realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod Sn8wMan » 01 led 2019, 17:19

Zdravíčko, mám tu takový problém, který se mi bohužel nepodařil vyřešit, byl jsem na všech fórech, tak to zkusím i zde.
Vyměnil jsem usb sluchátka za sluchátka s jackem (hyperX alpha), v těch ale 100% problém není, zkoušel jsem to na jiném pc.
Problém se projevuje tak, že zvuk slyším, ale mikrofon je strašně potichu, můžu řvát jak magor, stejně se to vyšplhá max na 3 stupně hlasitosti.

Takže jsem zkusil všechny rady na internetu: mám aktualizovanej realtek a kompletně všechny blbosti kolem základní desky, do který mám sluchátka připojený (Z170 pro gaming)

Instalace realteku na nejnovější verzi má 2 kroky:
1 - odinstalování původního realteku poté restart pc
2 - instalování realteku poté restart

Teď přijde něco, co nechápu.Po prvním restartu než potvrdím instalaci(tedy druhý krok), mikrofon funguje jak má! U zvuku je v tu chvíli napsáno -zvukové zařízení high definition audio- a nebylo tam -realtek high definition audio-
jako na začátku úplně před prvním krokem.
Takže potvrdím pokračování instalace (2. krok), instalace se stáhne, mikrofon přepne na realtek a nefunguje, potom potvrdím reset a po resetu je všechno úplně stejný jako na začátku. Mikrofon je potichu.

Budu rád za každou radu. Díkec :?
Uživatelský avatar
Sn8wMan
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 07 lis 2016, 19:59
Bydliště: Kroměříž

realtek HDa/ tichý mikrofon

od Rumcajz » 01 led 2019, 17:19

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22
Bydliště: Kroměříž

Re: realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod R4gn4r0K » 02 led 2019, 08:30

Ahoj,

v realtek ovladacom paneli si nastav mic boost. Ked pridem domov, nafotim Ti nastavenie ak sa k nemu nebudes vediet dostat... Ja mam pre optimalny zvuk s rovnakym headsetom takmer plny boost...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod Sn8wMan » 02 led 2019, 14:43

Boost jsem zkoušel, ale kvalita je potom fakt otřesná... Mě jde hlavně o to, že to prostě funguje jen při té instalaci. Po ní je to zase tichý. Ale díky :roll:
Uživatelský avatar
Sn8wMan
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 07 lis 2016, 19:59
Bydliště: Kroměříž

Re: realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod R4gn4r0K » 02 led 2019, 16:18

Sn8wMan píše:Boost jsem zkoušel, ale kvalita je potom fakt otřesná... Mě jde hlavně o to, že to prostě funguje jen při té instalaci. Po ní je to zase tichý. Ale díky :roll:

Este by mozno stalo za pokus (pokial mas win10) odinstalovat realtek ovladac a nechat si windows stiahnut ovladac sam...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod Sn8wMan » 03 led 2019, 12:03

Přesně tohle jsem zkoušel taky, ale bohužel :D
Uživatelský avatar
Sn8wMan
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 07 lis 2016, 19:59
Bydliště: Kroměříž

Re: realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod zima » 04 led 2019, 10:05

Mno a prečo spravíš ten druhý krok keď ti to po tom odinštalovaní funguje všetko ako má. Windows tam dal správny ovládač z Windows Update.
ADMIN CS ALL CTF & PC SUPPORT & GO SUPPORT
Uživatelský avatar
zima
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2065
Registrován: 24 led 2013, 09:15

Re: realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod Sn8wMan » 04 led 2019, 21:39

Tak jsem to vyřešil odděláním realteku... Sice to po mně furt žadoní instalaci, ale co už.
Díky moc, můžete lock ;)
Uživatelský avatar
Sn8wMan
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 07 lis 2016, 19:59
Bydliště: Kroměříž

Re: realtek HDa/ tichý mikrofon

Příspěvekod R4gn4r0K » 04 led 2019, 22:21

uz sa bezne stava, samotny windows 10 ma aktualnejsie a kvalitnejsie ovladace, ako vyrobcovia komponentov ponukaju na svojich strankach... osobne ked zinstalujem masinu a natiahne si ovladace z windows update, tak pokial nic nehapruje, tak ovladace nemenim....
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků