Potřebujete poradit? Ptejte se zde

upgrade pc

Příspěvekod JoynerLucas » 04 říj 2020, 16:02 VIP

Zdravím, už asi 2 roky jsem tak nějak spokojen se svým počítačem, co se týká her, funguje to, ale i přes to bych rád trošku vylepšil výkon, pokud se to dá. Moc se nevyznám v HW, nevím co spolu funguje a naopak, nevím co je teď dobré a tak mám otázku, zda se nějak dá v cenově dobré míře (nechci za to utrácet hodně, chci jen vědět, zda je lepší koupit nový procesor, ssd, apod..).
V příloze posílám cpu, gpu, ram a mainboard.. Asi problém vidím v tom, že stále nemám SSD disk k počítači, a zda je to výhodné koupit k tomuto PC SSD, mohli byste mi někdo prosím doporučit, jaký?
Přílohy
Bez názvu.png
pog
tusylove
Uživatelský avatar
JoynerLucas
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 191
Registrován: 13 lis 2018, 18:54

upgrade pc

od Rumcajz » 04 říj 2020, 16:02

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: upgrade pc

Příspěvekod DarkRayCode » 04 říj 2020, 21:00 VIP

Čau,

viděl bych to na upgrade GPU, 2G GRAM je v dnešní době málo a většinu z nových her na tom nerozjedeš.

Rei.
                                       Discord: Viyomi#5590
                           Steam: http://steamcommunity.com/id/IamViyomi
Uživatelský avatar
DarkRayCode
Spamerův sluha
Spamerův sluha
 
Příspěvky: 1092
Registrován: 17 čer 2013, 18:23

Re: upgrade pc

Příspěvekod JoynerLucas » 04 říj 2020, 21:13 VIP

DarkRayCode píše:Čau,

viděl bych to na upgrade GPU, 2G GRAM je v dnešní době málo a většinu z nových her na tom nerozjedeš.

Rei.

Ahoj, díky za odpověď, nemáš nějaký nápad jakou, aby zároveň seděla i s ostatními komponenty?
pog
tusylove
Uživatelský avatar
JoynerLucas
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 191
Registrován: 13 lis 2018, 18:54

Re: upgrade pc

Příspěvekod Alfondra » 04 říj 2020, 21:48

Čau,
jak už psal uživatel přede mnou, tak v tvém případě půjde primárně o upgrade GPU. Procesor by mohl ještě nějakou dobu vydržet, ale být tebou bych popřemýšlel i o jeho výměně. Nedávno jsem řešil podobný problém jako ty a vzal jsem upgrade PC od podlahy. Posílám tedy seznam komponentů do kterých jsem šel já. Seznam Přesedlal jsem z Intelu na Ryzen a musím podotknout, že jsem maximálně spokojen.

Pokud nebudeš chtít jít i do upgradu procesoru, tak stačí koupit jen grafickou kartu. V tuhle chvíli je většina grafických karet na rozdíl od procesorů kompatibilní s většinou základních desek, ale pro jistotu si kompatibilitu překontroluj. Pokud půjdeš i do upgradu procesoru, tak pamatuj, že musíš vyměnit celou základní desku na sockety typu AMD.

Dále popřemýšlej o zdrojáku. Jelikož nevím jaký máš, tak je to jen taková věc k zamyšlení, ale pokud máš nějaké starší, méně výkonný, tak do košíku přihoď i zdroják, protože skoro všechny nové GPU (Včetně té mé) vyžadují mimo zapojení do základní desky i vlastní zdroj energie ze zdrojáku, (Lze vidět na obrázku č. 7 u grafické karty, kterou jsem poslal v seznamu) tak na to pamatuj.

Tebou zmiňovaní SSD disk je určitě dobrá volba a sám jsem nedávno jeden pořídil. Koupil jsem 120GB a používám ho jen na systém a i po zhruba ruce používání vše šlape jak má a systém je neskutečně plynulý. Doporučuji tenhle. SSD Disk

Snad jsem pomohl. Kdyby jsi měl nějaké dotazy, tak se určitě ozvy. Hezký nedělní večer.
Asistent šéfredaktora

Obrázek
Uživatelský avatar
Alfondra
Redaktor
Redaktor
 
Příspěvky: 53
Registrován: 01 úno 2018, 21:32

Re: upgrade pc

Příspěvekod S3L3BRYT4K » 05 říj 2020, 07:43

V první řadě je potřebné vědět, kolik v tom chceš utopit peněz, pak se lze bavit o konkrétním HW.

Jak zmiňovali pánové výše, upgrade grafiky je už celkem nutný, pokud chceš hrát nejnovější hry, SSD je z dnešního pohledu nutnost, minimálně pro systém a nějaké programy, procesor není úplně nejlepší, ale zatím by měl stačit.

Alfondra píše:Pokud nebudeš chtít jít i do upgradu procesoru, tak stačí koupit jen grafickou kartu. V tuhle chvíli je většina grafických karet na rozdíl od procesorů kompatibilní s většinou základních desek

Jen dodám, i kdyby kupoval grafiku, která má „jen PCI-E 3.0“ a desku s PCI-E 4.0, tak to ničemu nevadí, je tam zpětná kompatibilita, a karty ani desky s nějakým předpotopním slotem se snad už ani nevyrábí (AGP například, nebo velice specifické základní desky, které nejsou určeny pro normální uživatele).

Osobně bych doporučil aspoň 250 GB SSD, například od Crucialu a jejich MX500, osobně mám 1TB + 1 TB NVME. Teoreticky bys mohl koupit NVME, ale mám pocit, že tvá deska to neumožňuje a trochu pochybuji, že bys využil plnou rychlost NVME disku, pokud bys chtěl hrát jen hry.
Obrázek
Uživatelský avatar
S3L3BRYT4K
Kazatelův učeň
Kazatelův učeň
 
Příspěvky: 387
Registrován: 23 led 2013, 14:56
Bydliště: Česká republika, Ústecký kraj

Re: upgrade pc

Příspěvekod JoynerLucas » 05 říj 2020, 16:26 VIP

Zdravím, jen v první řadě musím napsat, že je to pro mě jako amatéra nespočet informací, jediné co umím je dobře klikat v
lolku.., ale zjistil jsem, že můj zdroj je Corsair TX550M, peněz za to hodlám dát cca. okolo 7k s tím, že nějakou tu tisícovku mohu přidat. Procesor ještě měnit nebudu, tudíž potřebuji ten SSD disk, kde jsem od Vás dostal super doporučení, jen furt nevím co ta GPU.. Kdyby náhodou jste mi i někdo doporučil GPU (klidně i levnější variantu a dražší variantu), byl bych Vám moc vděčný, kdyby ještě nějaké info někdo potřeboval (co si budem, nevím co je vše potřeba vědět :? ), tak klidně napište, děkuji.
pog
tusylove
Uživatelský avatar
JoynerLucas
Zkušený
Zkušený
 
Příspěvky: 191
Registrován: 13 lis 2018, 18:54


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník