prepastovanie cpu

Příspěvekod ackocc » 23 lis 2019, 16:54

cs, skusal som prepastovat cpu kvoli tomu ze som vybral chladic este davno, na prvy pokus v idle mode siel na 45-50stupnov, na druhy pokus som dal maalinko viac pasty a nerozotieral to, trz to skace medzi 41 az 49, v com moze byt chyba? chladic? zle napastovanie? mozno deska? dik

pasta arctic mx-4 2019, cpu r5 3600, stock chladic
alf
Uživatelský avatar
ackocc
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 255
Registrován: 18 črc 2017, 08:21

prepastovanie cpu

od Rumcajz » 23 lis 2019, 16:54

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod ackocc » 23 lis 2019, 16:58

double post aaaaaaaaaaaa
https://prnt.sc/q1193r
alf
Uživatelský avatar
ackocc
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 255
Registrován: 18 črc 2017, 08:21

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod ericek111 » 23 lis 2019, 17:06

To je úplne normálne, neriešil by som to. Ak vetrák len pomaly melie vzduch a máš také teploty, je to v poriadku.

Aké máš teploty v plnej záťaži?
You either die a сука, or live long enough to become a блять.
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uživatelský avatar
ericek111
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
Bydliště: /home/erik

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod ackocc » 23 lis 2019, 17:19

ericek111 píše:To je úplne normálne, neriešil by som to. Ak vetrák len pomaly melie vzduch a máš také teploty, je to v poriadku.

Aké máš teploty v plnej záťaži?


pri uplnom idle mode (10iq) kde som mal otvoreny len program na meranie teploty, dostal som len 36-37, v goucku na low v 1024-768 to uz skace medzi 65 az 70..
v 1.6 na 1300fps a 800x600 58-61

stiahol som este ryzen master, ten uz mi ukazuje 44 v idle mode, otacky chladica som nenasiel nejak
alf
Uživatelský avatar
ackocc
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 255
Registrován: 18 črc 2017, 08:21

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod RazyCZ » 24 lis 2019, 12:21

Když jsme u toho, jak často by se měl přepastovat procesor ? Je tam nějaká "servisní" doba jako u auta - olej a filtry ? :D :D
  • Worth: 3874€ (988€ with sales)
  • Games owned: 291
  • Games played: 137 (47%)
  • Hours on record: 6,823.6h
Uživatelský avatar
RazyCZ
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 497
Registrován: 24 črc 2014, 12:15
Bydliště: Černýš u KnO

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod ackocc » 25 lis 2019, 23:02

up, a kusok odbocim od temy

rozhodol som sa pre novy cooler, ktory by som si mal vybrat?

arctic freezer 4/esports duo alebo scythe mugen 5 rev. b? oba su zevraj dobre no neviem ktory je lepsi
alf
Uživatelský avatar
ackocc
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 255
Registrován: 18 črc 2017, 08:21

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod strafemachine » 26 lis 2019, 06:47 VIP

Ahoj, mohol by si radšej napísať presný typ procesoru ktorý používaš. Tie teploty mi neprídu obzvlášť veľké takže si myslím že kupovať nový chladič je zbytočné. Čo sa týka pastovania tak z toho každý robí veľkú vedu ale zlaté pravidlo je čapnúť na procesor pastu veľkosti tic-tacu a netreba ani rozotierať, jednoducho na to drbni heatsink a pekne sa to rozšíri samo. Aj keby si pastu rozotrel najhoršie ako sa dá, rozdieľ teplôt by bol len zopár stupňov.

Frekvencia prepastovania CPU záleží od použitia pasty. Ak maš vopred aplikovanú pastu od výrobcu (prípadne vopred poskladaný PC), tak by som radšej kúpil nejakú kvalitnejšiu pastu a rovno to prepastoval, ďalší minimálne rok ťa to zaujímať nemusí. Skôr by si mal raz za čas monitorovať svoje teploty a až uvidíš nejaké navýšenie na teplotách procesoru tak by som riešil prepastovanie / otáčky ventilátoru na heatsinku.
Uživatelský avatar
strafemachine
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25 led 2013, 14:08
Bydliště: Bratislava

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod ackocc » 26 lis 2019, 11:26

uz som to hore napisal, mam r5 3600, 45-50 stupnov v total idle mode mi moc v pohode nepride, dalej som si vsimol, ze ghz procesora mi skacu ako chcu, raz to je 2,9ghz, v sekunde to stupne na 3,9ghz a nic sa nerobi, nvm preco.
alf
Uživatelský avatar
ackocc
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 255
Registrován: 18 črc 2017, 08:21

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod strafemachine » 26 lis 2019, 12:14 VIP

Skús použiť dva rôzne programy na monitorovanie teplôt a clocku procesoru, napr. hwinfo a CPU-Z a porovnaj real-time výsledky.
Ide o to že niektoré programy ktoré sú na podobné monitorovanie sú agresívne a robia niečo ako konštantné pingy procesoru každých 20-200ms. To by mohlo vysvetlovať tvoje spiky v clocku a teplotách. Ideálne by bolo keby si pozrel akú teplotu ti v idle ukazuje priamo v biose, bez použitia týchto externých programov a daj vedieť aké teploty ukazuje po 5 minútach nič nerobenia.
Uživatelský avatar
strafemachine
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25 led 2013, 14:08
Bydliště: Bratislava

Re: prepastovanie cpu

Příspěvekod ackocc » 26 lis 2019, 20:40

bios cpu temp 55-65, idle s cpu-id 40-45, cca 3ghz, ked spustim steam tak mi to prida +1ghz.. dalsi tyzden by som mal kupit nove ssd takze reinstall windowsu + arctic freezer 34 duo a upravim airflow, potom sa tu vyjadrim, ked to cita nejaky mod, aby to nepresuval a do predmetu dal nejaky prefix dik
alf
Uživatelský avatar
ackocc
Drbna
Drbna
 
Příspěvky: 255
Registrován: 18 črc 2017, 08:21


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků