Nový PC

Příspěvekod flizzynko » 11 čer 2019, 09:45 VIP

Zdravím, poskládal jsem si PC a zajímalo by mě jestli mi PC bude dobře pracovat nebo jestli bych měl nějaký komponent vyměnit.

OS: Windows 10 Pro
Grafika: GTX 1060 6GB
Procesor: AMD ryzen 2600
RAM:hyperx 16gb
Zakl. deska: gigabyte
SSD: SSD
Zdroj: Zdroj
HDD:HDD
Case: Case

Jsem na tyhle věci fakt špatný, takže se radši zeptám než aby mi pak neseděla třeba zakl. deska do casy. :D
Seřizovač hodin na gamesites.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
flizzynko
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 160
Registrován: 08 lis 2014, 20:46
Bydliště: Ostrava Czech Republic

Nový PC

od Rumcajz » 11 čer 2019, 09:45

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Ostrava Czech Republic

Re: Nový PC

Příspěvekod strafemachine » 11 čer 2019, 10:05 VIP

Nie je to zlý build, no keď už máš takú grafiku možno by som trosku upgradol aj procesor. Ak chceš nutne AMD build tak aspoň nejaký Xkový, napríklad 2600x. Je tam bohužiaľ príplatok ale nebudeš mať žiadny bottlenecking. Tvoj výber dosky nie je zlý, no podporuje M.2 NvMe čo byť tebou využijem. Skús si nájsť nejaký NvMe SSD. Sú oveľa rýchlejšie, no bacha aby si vybral NvMe a nie SATA. Podporuje ti síce oboje ale SATA nie je tak rýchla.
Čo sa týka zdroju, príde mi ako trošku overkill ale povedzme že to máš na upgradovanie do budúcnosti. HDD v pohode, takisto skriňa i keď je staršia a počet 3.0 USB je menší. Všetko vyzerá byť spolu pekne kompatibilné.
Uživatelský avatar
strafemachine
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25 led 2013, 14:08
Bydliště: Bratislava

Re: Nový PC

Příspěvekod flizzynko » 11 čer 2019, 10:26 VIP

Díky za rychlou odpověď.

Co se procesoru týče, tak rozhodně pouvažuji nad tím 2600x.

A našel jsem nějaky NVMe ssd ---> SSD
Seřizovač hodin na gamesites.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
flizzynko
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 160
Registrován: 08 lis 2014, 20:46
Bydliště: Ostrava Czech Republic

Re: Nový PC

Příspěvekod RazyCZ » 11 čer 2019, 16:36

strafemachine píše:Nie je to zlý build, no keď už máš takú grafiku možno by som trosku upgradol aj procesor. Ak chceš nutne AMD build tak aspoň nejaký Xkový, napríklad 2600x. Je tam bohužiaľ príplatok ale nebudeš mať žiadny bottlenecking. Tvoj výber dosky nie je zlý, no podporuje M.2 NvMe čo byť tebou využijem. Skús si nájsť nejaký NvMe SSD. Sú oveľa rýchlejšie, no bacha aby si vybral NvMe a nie SATA. Podporuje ti síce oboje ale SATA nie je tak rýchla.
Čo sa týka zdroju, príde mi ako trošku overkill ale povedzme že to máš na upgradovanie do budúcnosti. HDD v pohode, takisto skriňa i keď je staršia a počet 3.0 USB je menší. Všetko vyzerá byť spolu pekne kompatibilné.


No 2600 určitě průměrnou 1060 brzdit nebude, ale souhlasim, že do budoucna je určitě lepší 2600x. Případně, pokud to nespěchá tolik ten build, tak si můžeš počkat měsíc, maximálně 2 a vyjde ti řada ryzen 3000, což už bude zase o něčem jiném - spotřebou i výkonem.
  • Worth: 3874€ (988€ with sales)
  • Games owned: 291
  • Games played: 137 (47%)
  • Hours on record: 6,823.6h
Uživatelský avatar
RazyCZ
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 497
Registrován: 24 črc 2014, 12:15
Bydliště: Černýš u KnO

Re: Nový PC

Příspěvekod ericek111 » 11 čer 2019, 18:39

Xkové procesory sú akurát lepšie kusy kremíku, ináč je to ten istý čip a s veľkou pravdepodobnosťou vytaktuješ ne-X-kový na rovnaké frekvencie.

Kupovať GTX 1060 je IMO nezmysel. Lacnejšie sa dá zohnať RX 580 8 GB (v bazári za 120) s rovnakým až vyšším výkonom.
You either die a сука, or live long enough to become a блять.
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uživatelský avatar
ericek111
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
Bydliště: /home/erik

Re: Nový PC

Příspěvekod alice909 » 14 čer 2019, 08:54

I am getting windows update error 80070103 after updating my system from windows 8 to 10. Is anyone else facing this kind of error code Can anyone provide me a valid way to fix and recover it.
alice909
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 bře 2019, 11:56

Re: Nový PC

Příspěvekod KickMeDown » 14 čer 2019, 13:25 VIP

Ahoj. Za mňa to je celkom v pohode. Ak neplánuješ do budúcnosti pridávať ďalšiu grafickú kartu, tak byť tebou zoberiem zdroj s menším príkonom. 500 alebo 550 Wattový zdroj by mal byť maximálne postačujúci. A ušetrené peniaze môžeš hneď využiť na ramky s vyšším taktom vzhľadom na to že nové procesory od AMD sú "ram hungry" - čomu sa divím že to nikto predomnou nespomenul a nikomu to nevadí . Odporúčam nejaký kit s taktom 3000 MHz. Chcem sa ešte opýtať, aký chladič chceš osadiť na procesor ?
Obrázek
Uživatelský avatar
KickMeDown
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 634
Registrován: 03 led 2015, 14:46
Bydliště: Slovensko, Michalovce


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků