{{ flash.text }}

Filmové novinky #4

Napsal letec29 dne 16.09.2014 pro sekci GS
Zdravím. Po dvojmesačnej pauze sa opäť hlásim s touto rubrikou. Dnešný diel bude o to viac naplnení horúcimi novinkami. Bude sa niesť v duchu Sci-fi, ktoré dnes prežíva obrovský boom. Nezabudneme ani na film 38 o Pavlovi Demitrovi a kopu ďalších hitov. Na záver ako je zvykom aj zopár premiér z kín. Viac v článku.

38

Film o slovenskej legende s číslom 38 Pavlovi Demitrovi bude mať premiéru už 11. Septembra, na výročie jeho tragickej havárie. Réžie sa chytil Daniel Dangl a z tohto diela vytvoril niečo veľkolepé.

Dozvieme sa podrobnosti o jeho živote, hokejovej kariére a tragickej nehode. Nebudú chýbať výpovede hokejových legiend a jeho najlepších kamarátov ako Zdeno Chára, Marián Hossa, Miroslav Šatan, Michal Handzuš, Tomáš Kopecký, Ľubomír Vyšňovský, Vladimír Vůjtek, Jeremy Roenick, Keith Tkachuk a ďalší.

Trailer 38:

Drby okolo Star Wars

Už dlhý čas vieme o 3 pokračovaniach Star Wars. Už 7. epizódu uvidíme v kinách na budúce Vianoce a ďalšie 2 epizódy uvidíme s rozstupom dvoch rokov.

Čo je však zarážajúce je fakt, že sa špekuluje o Spin-off pokračovaniach Star Wars. Konkrétne o životoch Hana Sola (2016), Boba Fetta (2018) a majstra Yodu (2020).

Či je tomu naozaj tak ešte nevieme. Avšak oživenie tejto série vyzerá zaujímavo.

  

Pacific Rim 2

To, že „plecháči“ sú v móde dokazuje aj úspešný snímok Pacific Rim. zarobil predsa takmer pol miliardy dolárov a to nenechalo Warner Bros. chladnými a už teraz pracujú na jeho pokračovaní. Z doterajších informácií je nám známe, že v 2. diely sa objavia všetky postavy z toho predošlého a dej bude naň aj priamo nadväzovať. Premiéra je naplánovaná predbežne na 7.4. 2017.

Trailer Pacific Rim:

Dwayne Johnson

Tento Americký herec je v tomto období na výslní a je doslova na roztrhanie.

Preslávili ho najmä snímky ako Star Trek, Hora Čarodejníc, Plán hry, Kráľ škorpión, Zúbková víla a v tejto dobe hlavne filmy ako Rýchlo a zbesilo 5,6 a v tomto roku aj jeho 7. pokračovanie a takisto aj film Herkules.

Rýchlo a zbesilo 7

Pri tomto filme ešte chvíľku zostaneme a povieme si pár noviniek.

Natáčanie bolo po tragickej smrti hlavnej hviezdy Paula Walkera pozastavené. Čakalo sa čo bude ďalej a do úvahy prichádzalo viacero alternatív. Nakoniec sa vedenie filmu dohodlo na tom, že Paula pre obsadia jeho bratom a celý film tak opäť dostal zelenú. S točením sa finišuje a premiéra s hviezdami ako Vin Diesel, vyššie spomínaný Dwayne Johnson, paul Walker, Michelle Rodriguez a ďalší, je určená na 9.4. 2015.

Trailer Rýchlo a zbesilo 6:

Výber mesiaca

Tento výber ako iste tušíte bude v znamení sci-fi a akčných filmov.

Transformers 4: Zánik

Keď som sa dozvedel, že vo 4. pokračovaní nebude hrať nikto zo „starej party“ predchádzajúcich filmov pozrel som sa na vstupenku do 3D kina a uvažoval som, ako s ňou naložím. Nakoniec som sa do toho dal a na premiéru šiel. A neľutujem! Lepšie pokračovanie si ani nemôžete želať.

„Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili Deceptykonum. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři."

Žáner: Akčný, Sci-fi

Výroba: USA, Čína (2014)

Rozpočet: neznáme

Tržby: neznáme

+ obsadenie

+dej

+ zvuk, grafika, detaily

- žiadne

Hodnotenie 100% 

Štvrtý druh

„V roce 1972 byla stanovena stupnice případů s účasti mimozemské inteligence. Zpozorování UFO bývá první druh setkání, shromáždění důkazů znamená druhý stupeň, kontakt s mimozemšťany je druhem třetím. Poslední, čtvrtý druh setkání, označuje únos. Dokumentace třetího a čtvrtého druhu setkání neexistovala. Donedávna. 
Provokativní thriller Čtvrtý druh je natočen podle skutečných událostí v odlehlém městě Aljašky, kde od šedesátých let dochází k záhadnému mizení lidí. Tento jev nebyl nikdy uspokojivě vysvětlen. Díky natáčení psychologických sezení s traumatizovanými pacienty objevila a shromáždila doktorka Abigail Tylerová (Milla Jovovich) extremně znepokojující důkazy o setkání čtvrtého druhu, které vedly k obnovení vyšetřování záhadných zmizení. Dosud nezveřejněné archivní nahrávky z psychologických sezení doktorky Tylerové jsou zveřejněny i ve filmu. Jejich použití dělá z filmu Čtvrtý druh ještě mrazivější podívanou.“

Žáner: Sci-fi, Horor

Výroba: USA (2009)

Rozpočet: 10 000 000 $

Tržby: 60 000 000 $

+ autentické zábery použité vo filme

+ príbeh každého fascinuje

+ svojho druhu jediný film na svete

- film nie je určený pre divákov, ktorí majú v pláne hľadať odpovede

Hodnotenie 85%

Bojová loď

"Hopper (Taylor Kitsch) nikdy nechtěl sloužit u námořnictva jako jeho bratr. Kvůli velkému průšvihu ale musel. Nechtělo se mu ani požádat o ruku své holky (Brooklyn Decker) jejího otce (Liam Neeson), shodou náhod svého velitele. Režisér Peter Berg, na Zemi přivedl další nepřátelsky naladěné mimozemšťany. S nimi si to na férovku rozdají stateční námořníci, v jejichž řadách najdete i sličnou dělostřelkyni Raikesovou, v „civilu“ popovou hvězdu Rihannu. Všichni se stali obětmi ambiciózního vědeckého experimentu, jehož cílem bylo nalezení inteligentního života kdekoli ve vesmíru. Vysílaný signál skutečně na jedné planetě zachytili a vyslali několik průzkumných lodí, které měly zjistit, odkud se to ozývá a jak to tam vypadá. Mimozemšťané přistáli na moři poblíž Havajských ostrovů, uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení. Kolem své flotily a na části pobřeží utvořili neprodyšný ochranný štít, pod kterým s nimi uvízlo i několik bitevníků (včetně toho, na kterém slouží Hopper) a také Hopperova přítelkyně, která byla zrovna na treku po havajských kopcích, poblíž vysílače výše uvedeného signálu. Hopper má tedy pořádný důvod pustit se do boje."

Žáner: Sci-fi, Akčný

Výroba: USA (2012)

Rozpočet: 200 000 000 $

Tržby: 350 000 000 $

+ autenticky použitá bojová loď USS Missouri

+ obsadenie: Rihanna, Liam Neeson

- podobných inváznych filmov je v dnešnej dobe ako maku a tento sa príliš nelíši od ostatných

- chabá úloha Liama Nessona

Hodnotenie 75% 

Premiéry v kinách

Slovensko

31.7. Očista Anarchia (Horor, 2014)

17.7. Úsvit planéty opíc (Sci-fi, 2014)

Česko

17.7. Lietadlá 2 (Animovaný, 2014)

31.7. Očista Anarchia (Horor, 2014)

napsat komentář
komentářů: {{ comment.owner.comments }}
{{ comment.created }} VIP
{{ comment.text }}
Komentář byl smazán
komentářů: {{ comment.owner.comments }}
{{ reply.created }} VIP
{{ reply.text }}
Komentář byl smazán
napsat komentář