Upgrade PC

Příspěvekod DogeTennant » 28 bře 2020, 18:23 VIP

Zdravím, plánuju v blízké době upgradovat počítač s tím že chci upgradovat grafiku, zdroj, bednu a chladič na CPU, všechno ostatní chci nechat zatím při starém a potřebuju poradit, jestli všechno co chci vylepšit bude pasovat a vejde se :D

Aktuální komponenty:

Case: SilentiumPC Armis AR3 TG-RGB Pure Black
Zdroj: Corsair CX650M Bronze
Základní deska: MSI B450 TOMAHAWAK
CPU: AMD Ryzen 5 2600x
CPU chladič: Stock
RAM: 16GB 3200MHz DDR4
GPU: NVIDIA GTX 1060 6GB

Nové Komponenty:

Case: Fractal Design Define R6 Black Tempered Glass - nebo - Fractal Design Define S Window
Zdroj: EVGA SuperNOVA 650 G+
GPU: GTX 1080 Ti - nebo - RTX 2070 S
CPU chladič: NOCTUA NH-U12S SE-AM4

Takže bych rád kdyby mi někdo poradil jestli to všechno bude pasovat s mým starým strojem, případně mi pomoct s výběrem tam kde se rozhoduju mezi dvěmi možnostmi, nebo jestli máte úplně vlastní návrh, taky se tomu nebráním :D

Předem díky.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Upgrade PC

od Rumcajz » 28 bře 2020, 18:23

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Upgrade PC

Příspěvekod Taygete » 13 dub 2020, 17:48 VIP

Refresh...
Obrázek
Uživatelský avatar
Taygete
Mistr Yoda
Mistr Yoda
 
Příspěvky: 2214
Registrován: 22 dub 2014, 16:55

Re: Upgrade PC

Příspěvekod DogeTennant » 20 dub 2020, 07:40 VIP

Ne, že bych chtěl nějak tlačit na pilu nebo něco, ale jen že můj topic už je tu skoro měsíc a pořád bez žádné odpovědi a nevím jestli se vůbec nějaké dočkám.

Každopádně stále potřebuji pomoc, tahle momentálně vypadá to co jsem vymyslel já. Vyměnil jsem zdroj za trochu levnější, přidal SSD (ne na systém, pouze na hry), s grafikou jsem šel od 1080 Ti, protože tu kterou jsem tu odkazoval za tu dobu už vyprodali, to stejný s chladičem na CPU, takže ten jsem taky obměnil. (Ten sice podle alzy dojde 30.4., takže pokud se tenhle topic stále nepohne tak do té doby zas bude ten chladič available, ale vzhledem k tomu že ten co jsem vybral teď je levnější tak u něj možná zůstanu). Levnější SSD už jsem pomalu nenašel s takovou kapacitou jakou hledám (kolem toho 1TB). Skříň je snad dostatečně velká i když co tak koukám tak na 2070S je celkem dost velká a ty parametry se mi zdaj celkem matoucí, takže si ani nejsem jistý jestli se tam vejde, ale snad jo. Peníze na to sice mám, ale i tak bych ocenil nějakou levnější variantu na tu skříň, protože bych zase rád neutratil úplně všechno. :D

To SSD momentálně není top priority takže bych mohl kdyžtak vypustit to a ušetřím tam no..

PS: Uvědomuji si že jsem trochu toxic s tím že poukazuju jak dlouho už čekám na odpověd, ale po měsíci si to vážně nedokážu odpustit :D :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: Upgrade PC

Příspěvekod R4gn4r0K » 20 dub 2020, 11:15

bohuzial s AMD nepracujem, neviem teda kvalifikovane poradit a nerad by som polemizoval...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Upgrade PC

Příspěvekod ericek111 » 20 dub 2020, 11:38

Kingston A400 ber ako poslednú možnosť. Zabugovaný firmware, kedy padá rýchlosť na stovky kBps (dá sa reflashnúť), otázne praktiky... Navyše, máš dosku s M.2 slotom, tak prečo uvažuješ nad SATA SSD? M.2 sú niekoľkonásobne rýchlejšie.

SSD ber toto: https://www.alza.sk/adata-xpg-sx8200-pr ... 518497.htm

Grafiku by som bral 5700 XT, ktorej najvyšší model na Alze o 100 € lacnejší ako najnižší model RTX 2070S. Pritom výkon majú porovnateľný (+/- 15 %, niekde lepší, niekde horší, všeobecne výhodnejšia kúpa).
https://www.alza.sk/asrock-radeon-rx-57 ... 776457.htm
You either die a сука, or live long enough to become a блять.
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uživatelský avatar
ericek111
CS:GO Admin
CS:GO Admin
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21 kvě 2017, 12:01
Bydliště: /home/erik

Re: Upgrade PC

Příspěvekod DogeTennant » 20 dub 2020, 16:06 VIP

Já už M.2 SSD mám, momentálně ho používám na systém, jenže má jen 250 GB (takže spíš tak 230GB reálnýho místa), mám na tom dvě hry a už tam mam jen tak 15GB volnýho místa a už jsem několikrát narazil na to že jsem tam měl 0kb místa :D A zase se mi nechce starý SSD vyhazovat kvůli novýmu, tak proto jsem hledal SATA SSD
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: Upgrade PC

Příspěvekod DarkRayCode » 21 dub 2020, 10:53 VIP

Čau,

co se SATA SSD týče tak bych vybral nějaké levné SSD které nemá tak vysokou rychlost. SATA (3) má max. datový tok nějakých 600MB/s takže kupovat SSD co má čtení/zápis 2GB/s ti je k ničemu, protože ti to SATA bude limitovat.

Víc vám tu nepomůžu, HW není moje parketa ve které bych se vyznal.

Rei
                                       Discord: Viyomi#5590
                           Steam: http://steamcommunity.com/id/IamViyomi
Uživatelský avatar
DarkRayCode
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1092
Registrován: 17 čer 2013, 18:23

Re: Upgrade PC

Příspěvekod Cobweb » 21 dub 2020, 13:59

Ahoj, mám pár otázok :D Prečo ti treba meniť skriňu pokiaľ by sa tam všetko vošlo ? Chceš iba zmeniť dizajn alebo je nefunkčná ? Ďalšia vec, chceš vymeniť zdroj ale načo ? Vyberáš zdroje ktoré majú rovnakú watáž (650W) jediné čo sa mení je účinnosť čiže by si ušetril nejaké tie drobáky, a ešte by tam bola nejaká tá prepäťová ochrana. Chladič chceš meniť lebo nezvláda uchladiť a máš veľké teploty alebo prečo ? Pokial ano ten chladič vyzerá byť ok. Ku koncu by som už iba dodal že by si mohol vymeniť 2070S za 2060S a ušetril by si +-100€ (2500Kč) a výkon by si stratil maximálne (20-30fps). Ešte by si ušetril aj spotrebu. A ak by si tuto ušetril tak by si mohol prispieť na toto SSD má dobré čítanie aj zápis a dvojnásobnú životnosť od toho čo si poslal. A k tomu čo písal Ray pochybujem aby SATA SSD malo hodnoti čítania/zápisu 2GB/s , samozrejme že M.2 to dokážu..
Cob out.

EX CS:GO JB Admin, JB PP, Aim+Jump Admin

JB HlStats:
Obrázek

Aim HlStats:
Obrázek
Uživatelský avatar
Cobweb
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 481
Registrován: 05 úno 2019, 06:54
Bydliště: Slovensko

Re: Upgrade PC

Příspěvekod DogeTennant » 21 dub 2020, 15:03 VIP

Skříň chci měnit, protože úplně tak nevěřím že by se tam všechno vešlo, mám totiž ve skříní momentálně 2 extra větráky, které jsem dokupoval a ten jeden jsem tam skoro nedal, musel sem ho tam fakt nacpat, protože ho blokoval momentální CPU chladič a občas mi tam o ten větrák drnká kabel bůhví od čeho :D Takže mi něco říká že s větším CPU chladičem bych to tam nenarval už vůbec, navíc ta karta se m zdá dost velká a i když by se tam nejspíš vešla, nechci to tam mít ještě víc natěsno než to mám teď. Zdroj chci vyměnit zkrátka jen pro to, že je to lepší kvalita no, taky to není momentálně top priority :D Chladič chci vyměnit protože nezvládá chladit.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56

Re: Upgrade PC

Příspěvekod Cobweb » 21 dub 2020, 17:23

Ja by som na tvojom mieste ten nový zdroj nekupoval lebo proste podla mňa ho nepotrebuješ kedže v podstate identický máš. Pokiaľ ti to nezvláda chladiť ten CPU chladič tak určite do toho nového zainvestuj. K tej skrinke podľa mňa sa ti to tam dá, teda minimálne podla rozmerov grafiky a toho chladiča čiže novú skriňu tiež nepotrebuješ. Ešte by ma zaujímalo ako to tam vyzerá keď hovoríš že sa ti to tam nedá, mohol by si sem hodiť nejakú fotku :D Ďalšia vec tým že si dokúpil tie dva vetráky (predpokladám že sú na skrini) tak tým si chcel znížiť teplotu procesora ? Tie vetráky vyfukujú teplo zo skrine nie od procesora a keď máš slabý ten chladič na procesore tak nič moc podľa mňa (teraz nechcem hovoriť že si tým neznížil teplotu, to ano, ale efektívnejšie to bude keď kúpiš ten nový chladič na procesor a vyskúšaš to bez tých dvoch pridaných ak sa ti to tam nedá na prvý šup, prípadne potom ak budeš mať velké hodnoty tak ich tam nejako skus popasovať, aspoň jeden). Predposledná vec že čo budeš robiť zo starými komponentami (iba tak ff). A posledná vec že čo hovoríš na to SSD a tu grafiku čo som poslal, pre ktoré z toho si sa rozhodol (prípadne nerozhodol).
Cob out.

EX CS:GO JB Admin, JB PP, Aim+Jump Admin

JB HlStats:
Obrázek

Aim HlStats:
Obrázek
Uživatelský avatar
Cobweb
Mistr
Mistr
 
Příspěvky: 481
Registrován: 05 úno 2019, 06:54
Bydliště: Slovensko

Re: Upgrade PC

Příspěvekod DogeTennant » 21 dub 2020, 22:52 VIP

No od zdroje jsem zatím upustil, ale tu skříň si stále myslím že bych radši vzal jako ta grafika asi takovej problém není, podle parametrů by se asi vešla, ale víc se bojím toho cooleru :D A jakože tahle case už i tak byla malá, potom co jsem tam dal všechny komponenty se mi tam zpět nevešla nějaká "ochranná" deska, která měla asi být nad PSU :D A těma novýma větráka jsem chtěl snížit celkovou teplotu protože předtím tak nějak umíral celej PC, teď už jenom CPU. Starou grafiku dám bráchovi, protože ten má 1050 a nějak mu blbne, moje grafika funguje pořád dobře, starej chladič někam schovám a to stejné asi s bednou. Nic jiného vlastně už neměním, protože SSD budu přidávat ne vyměňovat a pro novej PSU nakonec nejdu :D A to SSD jsem spíš přemýšlel nad tímhle https://www.alza.cz/crucial-mx500-1tb-ssd-d5244243.htm, s tím mi poradil kámoš, že ho má už 3 roky a pořád funguje a používá ho hlavně na hry, což je to stejný na co ho chci používat já a je to o 1000kč levnější než ten co si poslal ty.. A s tou grafikou jsem se tak nějak pořád nerozhodl no. U grafiky mi každej člověk radí jinak, snad zatím mi pomalu nikdy 2 lidi neporadili stejnou kartu, takžee prostě nevim no :D

e. Doge: jo a screen kdyžtak pošlu, ale až později
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DogeTennant
Minecraft HLSA
Minecraft HLSA
 
Příspěvky: 2235
Registrován: 15 dub 2015, 15:56


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků