"Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod spEExX » 16 led 2019, 14:20

• Typ přístroje (notebook / počítač) - notebook
• Typ problému - Pri občasnom pohybe s ním, ale aj samovoľne sa ako keby začal triasť obrazovka, čiže s normalnej mi začne ako keby haprovať signál a vidím len také bielosivé čiarky, ktoré sa rýchlo trasú (video môžem doložiť)
• Jak starý je přístroj - asi tak 4 roky
• Kdy se problém začal projevovat - pol roka cca možno aj 3/4
• Komponenty v PC 15.6" LED 1366x768 CineCrystal, 4GB RAM, Intel Celeron CPU 1005M 1,9 GHz, Grafika "Intel Inside", HDD 281 GB
• Podrobnější popis problému - Tento problém mám už dlhšie, no prejavoval sa horšie. Kedysi, teraz už iba málokedy, mi počas hranie hier alebo prezerania internetu vyhodí bielu obrazovku. Všetko funguje, ale obraz mi neukazuje. Problém, o ktorom momentálne píšem mám tak asi pol roka. Vždy sa to ukľudní iba po pritlačení určitej časti notebooku. Bol som s tym aj v servise a ich odpoveď bola, že im to nikdy nespravilo. Ukázal som im video, znova to skúšali a nič.

Nevime či som ja debil alebo oni.

Vďaka za odpoveď
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
spEExX
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 424
Registrován: 01 led 2015, 22:39
Bydliště: Doma

"Preskakovanie" obrazovky

od Rumcajz » 16 led 2019, 14:20

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Doma

Re: "Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod Majunkax » 16 led 2019, 14:35 VIP

Ahoj,

Mně se to také stalo jednou při starém ntb. Důvod byl takový, že se odpojil "kabel" mezi monitorem a deskou (snad mi rozumíš) jelikož jsem ho nosila v tašce, a když jhsem s nim omylem bouchla, tak ten kabel se odpojoval a odpojoval až se doje*al a odpojil :D
Byla jsem s tim v servisu a tam mi řekli, že ten kabel se vyměnit dá (logicky) ale že oprava stojí šílený prachy. Vzhledem k tomu že muj měl hodnotu tak 1k, tak se mi to neoplatilo opravovat, protože by oprava stála víc, jak ten ntb :)

Pokud i Ty to máš tak, nech si vyměnit buď ten kabel - a nebo se na to prostě vykašli, připoj to k externímu monitoru ať máš obraz.

Snad jsem ti aspoň trochu pomohla :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Majunkax
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 216
Registrován: 15 pro 2018, 22:24
Bydliště: Dj room #0

Re: "Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod spEExX » 16 led 2019, 15:35

No riešil som to tym externým, ale už na stole nemám toľko miesta na monitor :lol: . No ja som zaplatil 20 € za diagnostiku ntbku a celé čo bolo, tak mi vymenil ramku a zo 6 GB mi vrátil iba 4 GB :roll:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
spEExX
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 424
Registrován: 01 led 2015, 22:39
Bydliště: Doma

Re: "Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod Majunkax » 16 led 2019, 18:17 VIP

Tak jakože ramkou to asi nebude, sam vidiš. :D Být tebou, tak zajdu do autorizovaného servisu aby ti to udělali tam. Ale podle mě, je to zbytečné, pokuď je ntb starý 4 roky...
Obrázek
Uživatelský avatar
Majunkax
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 216
Registrován: 15 pro 2018, 22:24
Bydliště: Dj room #0

Re: "Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod R4gn4r0K » 17 led 2019, 08:45

ako pise kolegyna, moze to byt vadny prepoj medzi displayom aj doskou... okrem uvolnenia konektora moze byt aj zlomeny kablik v klbe displaya... okrem tohoto problemu to moze byt aj problem s northbridge na doske (studeny spoj, odchadzajuci radic), ale ak Ti to facha v pohode na externom monitore, tak je to najskor problem s pripojenim toho displeja...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: "Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod zima » 17 led 2019, 09:42

Pokiaľ ti to robí napr. len v režime spánku - tak ho skrátka nepoužívaj.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: "Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod spEExX » 17 led 2019, 14:34

Ono to akože monitor funguje, len občas to zaačne skákať a je to možnosť to s tym kablom alebo podobne veci. Na externom ta chyba neni.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
spEExX
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 424
Registrován: 01 led 2015, 22:39
Bydliště: Doma

Re: "Preskakovanie" obrazovky

Příspěvekod Majunkax » 17 led 2019, 15:28 VIP

Bude to tim kabelem co pripojuje monitor k desce. Bud je odpojeny, nebo poskozeny. Nicim jinym by to snad ani byt nemohlo. Zajdi do autorizovaneho servisu, tohle by ti meli zkontrolovat za minimalni poplatek, a nebo pokud jsi trochu zrucny, zvladnes to i sam doma :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Majunkax
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 216
Registrován: 15 pro 2018, 22:24
Bydliště: Dj room #0


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků