mi to vyřešit bylo ve Windows Defenderu spustit Offline kontrolu, zkus to a když ti to nepomůže tak alespoň budeš mít o něco čistčí pc.

A pokud používáš např. Avast tak ho zkus odinstalovat před tou kontrolou.
Obrázek
Uživatelský avatar
Taygete
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2214
Registrován: 22 dub 2014, 16:55

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod Lemur2 » 25 úno 2019, 16:29

Mám ESET ale myslím že v tom problém nebude, kontroloval som ho viackrát. Skúšal som aj defragmentáciu disku. Pri zaťažení CPU a GPU mam stabilných 80°C, takže ani prehrievaním to nebude. Už ani neviem čo mám vyskúšať.
Uživatelský avatar
Lemur2
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 296
Registrován: 23 led 2013, 15:14
Bydliště: Bardejov

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod zima » 26 úno 2019, 08:27

Ono otázka je čo všetko ti v tom servise spravili. Keďže si písal o problémoch s ventilátorom...

Ak robili len ten ventilátor, je dosť pravdepodobné, že problém bude práve v tom chladení. V akom servise ti to robili ? Už si to s nimi konzultoval ?

Mno a tých 80 stupňov je už na niektoré notebooky fakt dosť (neuviedol si aký máš).
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod strafemachine » 26 úno 2019, 09:28 VIP

80 stupňov na notebook je už thermal throttling.. Ten laptop by som určite vrátil do servisu. Ked hráš nejakú hru, hučí ti ventilátor rovnako alebo viac? Ide ti vôbec? :D
Uživatelský avatar
strafemachine
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25 led 2013, 14:08
Bydliště: Bratislava

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod Lemur2 » 27 úno 2019, 23:23

https://www.alza.sk/asus-vivobook-s15-s510un-bq394t-gray-metal-d5328373.htm

Menili ventilátor v ASUSE (záručná oprava), a na tento ntb je daný maximum 90°C. Ale niečo sa mi aj tak na ňom nepáči, mám taký pocit že to bude pastou. Skúsim ešte pozrieť či to nebude len nejakým updatom vo Windows a keď nič nenájdem tak im ho pošlem naspäť.
Uživatelský avatar
Lemur2
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 296
Registrován: 23 led 2013, 15:14
Bydliště: Bardejov

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod zima » 28 úno 2019, 09:12

Ono jasné maximálne teploty sú písane aj pre cpu na úrovni 100 stupňov. To ale neznamená, že pri tých 80desiatich nepadá takt na nejakých mizerných 1,6 GHz, aby to tú teplotu udržalo pod tou max hranicou. Každopádne to vyzerá tak, že ten notebook bude mať od výroby podstrelené chladenie. Respektívne to nie je notebook na hranie. Možno lepšia pasta by tam pomohla ale to je otázka. Tiež je otázka, či ventilátor čo tam dali, je parametricky správny (rovnaký prietok vzduchu). Keď daný ntb sa už nevyrába.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod strafemachine » 28 úno 2019, 09:27 VIP

Byť tebou sa s tým vôbec nepatlem, už vôbec neskúšaj prepastovávať procesor na vlastnú päsť kým máš záruku. Jednoducho im to vráť späť do servisu nech si to vyriešia oni, prečo by si sa s tým mal ty zaťažovať a hľadať riešenia. Na to sú tu oni. Pohroz im trochu slovnými spojeniami ako chybný servis a vrátenie peňazí a laptop bude fičať ako hodinky.
Uživatelský avatar
strafemachine
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25 led 2013, 14:08
Bydliště: Bratislava

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod Lemur2 » 28 úno 2019, 10:17

Ako jasné že ho nebudem rozoberať, hľadám chyby v softvéry. Ak nič nevyriešim do konca týždňa tak ide do servisu, vďaka za rady, môžte lock.
Uživatelský avatar
Lemur2
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 296
Registrován: 23 led 2013, 15:14
Bydliště: Bardejov

Re: Mikrolagy pri hraní hier

Příspěvekod R4gn4r0K » 28 úno 2019, 11:22

Lemur2 píše:Ako jasné že ho nebudem rozoberať, hľadám chyby v softvéry. Ak nič nevyriešim do konca týždňa tak ide do servisu, vďaka za rady, môžte lock.

prehrievanie nie je SW zalezitost... bud zle chladenie (ventiatory, poskodena heatpipe, zla pasta), alebo problem v BIOSe, ktory nedava potrebne impulzy pre regulaciu otacok ventilatora... takze ako pisali vyssie, nevahaj a anes do servisu...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků