Vše ohledně kategorie serverů: JailBreak Servery

Postupnosť príkazov

Příspěvekod Dyki » 12 črc 2019, 17:39

Zdravíčko, :D
Zasa jedna z tých tém kde sa reišia príkazy na JB ... rip, no ale stala sa taká situácia -

Simon: " Chodte do boxu na zadnú stenu, a tam doplňujte bližšie k tomu rohu, máte zakázané skákať,boxovať,begripovať,čupieť,robiť herné animácie a pohyby "

Väzni idú do boxu na zadnú stenu a tam všetci doplňujú k tomu rohu.

potom dá simon príkaz: "čupnite si"
väzni si čupnú, jeden väzeň umrie a vytvorí sa medzera ktorú treba doplniť, - ja ( :lol: super mega 200 iq hráč :lol: ) doplním medzeru, a ostanem stáť.
Dostal som kill pretože som si mal čupnúť aj napriek tomu že bol zákaz čupieť ... a toto mi vysvetlite prečo to takto funguje dostal som odpoveď že sa mám riadiť posledným príkazom ktorý bol čupnúť si ...

A teraz na porovnanie: vazni sú v celách, a simon povie : po otvorení ciel pôjdete do boxu, potom povie nehýbte sa - cely sú ešte stále zatvorené. Ked sa cely otvoria tak logicky idem do boxu na zadnú stenu a neplním posledný príkaz nehýbte sa ... :D
tak isto ako aj pri prvej situácii logicky keď sa vytvorí medzera tak ju doplním v stoji a ostanem stáť pretože platí zákaz čupieť ... pri doplnovaní som sa postavil a keď si potom ako doplním čupnem tak poruším zákaz čupieť.

situácia 2:
spúšťač príkazu - otvorenie dverí

situácia 1:
spúšťač príkazu - vytvorenie medzery,

neviem ako mne to príde ako úplne jednoduchý príkaz nad ktorým netreba rozmýšľať a pritom na serveri si všetci po doplnení čupli možno ešte jeden hráč ostal stáť okrem mňa.

JB je sám o sebe zložitý mód ale hlavne je o logike... admini mi tvrdili že ten príkaz proste tak funguje a toto mi už príde ako nasilu vytvorené pravidlo.
PS: ak by niekto chcel mam aj demo presne z tej situácie.
Obrázek
¯\_(ツ)_/¯
Casual Player
How to MFK:
Pôjdete do boxu, a tam na zadnú stenu, a tam budete doplňovať bližšie do stredu.
Been There, Done That.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dyki
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 894
Registrován: 20 led 2014, 14:42

Postupnosť príkazov

od Rumcajz » 12 črc 2019, 17:39

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Tokop » 12 črc 2019, 18:23 VIP

Jen pro shrnutí...

Vězni mají zákazy a Simon dá příkazy:

1. běžte do boxu na zadní stěnu, čupněte si, doplňujte automaticky k tomuto rohu = POSTAVÍŠ SE DOPLNÍŠ A UŽ SI NEČUPNEŠ, protože tvůj poslední příkaz byl, že máš doplňovat.

2. běžte do boxu na zadní stěnu, doplňujte automaticky k tomuto rohu, čupněte si, vytvoří se mezera mezi hráči = POSTAVÍŠ SE DOPLNÍŠ A ZASE SI ČUPNEŠ, protože tvůj poslední příkaz byl, že máš čupět, ale stále platí, že musíš doplňovat co nejrychleji tzn. postavíš se, doplníš a čupneš si.

Situaci jsem ti opakovaně vysvětloval na serveru a nikdo z duchapřítomných adminů mě neopravil, protože jsem ti to vysvětloval správně a ty už znáš obě varianty.

Co se týče té tvé porovnávací situace tak ta je rozdílná, když bych ti dal příkazy:
"po otevření cel půjdete do boxu a tam si čupnete"
"zákaz čupět"
* Následně dá Simon open *

nebo

"zákaz čupět"
"po otevření cel půjdete do boxu a tam si čupnete"
* Následně dá Simon open *


V obou případěch půjdeš do boxu a tam si čupneš.Zkrátka našel sis dva spouštěče u dvou různých situací a dal sis to dohromady, ano každý spouštěč zahajuje to, že máš něco splnit, jeden co si psal tak spouští to, že máš jít do boxu a druhý co se stal na serveru tak ten spouští to, že doplníš a čupneš si nebo doplníš a nečupneš si, ale to záleží už na postupu příkazů. Nevím jestli se to zdá jen mně, ale porovnáváš jablka s hruškama.

btw. pošli mi prosím demo do pmky, hodně lidí si stěžovalo na mojí hlasitost, tak bych se rád mrknul jak mě bylo slyšet z dem pár hráčů, dík.
Jelikož trend životopisů z Gamesites v podpisech na forku neustupuje, tak přidávám i vlastní:
Obrázek
Obrázek
                Obrázek
Uživatelský avatar
Tokop
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 549
Registrován: 30 srp 2017, 01:37

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Dyki » 12 črc 2019, 18:44

DOPLNUJTE je príkaz ktorý máš plniť neustále.... vždy keď sa vytvorí medzera tak začne platiť príkaz DOPLNUJTE ktorý logicky zruší príkaz čupnite si ...

Postavíš sa doplníš a už si nečupneš pretože by si porušil zákaz čupieť ....
Obrázek
¯\_(ツ)_/¯
Casual Player
How to MFK:
Pôjdete do boxu, a tam na zadnú stenu, a tam budete doplňovať bližšie do stredu.
Been There, Done That.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dyki
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 894
Registrován: 20 led 2014, 14:42

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Dyki » 12 črc 2019, 18:51

Čupnite si je jednorázový príkaz ktorý splníš raz a bodka koniec dovidenia,
doplňujte je príkaz ktorý plníš neustále a mal by byť nadradený nad všetky jednorázové príkazy pokial simon neurčí inak ...
Obrázek
¯\_(ツ)_/¯
Casual Player
How to MFK:
Pôjdete do boxu, a tam na zadnú stenu, a tam budete doplňovať bližšie do stredu.
Been There, Done That.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dyki
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 894
Registrován: 20 led 2014, 14:42

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Tokop » 12 črc 2019, 18:59 VIP

Někdo v tom vidí to co píšeš ty a někdo v tom vidí, že máš splnit poslední příkaz, který byl čupněte si. Upřímně dřív, když jsem řešil tenhle příkaz tak jsem na to měl stejný názor jako právě teď ty a obhajoval jsem ho úplně stejně a taky jsem toho názoru, že je to pravidlo, které je vytvořeno na sílu, ale hraji podle pravidel vytvořených jinými než jsem já. ;-)
Jelikož trend životopisů z Gamesites v podpisech na forku neustupuje, tak přidávám i vlastní:
Obrázek
Obrázek
                Obrázek
Uživatelský avatar
Tokop
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 549
Registrován: 30 srp 2017, 01:37

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod VoLdEmOrD » 12 črc 2019, 21:55 VIP

Tokop píše:Někdo v tom vidí to co píšeš ty a někdo v tom vidí, že máš splnit poslední příkaz, který byl čupněte si. Upřímně dřív, když jsem řešil tenhle příkaz tak jsem na to měl stejný názor jako právě teď ty a obhajoval jsem ho úplně stejně a taky jsem toho názoru, že je to pravidlo, které je vytvořeno na sílu, ale hraji podle pravidel vytvořených jinými než jsem já. ;-)


:lol:
Uživatelský avatar
VoLdEmOrD
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 724
Registrován: 26 črc 2015, 23:24
Bydliště: localhost

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod dominikkriz2323 » 13 črc 2019, 20:32

Ahoj, je to tak, jak píše Tokop.

To samé je to i o zákazu stát.

1) Hráči jsou v boxu na zadní stěně. Zákaz stát. Doplňujte automaticky blíže ke zbrojce. Hráči doplní. Poté dostanou příkaz "postavte se". Hráči poslechnou až na jednoho a tak ho Simon zabije, načež se vytvoří mezera. Hráči se postaví, doplní mezeru a následně zůstanou stát, jelikož poslední příkaz byl "postavte se".
25.5 2015 CS ADMIN - ALL FURIEN
9.8 2015 CS ADMIN - ALL JAILBREAK
14.9 2015 PŘÍSTUP DO BL
4.12. 2015 CS:GO ADMIN - ALL FURIEN
29.9.2019 CS HLSA- FURIEN
Uživatelský avatar
dominikkriz2323
CS 1.6 Admin
CS 1.6 Admin
 
Příspěvky: 3368
Registrován: 19 led 2015, 13:16

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Dyki » 13 črc 2019, 23:57

ok dík za podrobné vysvetlenie hoši ;)
Obrázek
¯\_(ツ)_/¯
Casual Player
How to MFK:
Pôjdete do boxu, a tam na zadnú stenu, a tam budete doplňovať bližšie do stredu.
Been There, Done That.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dyki
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 894
Registrován: 20 led 2014, 14:42

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Knedlajs » 15 črc 2019, 19:25 VIP

1.) Nič ako porovnávanie situácií nie je, pretože každá sa rieši zvlášť.
2.) Tie situácie, ktoré si porovnával, spolu absolútne nesúvisia.
3.) Spúšťač je niečo, čo Simon jasne určí a nie niečo čo si hráči v hlave ako spúšťač predstavia => vytvorenie medzery nie je spúšťač ani náhodou.

V prípade ďalších otázok ohľadom pravidiel nám píšte PMky. Tieto Topicy sú nebezpečné.
Uživatelský avatar
Knedlajs
Spamer Veterán
Spamer Veterán
 
Příspěvky: 3814
Registrován: 15 kvě 2016, 10:08

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Dyki » 15 črc 2019, 21:00

j s tým porovnávaní je to blbosť, ale stále hádam platí že:

čupnite si - je jednorázový príkaz ktorý mám splniť raz a akonáhle je v rozpore s iným príkazom tak ho plniť prestanem,
doplňujte (tam a tam) - je príkaz ktorý plním neustále,

a kedže sa doplňuje bez zdržovania tak sa musím postaviť a po doplnení nevidím dôvod prečo by som si mal znovu čupnúť a tak porušiť zákaz čupieť príde mi to nelogické a smiešne :lol: ale ok beriem to tak ako to je a odteraz to bude môj najoblubenejší príkaz na JB :lol: .
Obrázek
¯\_(ツ)_/¯
Casual Player
How to MFK:
Pôjdete do boxu, a tam na zadnú stenu, a tam budete doplňovať bližšie do stredu.
Been There, Done That.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dyki
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 894
Registrován: 20 led 2014, 14:42

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod VoLdEmOrD » 19 črc 2019, 12:14 VIP

nelogické ale o to menej smiešne ti to príde hlavne v situácií keď za to dostaneš oprávnený kill.
To že máš doplňovať nesúvisí s tým že máš stále príkaz čupieť. Kebyže ti určí nový príkaz napr. choďte na zelené políčko u bludiska(oasis, snow) tak samozrejme si už nečupneš pretože si dostal nový príkaz a máš zákaz čupieť. JB pravidlá sa tvoria z drvivej väčšiny z logického uvažovania. Vždy sa preberajú na porade, kde su dávané argumenty A-Teamom a pokiaľ sa väčšina zhodne že je to logické, tak sa uvedie do praxe. To že tebe to príde nelogické ma neprekvapuje ;)

PS : aj tak nevieš pravidlá :D
Uživatelský avatar
VoLdEmOrD
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 724
Registrován: 26 črc 2015, 23:24
Bydliště: localhost

Re: Postupnosť príkazov

Příspěvekod Dyki » 19 črc 2019, 15:47

VoLdEmOrD píše:nelogické ale o to menej smiešne ti to príde hlavne v situácií keď za to dostaneš oprávnený kill.
To že máš doplňovať nesúvisí s tým že máš stále príkaz čupieť. Kebyže ti určí nový príkaz napr. choďte na zelené políčko u bludiska(oasis, snow) tak samozrejme si už nečupneš pretože si dostal nový príkaz a máš zákaz čupieť. JB pravidlá sa tvoria z drvivej väčšiny z logického uvažovania. Vždy sa preberajú na porade, kde su dávané argumenty A-Teamom a pokiaľ sa väčšina zhodne že je to logické, tak sa uvedie do praxe. To že tebe to príde nelogické ma neprekvapuje ;)

PS : aj tak nevieš pravidlá :D


pohodička Voldík lordík :D už som sa naučil ako to funguje ale pre istotu si to budem precvičovať aspoň ešte mesiac nech sa mi to poriadne zapíše do hlavičky :D

PS: pravidlá nevie nikto :D
Obrázek
¯\_(ツ)_/¯
Casual Player
How to MFK:
Pôjdete do boxu, a tam na zadnú stenu, a tam budete doplňovať bližšie do stredu.
Been There, Done That.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dyki
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 894
Registrován: 20 led 2014, 14:42


Zpět na JailBreak Servery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků