Volná diskuze o našich serverech a módech.

obchod se zbraněmi

Příspěvekod Wurst1 » 07 čer 2019, 23:18

Myslím, že by bylo fajn přidat nelegální obchod se zbraněmi (buď jako samostatnou živnost nebo pod nějakou stávající organizaci). Přijde mi trochu divné, že v obchodě na rohu si můžu koupit všechny typy útočných pušek, brokovnic a dalších zlatíček. Potom to vypadá tak, že každý má doma ve skříni od každého typu 5 foukaček.
Kdyby nebyl přístup ke zbraním tak jednoduchý, možná by se i zredukoval počet ,,kriminálníků,, z 80% na nějaké nižší číslo :D.
Bylo by nutné znát kontakt, pistole by byly vzácnější a dražší a hlavně by server měl povědomí kolik jich kde koluje. Ve standartním obchodě bych nechal jen zbraně na blízko, pistol a třeba nějakou slabší ráži (uzi atp.).
S tím se pojí další RP akce, jako např. kdyby někdo chtěl vlastnit útočnou pušku legálně, musel by si jí registrovat zvlášť (nutnost evidence ze strany PD) tzn. nestačil by jeden zbrojní průkaz na všechno.

Už sem o tom mluvil s Therezem, ale nevím jestli jste to projednávali.
Uživatelský avatar
Wurst1
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2017, 09:16

obchod se zbraněmi

od Rumcajz » 07 čer 2019, 23:18

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod Lubou » 08 čer 2019, 10:10 VIP

Ahoj príde mi to ako hlúposť, pretože v Amerike môžu vlastniť ľudia strelnú zbraň, (asi teda až na Washington, tam sa mi zdá že to je zakázané), pokiaľ majú teda 21 a absolvujú fomálne školenie + nejaké veci okolo toho.. Zbraň nemôžu vlasniť ľudia, ktorý boli odsúdení v minulosti, alebo im to štát nepovolí skrz ich psychycké zdravie a takýto potom musia kupovať cez Čierny Trh.. V Amerike, konkrétne teda aj v Los Angeles máš normálne guns stores, kde si môžeš či len zastrielať ale aj zakúpiť zbraň alebo municiu, pokiaľ teda máš na to opravnenie a samozrejme nepredávajú tam iba glocky a tieto podobné pištolky ale aj trošku iné kalibre

Skôr by som to obmedzil že zbraň môže vlastniť iba hráč čo má nejaký majetok: auto, dom atď., potom by som to obmedzil že hráč môže vlastniť maximalne jedno automaticku strelnú zbraň a granáty by som presunul na ten BM..

No a ešte ďalšia vec nelegálný obchod ako živnosť mi tiež nepríde úplne v poriadku :D

e. Wurst živnost sem myslel samozřejmě ve stylu mafie, samozřejmě že asi nebude uprostřed náměstí obchůdek s nápisem "nelegální zbraně"...
Pokud nesouhlasíš s omezením střelných zbraní obecně, nechápu jak můžeš navrhovat způsobilost ke zbraním podle majetku. :D
Herný Nick: Neznamy
EX. MC HLSA, MC Support, CS:GO Support Kapitán, CS:GO Hl. Mapér, CS:GO JB Admin, CS 1.6 JB Admin,
RoSA Admin, GTA V - FiveM Admin
Uživatelský avatar
Lubou
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 705
Registrován: 18 bře 2014, 21:19

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod Lubou » 08 čer 2019, 10:39 VIP

Wurst mohol si mi napísať normal. odpoveď, nech si tu nepíšem sám so sebou ale nevadí :?

Myslel som to tak že hráč, ktorý nevlastní žiadny dlhodobý majetok (t.j. auto, firma, dom/byt ...), tak nemôže vôbec vlastniť žiadnu legálne zakúpenú zbraň (proste by mu nešla ani kúpiť), dôvod je ten, že ten zákon tam znie proste tak, že domobrana je nevyhnutná v záujme bezpečnosti štádu a na základe toho má teda obyvateľstvo povolené držanie zbraní.
Herný Nick: Neznamy
EX. MC HLSA, MC Support, CS:GO Support Kapitán, CS:GO Hl. Mapér, CS:GO JB Admin, CS 1.6 JB Admin,
RoSA Admin, GTA V - FiveM Admin
Uživatelský avatar
Lubou
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 705
Registrován: 18 bře 2014, 21:19

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod Wurst1 » 08 čer 2019, 11:15

Hodil jsem jen edit protože jsem nechtěl spamovat příspěvek a mysel jsem, že ty taky ne. :D

Máš pravdu, že v Americe jsou ke zbraním dost tolerantní, ale musíš brát potaz, že todle není reálná Amerika. V reálné Americe ti nejede 85% populace v drogách a z toho půlka není zaměstnaná v kriminálních organizacích. Regulovat zbraně skrz ilegalitu a nutnost nějaké osobní předávky/domluvy je podle mě elegantní řešení.
Uživatelský avatar
Wurst1
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2017, 09:16

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod TheRohlikar » 08 čer 2019, 11:50

Wurst1 píše:Hodil jsem jen edit protože jsem nechtěl spamovat příspěvek a mysel jsem, že ty taky ne. :D

Máš pravdu, že v Americe jsou ke zbraním dost tolerantní, ale musíš brát potaz, že todle není reálná Amerika. V reálné Americe ti nejede 85% populace v drogách a z toho půlka není zaměstnaná v kriminálních organizacích. Regulovat zbraně skrz ilegalitu a nutnost nějaké osobní předávky/domluvy je podle mě elegantní řešení.


To, že je tolik lidí na drogách ani moc regulovat nelze. Pokud bychom to chtěli regulovat, vypneme je, protože jiná cesta na to stejně není. A navíc je to volba hráčů. Když je baví stát na jednom místě a mačkat E, tak prosím, užijte si to. :)

Co se týká ilegálního obchodu ... je to těžké, protože takové místo by bylo klasicky označené na mapě. Napadlo mě jak to udělat, ale to je složitější. Zatím určitě nejsem pro, když 85% populace jede na drogách, potom by 98% populace jelo na ilegálně držených zbraních - a dále je tu problém, že by policie nedokázala zbraně odlišit.

Btw. Určitě bych v ammo-nation neprodával granáty...
#cementovanálmatter
Uživatelský avatar
TheRohlikar
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1376
Registrován: 16 kvě 2013, 19:04

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod rhajek » 11 čer 2019, 15:36

No myslím ,že právě takové místo by na mapě označené být nemuselo měl by ho na starost jeden nebo dva lidi ,kteří hrají pravidelně a jsou věrohodní a nepřijdou 10 minut potom co jim někdo tuhle funkci dá na tsko a všem svejm kamošum neprozradí cislo na svojí postavu co by ty zbraně prodavala.

Určitě by to lidi nutilo k další RP akci. Ke schánění kontaktů a tak což by mohlo být super.
rhajek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 čer 2019, 15:16

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod TheRohlikar » 11 čer 2019, 16:42

rhajek píše:No myslím ,že právě takové místo by na mapě označené být nemuselo měl by ho na starost jeden nebo dva lidi ,kteří hrají pravidelně a jsou věrohodní a nepřijdou 10 minut potom co jim někdo tuhle funkci dá na tsko a všem svejm kamošum neprozradí cislo na svojí postavu co by ty zbraně prodavala.

Určitě by to lidi nutilo k další RP akci. Ke schánění kontaktů a tak což by mohlo být super.


Takoví 2 lidé skoro neexistují.
#cementovanálmatter
Uživatelský avatar
TheRohlikar
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1376
Registrován: 16 kvě 2013, 19:04

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod Wurst1 » 12 čer 2019, 23:11

Nevidím důvod proč by to mělo být označeno na mapě. Prostě by zbraně měla na starost jedna organizace (nikoliv jeden nebo dva lidi). Systémově by fungovala úplně stejně jako mafie (klidně by to mohla i zaštiťovat právě ona), nikdo by nevěděl kde sídlí, všechno by se muselo řešit přímo na serveru.
Bude někdo chtít kvalitní výbavu na udělání banky? Holt bude muset zabrousit do podsvětí a najít člověka, který třeba zná člověka s kvalitním kvérem.

Zbraně odlišit nepotřebuješ, když někdo bude chtít mít zbraň legálně, zaerpí to s PD na služebně a za poplatek bude jeho jméno zaneseno do tabulky společně s výčtem zbraní, které může nosit. (Nutno zavést klidně i vyšší cenu, aby se první den nenahrnulo 30 lidí, že chtějí registrovat všechny zbraně)
S tím, že by 98% serveru jelo v nelegálně držených zbraních nemůžu souhlasit. Pokavaď bys musel každou zbraň kupovat nelegálně (tj. přes schůzku s dodavatelem), tak by se zbraně neskutečně omezily. Taky by rozhodně rozumný člověk, který by tomu šéfoval, nikomu neprodal najednou 10 AKček (pokud by nebyl dobrý RP důvod samozřejmě). Nebo by se mohla snado vést evidence, aby jeden člověk nechodil každý den pro brokovnici.
A kdyby se přes to všechno náhodou město v nelegálně držených zbraních začalo topit, tak by o tom samozřejmě vědělo PD a mohlo by přistoupit na tvrdší namátkové kontroly vozidel. (Nebo pokud by to bylo možné přes soudní příkaz a plugin, zajít k podezřelému až domu :D)

Lubou píše:Myslel som to tak že hráč, ktorý nevlastní žiadny dlhodobý majetok (t.j. auto, firma, dom/byt ...), tak nemôže vôbec vlastniť žiadnu legálne zakúpenú zbraň (proste by mu nešla ani kúpiť), dôvod je ten, že ten zákon tam znie proste tak, že domobrana je nevyhnutná v záujme bezpečnosti štádu a na základe toho má teda obyvateľstvo povolené držanie zbraní.


Tady se bavit o legalitě zbraní kvůli domoobraně mi přijde trochu zcestné. Hraju pro zábavu, reálné Americké zákony se pro zábavu nedělají. Přece jen na GTA třetí světová pravděpodobně nezačne.

edit.: problém je spíš to, že už teď má každý zbraní hafo, protože si je prostě nakoupily do zásoby.
Uživatelský avatar
Wurst1
CS:GO HLSA
CS:GO HLSA
 
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2017, 09:16

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod RIOT09 » 19 čer 2019, 16:22

Lubou píše:Ahoj príde mi to ako hlúposť, pretože v Amerike môžu vlastniť ľudia strelnú zbraň, (asi teda až na Washington, tam sa mi zdá že to je zakázané), pokiaľ majú teda 21 a absolvujú fomálne školenie + nejaké veci okolo toho.. Zbraň nemôžu vlasniť ľudia, ktorý boli odsúdení v minulosti, alebo im to štát nepovolí skrz ich psychycké zdravie a takýto potom musia kupovať cez Čierny Trh..


Ahoj,
když je v Americe od 21, tak by to mělo být i na serveru si myslím teda. Na druhou stranu by museli lidí co mají mladší RP postavu, kupovat zbraně na černo. To druhý být tam taky přidal, zase by museli nakupovat na černo. Byla by to ale větší sranda.
,,Aliquid desinit, incipit alius....."
Uživatelský avatar
RIOT09
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 109
Registrován: 23 dub 2019, 06:22

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod TheRebel24 » 19 čer 2019, 19:51

RIOT09 píše:
Lubou píše:Ahoj príde mi to ako hlúposť, pretože v Amerike môžu vlastniť ľudia strelnú zbraň, (asi teda až na Washington, tam sa mi zdá že to je zakázané), pokiaľ majú teda 21 a absolvujú fomálne školenie + nejaké veci okolo toho.. Zbraň nemôžu vlasniť ľudia, ktorý boli odsúdení v minulosti, alebo im to štát nepovolí skrz ich psychycké zdravie a takýto potom musia kupovať cez Čierny Trh..


Ahoj,
když je v Americe od 21, tak by to mělo být i na serveru si myslím teda. Na druhou stranu by museli lidí co mají mladší RP postavu, kupovat zbraně na černo. To druhý být tam taky přidal, zase by museli nakupovat na černo. Byla by to ale větší sranda.


No, nemyslím si, řekl bych že by to mělo být přístupno všem RP postavám.
"To insure the adoration of a theorem for any length of time, faith is not enough, a police force is needed as well." - Anonymous R5 3600, GTX 1070, 16GB RAM, AiO, X370 Gaming Carbon PRO, 512GB SSD, 4TB HDD, 620W Seasonic
Uživatelský avatar
TheRebel24
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 21 lis 2016, 19:26
Bydliště: Salzburg, Austria

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod RIOT09 » 20 čer 2019, 11:49

TheRebel24 píše:
RIOT09 píše:
Lubou píše:Ahoj príde mi to ako hlúposť, pretože v Amerike môžu vlastniť ľudia strelnú zbraň, (asi teda až na Washington, tam sa mi zdá že to je zakázané), pokiaľ majú teda 21 a absolvujú fomálne školenie + nejaké veci okolo toho.. Zbraň nemôžu vlasniť ľudia, ktorý boli odsúdení v minulosti, alebo im to štát nepovolí skrz ich psychycké zdravie a takýto potom musia kupovať cez Čierny Trh..


Ahoj,
když je v Americe od 21, tak by to mělo být i na serveru si myslím teda. Na druhou stranu by museli lidí co mají mladší RP postavu, kupovat zbraně na černo. To druhý být tam taky přidal, zase by museli nakupovat na černo. Byla by to ale větší sranda.


No, nemyslím si, řekl bych že by to mělo být přístupno všem RP postavám.


Je to RP server, tak by to tam mělo být + Je jim to přístupné můžou to koupit od jiných hráčů.
,,Aliquid desinit, incipit alius....."
Uživatelský avatar
RIOT09
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 109
Registrován: 23 dub 2019, 06:22

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod TheRebel24 » 20 čer 2019, 17:14

RIOT09 píše:
TheRebel24 píše:
RIOT09 píše:
Lubou píše:Ahoj príde mi to ako hlúposť, pretože v Amerike môžu vlastniť ľudia strelnú zbraň, (asi teda až na Washington, tam sa mi zdá že to je zakázané), pokiaľ majú teda 21 a absolvujú fomálne školenie + nejaké veci okolo toho.. Zbraň nemôžu vlasniť ľudia, ktorý boli odsúdení v minulosti, alebo im to štát nepovolí skrz ich psychycké zdravie a takýto potom musia kupovať cez Čierny Trh..


Ahoj,
když je v Americe od 21, tak by to mělo být i na serveru si myslím teda. Na druhou stranu by museli lidí co mají mladší RP postavu, kupovat zbraně na černo. To druhý být tam taky přidal, zase by museli nakupovat na černo. Byla by to ale větší sranda.


No, nemyslím si, řekl bych že by to mělo být přístupno všem RP postavám.


Je to RP server, tak by to tam mělo být + Je jim to přístupné můžou to koupit od jiných hráčů.

Je to Fun RP server, ne velice seriózní RP server
"To insure the adoration of a theorem for any length of time, faith is not enough, a police force is needed as well." - Anonymous R5 3600, GTX 1070, 16GB RAM, AiO, X370 Gaming Carbon PRO, 512GB SSD, 4TB HDD, 620W Seasonic
Uživatelský avatar
TheRebel24
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 122
Registrován: 21 lis 2016, 19:26
Bydliště: Salzburg, Austria

Re: obchod se zbraněmi

Příspěvekod jsemPeta » 21 čer 2019, 18:17 VIP

Ahoj všem

bavili jsme se o tomhle na schůzi a došli jsme k závěru, že bude nejlepší, když silnější zbraně (m4, sniperky,..) se budou prodávat u dovozce zbraní, zatímco ty menší zbraně budou stále v Gun Storu. Nicméně na to se vrhneme až v budoucnu.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198416100763/
Uživatelský avatar
jsemPeta
TF 2 Hlavní Admin
TF 2 Hlavní Admin
 
Příspěvky: 219
Registrován: 07 srp 2018, 14:45


Zpět na Servery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků