Znížená kvalita signálu

Příspěvekod Hoover » 14 lis 2019, 10:44 VIP

Zdravím, po normálnom užívaní sa mi náhle znížila kvalita wifi signálu

    °Notebook ASUS Vivobook (asi 15), WiFi adaptér je Qualcomm Atheros QCA9377
    °nikdy nedosahuje najvyššej kvality - vždy do 2 paličiek, v bezprostrednej blízkosti 3 čo sa negatívne prejavuje ako na dosahu tak na latencii a prenosovej rýchlosti
    °Na snímku https://postimg.cc/vg0rvWTs možno vidno 3 WiFi siete, z toho všetky by mali mať plný signál (tie 3 paličky má iba wifi hotspot telefónu vedľa)
    °je dosť pribrzdený čo sa týka aktualizácie wifi signálu (hotspot 40s najprv ignoroval, po jeho vypnutí bol ďalšiu minútu stále dostupný)
Hľadal som a skúšal nejaké veci (aktualizovať Windows i driver, pohrať sa s nejakými nastaveniami citlivosti atď.) ale nič nezaberá, pochybujem, že to je hardwarová záležitosť i keď ma ten Atheros už začína celkom s*ať keďže to nie je môj prvý problém s ním :roll: Verím, že mi budete vedieť pomôcť, keďže sa mi do aktualizácie BIOSu a servisu veľmi nechce :?
Ďakujem krásne za pomoc :)
Uživatelský avatar
Hoover
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 28 led 2013, 21:29

Znížená kvalita signálu

od Rumcajz » 14 lis 2019, 10:44

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Znížená kvalita signálu

Příspěvekod R4gn4r0K » 14 lis 2019, 11:43

hmmm... prvu vec co by si mal spravit (aktualizaciu BIOSu) si zamietol... Pokial je to HW problem, co v pohode byt moze, kedze si skusal drivery aj aktualizacie. Druha vec je, ze to moze byt problem WiFi routera. Maju ine zariadenia dobry signeal ? Inak po nete som nasiel velke mnozstvo prispevkov s problemom aky mas aj Ty (rovnaky typ WiFi) a vacsine sa ho vyriesit nepodarilo...
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Znížená kvalita signálu

Příspěvekod Hoover » 14 lis 2019, 12:05 VIP

Pri všetkých routroch čo som odsledoval bol signal znížený. Už som raz notebook kvôli Atherosu reklamoval (po zatrasení mi vypínalo adaptér, ktorý trebalo manuálne naspäť nahodiť) a nezistili mi žiadnu hw závadu, aktualizovali mi BIOS a vyriešilo sa to. To boli ale 4 mesiace dozadu a nechce sa mi zase nahadzovať všetko naspäť, keďže na to nemám teraz čas a notebook potrebujem. No nič, budem ho musieť asi aktualizovať neskôr, keďže to je asi jediná alternatíva (ale prečo sa to tak zrazu pokazí :? ).
Díky za usmernenie s biosom ;) asi môžete lock lebo tu už asi veľa nevymyslíme
Uživatelský avatar
Hoover
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 28 led 2013, 21:29

Re: Znížená kvalita signálu

Příspěvekod R4gn4r0K » 14 lis 2019, 15:29

to s tym potrasenim je nova informacia... tipol by som to na neuchyteny modul WiFi... signal moze mat problem tiez ak je zle pripojena antena, alebo ma poskodeny kablik (su to velmi tenke kabliky veduce od wifi modulu k antene/antenam okolo displeja ntb)
hlupa otazka si vyzaduje hlupu odopoved... Ani Chuck Norris nezodpovedal vsekty hlupe otazky od uzivatelov GS...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.wgmods.eu
Uživatelský avatar
R4gn4r0K
PC Support
PC Support
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 23 led 2013, 19:42

Re: Znížená kvalita signálu

Příspěvekod Hoover » 14 lis 2019, 18:50 VIP

Kto vie, možno to naozaj tak je, ale asi to znova do servisu posielať nebudem keď tam nič nezistili. Počkám do konca záruky a dám to niekomu šikovnému :D
Uživatelský avatar
Hoover
Spamer
Spamer
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 28 led 2013, 21:29


Zpět na Vyriešené topicy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků