Sem směřujte své návrhy na vylepšení serveru

[V] Změna pravidla/zákona o "Nesmyslné střelbě"

Příspěvekod BrooKlyGS » 04 úno 2020, 22:35 VIP

Ahoj,
v pravidlech je napsáno, cituji:
Nesmyslná střelba - vaše postava střílí jen, když je to nezbytně nutné:
Policie nikdy nestřílí první, střílí pouze na svoji obranu.;...

v zákoně je napsáno:
BS má právo využít jakékoli dostupné prostředky k donucení osoby nespolupracující, neplnící výzev BS nebo porušující zákony města
BS má právo užít střelné zbraně při ochraně svého života nebo života civilistů


1) Přijde mi, že je zde hodně tenká hranice mezi porušením pravidel a porušením zákona. Jasně, zákon je asi dobré mít napsaný tak, aby obsáhl co nejvíce situací a zároveň dal možnost nějaké té obhajobě a RPení toho, zda bylo nutné střílet, nicméně do toho trošku zbytečně zasahují ta pravidla, která v současném znění musí být někdy porušena v rámci RP a mírně si protiřečí se zákonem.

2) Zároveň toto pravidlo či zákon strašně znevýhodňuje PD při plnění jejich práce - vzhledem k pojetí serveru jakožto "funRP". Dám příklad, co se mi stal pár dní zpět.. Před PD stanicí mi nasedl nějakej mistr do PD auta, když jsem ho vytáhl z garáže. Vylezl, tak mu říkám, ať se zastaví, chtěl jsem to s ním klasicky RPit, jakožto policista, nicméně on se dal na útěk. Já běžel za ním, společně zamnou i 5 jeho kamarádů, kteří to viděli. Běhal jsem tam s ním asi 2 minuty, než jsem ho vlastně 5x strefil tazerem a stihl spoutat. No ten hlavní problém je v tom, že jsme běhali v nějakých temných uličkách vedle PD stanice - já, jakožto jedno PD a semnou dalších 5 týpků, který mi tam mohli v klidu dát přes držku, protože já se tam snažim jak šašek strefit frajera tazerem a stihnout ho na zemi spoutat (vlastně až na konci honičky, co jsem sám od někoho z nich dostal tazerem, jsem mohl vytáhnout zbraň?). Dá se na to argumentovat spoustu věcmi, mohl jsem si zavolat posily, což jsem i udělal, ale než kolega vyběhl, už jsem mohl někde ležet za rohem v uličce.

Můj návrh: Pravidlo prostě zrušit, nebo z něj smazat tu část o PD. Zákon upravit na něco v podobném znění:
I. BS mají povoleno využití střelných zbraní
A. Pokud tak nastane, tak s pádným důvodem
B. Při podezření o zbytečné střelbě může být člen BS předvolán k vysvětlení střelby


Neříkám, aby PD začali při každé prkotině hned střílet, to se dá trochu líp ošetřit tim zákonem, ale zavádět to, že PD nikdy nestřílí jako první mi přijde fakt jako kravina. Vzhledem k omezeným možnostem jak někoho chytit, k tomu, že vlastně stačí koupit si nůž za pár dolarů a ten člověk vás stihne dřív pobodat, než si z tazeru přehodíte na pistol. Vzhledem k časté přesile "padouchů" nad policisty (PD je nás hodně, to neřikám, ale v určitých hodinách se prostě stane, že děláte silniční kontrolu sám na auto se třemi lidmi). Tohle pravidlo se hodí na seriousRP server, tady mi to přijde zbytečné. Navíc i kdyby jste o některém z mých příkladů řekli, že ze strany toho bídníka jde o failRP, tak tohle jsou prostě situace se kterými je třeba počítat, jelikož se to v praxi děje docela běžně.
Obrázek
Obrázek ex CS:GO Hlavní Admin, CS:GO CheatHunter, Správce akademie
Obrázek http://steamcommunity.com/id/Brooklyy/
Uživatelský avatar
BrooKlyGS
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1909
Registrován: 02 úno 2016, 17:44
Bydliště: Poděbrady

[V] Změna pravidla/zákona o "Nesmyslné střelbě"

od Rumcajz » 04 úno 2020, 22:35

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Poděbrady

Re: Změna pravidla/zákona o "Nesmyslné střelbě"

Příspěvekod TheRohlikar » 05 úno 2020, 03:16

Pravidla ted menit nebudeme.
Zakon se meni v ramci IC.
#cementovanálmatter
Uživatelský avatar
TheRohlikar
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1376
Registrován: 16 kvě 2013, 19:04

Re: [V] Změna pravidla/zákona o "Nesmyslné střelbě"

Příspěvekod 4Bullets » 07 úno 2020, 13:50

Resim jednoduse jakmile pachatel zamiri se zbrani ci klidne na nekoho bezi s nozem tak strilim :roll:
Uživatelský avatar
4Bullets
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 kvě 2019, 23:54


Zpět na Návrhy na vylepšení serveru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků