{{ flash.text }}

Minecraft

dne 16.09.2014 pro sekci GS
Mezi nejskloňovanější tituly v dnešní době plné stříleček patří překvapivě budovatelský a nenásilný Minecraft. Hra si získala srdce hráčů napříč herních žánrů především díky své jednoduchosti. Když hru poprvé spatříte, určitě se pozastavíte, jestli jste náhodou necestovali zpátky časem. Grafické zpracování je totiž to hlavní, co hru symbolizuje.

Mezi nejskloňovanější tituly v dnešní době plné stříleček patří překvapivě budovatelský a nenásilný Minecraft. Hra si získala srdce hráčů napříč herních žánrů především díky své jednoduchosti. Když hru poprvé spatříte, určitě se pozastavíte, jestli jste náhodou necestovali zpátky časem. Grafické zpracování je totiž to hlavní, co hru symbolizuje.

Princip hry se zdá být jednoduchý. Prostě stavíte objekty z kostiček na volném prostoru dle vlastní fantazie. Koho by ale taková hra bavila? Časy lega jsou už dávno pryč, a proto i zde přichází na řadu různé zabijácké nestvůry, které vylézají v noci, aby vás zbavily života. Po těchto slovech možná nevypadá Minecraft už tak přívětivě, ale jedná se pouze o noční život. Ve dne si můžete stavět jak je libo. 

Hra je určena především pro hráče s velkou fantazií a “hračičkovské“ typy, kteří dokáží klidně celé hodiny stavět svou vysněnou budovu. Ale teď k samotné hře. Vžijte se do situace, kdy jste si hru poprvé zapnuli a objevili jste se na volném plácku vygenerovaného světa. V ruce máte jakýsi krumpáč a kolem vás je zdánlivě jen volný prostor a pohoří plné kostiček. Přijdete k hoře a začnete do ní bít. Jaké překvapení, když teď můžete onu rozbitou kostičku postavit někam jinam. Základem hry je totiž pomocí rozbíjení kostiček a sbírání surovin kutat různé materiály. Zpočátku možná nevíte, jak suroviny vůbec sbírat a materiály vyrábět, ale to se nasbíranými zkušenostmi změní, a pak pro vás nebude problém postavit si svou vysněnou budovu nebo jen malý obytný baráček.

Onen baráček pro vás bude ze začátku prioritou. Nezapomínejme totiž na noční nebezpečí, kterému se rozhodně rádi vyhnete. Postupem času se však můžete rozhodnout, že právě noční život vás baví více a díky nasbíraným surovinám si vyrobíte zbraň, která nadělá mnohým nestvůrám ze života peklo. Ale to je spíše extrémnější přístup ke hře, kde by pouze toto využití možností, které nám hra nabízí, bylo vyloženě na škodu.

Pojďme se proto vrhnout do denního prosluněného světa, který jak se zpočátku zdá nezná hranic. Vygenerovaný svět je hlavní lákadlo všech dobrodruhů a objevovatelů, kteří si každý den usedají za počítač. Mohou si totiž celé hodiny procházet členitou krajinu, prokopávat se hlouběji k jádru světa, prohledávat různá zapadlá místa a v neposlední řadě se kochat panoramatem, které nám hra v podobě vodopádů nebo jiných přírodních úkazů nabízí. Ale pozor, i na těchto dobrodružstvích na vás mohou za temným rohem čekat zombíci, které byste v centru světa nenašli.

Důležitou součástí Minecraftu je také multiplayer, kde si můžete zahrát po síti se svými kamarády. Máte tak možnost vystavět si vlastní vesnici nebo realistické místo vašeho bydliště společně s větší rychlostí. Ale i v multiplayeru na vás číhají nebezpečí. Zombíci jsou v tuto chvíli vedlejší, jelikož servery jsou otevřeny pro veřejnost, rozhodně si chraňte svůj příbytek. Může se vám totiž stát, že jednoho dne se probudíte a zjistíte, že se váš soused chlubí novou střechou. Ano, tou střechou, kterou jste ještě donedávna vlastnili vy. I na to však tvůrci mysleli a podobným věcem můžete předejít použitím ochrany na svůj majetek.

Člověk má rád volnost a svobodu a právě na těchto přirozených vlastnostech hra staví. Možná na vás bude zpočátku působit poněkud rozpačitě, ale časem zjistíte, že se váš vysněný svět stává realitou a nebudete se chtít vracet do každodenní rutiny. Tímto si Minecraft získal nespočet hráčů, získá si i vás?

napsat komentář
komentářů: {{ comment.owner.comments }}
{{ comment.created }} VIP
{{ comment.text }}
Komentář byl smazán
komentářů: {{ comment.owner.comments }}
{{ reply.created }} VIP
{{ reply.text }}
Komentář byl smazán
napsat komentář