Potřebujete poradit? Ptejte se zde

potřebujem help xd

Příspěvekod letoa » 01 led 2021, 04:20 VIP

Ahoj.

Mám dotaz:

Jde o to, že mám notebook a na klávesách jsou vlastně "nabindované" třeba snížení jasu a tak podobně..
Doufám, že to chápete..

Otázka spočívá v tom, zda to nejde změnit? Aby ty klávesy byly volné. Čímž myslím konkrétně od F1 do F12.
Uživatelský avatar
letoa
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 260
Registrován: 14 zář 2020, 15:09
Bydliště: Brno

potřebujem help xd

od Rumcajz » 01 led 2021, 04:20

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Brno

Re: potřebujem help xd

Příspěvekod Amby » 01 led 2021, 12:20 VIP

Taygete píše:V případě potřebné pomoci s Vaším PC/NTB ohledně hardwarové části se řiďte se tímto vzorem:

    Typ přístroje (notebook / počítač)
    Typ IOS + Kolika bitový máte PC (Win XP, 7,8, 8.1,10 (x32 - x64))
    Typ problému (FPS ve hrách)
    Jak starý je přístroj (4 roky)
    Kdy se problém začal projevovat (po výměně grafické karty)
    Komponenty v PC (Základní deska, procesor, RAM[GB], grafika)
    Podrobnější popis problému (Koupil jsem si novou grafickou kartu, před výměnou grafiky mi hry jely stabilně bez laggů, ale po výměně za výkonnější kus Radeon R9 280X mám laggy téměř ve všem...kde je problém?)


Ahoj,
příště tě poprosím si napsat žádost o pomoc podle vzoru; není to jen tak - díky tomu, že předem vyplníš vzor získají lidé, co se snaží pomoci dostatek informací a nemusí se zpětně na ně ptát v případě větších problémů s hardwarem..


Každopádně jsem zkusil napsat tvůj problém do Googlu a co jsem tak našel je, že se dají tyto tlačítka od těchto funkcí odstranit přes BIOS.. Zkus se podívat na ten link, třeba pomůže; kdyby ne, tak napiš a zkusíme najít něco dalšího ;)

Odkaz: https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 4822dabc9e

PS: BIOS se u HP otevírá tlačítky F10, F2, F12, F1 nebo DEL, během startování počítače, nevím jakou máš značku ntb, takže pokud nemáš HP, tak si najdi na Googlu "How to open BIOS on xxx notebook".
ObrázekObrázek "Idioti jsou jako láska - nikdo je neseje, sami vyrůstají." - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
Amby
CS:GO Server Admin
CS:GO Server Admin
 
Příspěvky: 1333
Registrován: 18 led 2016, 15:14

Re: potřebujem help xd

Příspěvekod letoa » 01 led 2021, 13:16 VIP

AmbY píše:
Taygete píše:V případě potřebné pomoci s Vaším PC/NTB ohledně hardwarové části se řiďte se tímto vzorem:

    Typ přístroje (notebook / počítač)
    Typ IOS + Kolika bitový máte PC (Win XP, 7,8, 8.1,10 (x32 - x64))
    Typ problému (FPS ve hrách)
    Jak starý je přístroj (4 roky)
    Kdy se problém začal projevovat (po výměně grafické karty)
    Komponenty v PC (Základní deska, procesor, RAM[GB], grafika)
    Podrobnější popis problému (Koupil jsem si novou grafickou kartu, před výměnou grafiky mi hry jely stabilně bez laggů, ale po výměně za výkonnější kus Radeon R9 280X mám laggy téměř ve všem...kde je problém?)


Ahoj,
příště tě poprosím si napsat žádost o pomoc podle vzoru; není to jen tak - díky tomu, že předem vyplníš vzor získají lidé, co se snaží pomoci dostatek informací a nemusí se zpětně na ně ptát v případě větších problémů s hardwarem..


Každopádně jsem zkusil napsat tvůj problém do Googlu a co jsem tak našel je, že se dají tyto tlačítka od těchto funkcí odstranit přes BIOS.. Zkus se podívat na ten link, třeba pomůže; kdyby ne, tak napiš a zkusíme najít něco dalšího ;)

Odkaz: https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 4822dabc9e

PS: BIOS se u HP otevírá tlačítky F10, F2, F12, F1 nebo DEL, během startování počítače, nevím jakou máš značku ntb, takže pokud nemáš HP, tak si najdi na Googlu "How to open BIOS on xxx notebook".



Za to se omlouvám. Psal jsem to na rychlovku. Šel jsem pak spát. :-D
A určitě děkuji. Kouknu se :-D
Uživatelský avatar
letoa
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 260
Registrován: 14 zář 2020, 15:09
Bydliště: Brno

Re: potřebujem help xd

Příspěvekod letoa » 01 led 2021, 13:47 VIP

Jen... nedoserem si tím nějak notebook?
Už jednou jsem se hrabal v BIOSU a pak jsem pc nikdy nespustil :-DDDDDDDDDDDDDd
Uživatelský avatar
letoa
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 260
Registrován: 14 zář 2020, 15:09
Bydliště: Brno

Re: potřebujem help xd

Příspěvekod Amby » 01 led 2021, 13:48 VIP

Tak samozřejmě, že jde v BIOSU i systém pokazit, proto je ideální si najít tento návod přímo pro tvůj model notebooku, aby jsi opravdu neudělal něco špatně..
ObrázekObrázek "Idioti jsou jako láska - nikdo je neseje, sami vyrůstají." - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
Amby
CS:GO Server Admin
CS:GO Server Admin
 
Příspěvky: 1333
Registrován: 18 led 2016, 15:14


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník