Volná debata o CSku a všem, co vás zajímá.

Ako je to s IPčkami?

Příspěvekod Velbloud88 » 11 dub 2023, 18:56

Moja otazka smeruje ohladne statickej IP a dynamickej IP.
Cital som clanky o IP adresach. Podla tychto clankov by vacsina uzivatelov mala mat dynamicku IP adresu. Citujem:

"Základnou je statická IP adresa, ktorá je však prakticky vždy za výrazný príplatok. Váš počítač (router) vždy dostane pridelenú jednu a tú istú IP adresu. Oproti tomu dynamická IP adresa sa mení v pravidelných intervaloch. Pri každom ďalšom pripojení na internet vám môže byť teoreticky pridelená iná."

Kedze toto tvrdenie je vsade, tak podla neho by sme mali mat skoro vsetci dynamicku IP. Asi malokto by si platil "vyrazny priplatok" za to, aby mal staticku IP. Ja urcite neplatim ziadny priplatok nasmu providerovi a tak mam DYNAMICKU IP, toto som si isty! A moja otazka znie:

Ked som uz neraz dostal ban, dajme tomu aj na tyzden na JB, vzdy som musel pockat kym ten ban vyprsi aj napriek tomu, ze mam dynamicku. Preco?

Nejaky cheater sa chvalil na CS1.6, JB ze on ma dynamicku a nemozu mu dat ani permu.
Velbloud88
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23 zář 2022, 20:50

Ako je to s IPčkami?

od Rumcajz » 11 dub 2023, 18:56

A uz jsi vyzkousel treba tohle? Rumcajz
Rumcajz
Rumcajz
Patriot
Rumcajz
 
Příspěvky: 97323
Registrován: sob 29.led 1999 0:11:22

Re: Ako je to s IPčkami?

Příspěvekod Velbloud88 » 13 dub 2023, 18:07

Dakujem vsetkym za odpovede -_- ste velmi ochotni a mate prehlad asi taky ako ja.
Velbloud88
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23 zář 2022, 20:50

Re: Ako je to s IPčkami?

Příspěvekod comer » 14 dub 2023, 15:10

Statická je IP kterou máš stálou, ale jsou jisté IPčky které se mění také. Já nemám dynamickou IP adresu, ale po odpojení routeru se mi změní IP adresa.

Dynamická IP adresa je ta adresa o které si psal, že ti jí přidělí tvůj ISP.
To se počítá i statická.


To že si dostal ban na týden a změnila se ti IP neznamená že si obešel ban...

Banuje se toto:

IP - ip adresa
STEAM ID - tvoje id na kterém hraješ
ID - budto valve id nebo steam id (herní)

Když si půjdeš do routeru najdeš tam lease time nebo něco v tom smyslu a mělo by tam být po jaké době se ti vypůjčí adresa od poskytovatele.

Samozřejmě musíš mít povolené DHCP. Mně to přiděluje po asi 8 hodinách by jsem řekl,

u každého poskytovatele to je jiné.

Pokud se chceš ptát ISP tak ti nepomůžou jelikož ví k čemu to chceš,
na GS ti nepomůžou taky protože to jsou dubové hlavy.

Jestli chceš tak mě kontaktuj a mohu ti poradit.
comer
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2023, 12:29

Re: Ako je to s IPčkami?

Příspěvekod comer » 14 dub 2023, 15:14

Samozřejmě nejefektivnější způsob jak si změnit ip adresu a nejrychlejší je přes mac adresu.

Je to účinější jak když si jí změníš normalně, protože ban nemusíš vždy byppasnout víšco.
comer
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2023, 12:29

Re: Ako je to s IPčkami?

Příspěvekod Velbloud88 » 14 dub 2023, 18:52

Dakujem ti za vysvetlenie. Myslim, ze problem bude zrejme v tom, ked udelili ban mojmu ID. Nemavam bany casto, takze to nejak surne nepotrebujem, len ma to zaujimalo, nech viem do buducna. Teraz uz len prist na to, ci sa da ID zmenit :) (mam non steam).
Velbloud88
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23 zář 2022, 20:50

Re: Ako je to s IPčkami?

Příspěvekod Velbloud88 » 14 dub 2023, 19:52

Kedysi som cheatoval, hlavne SH. ale odkedy mozem dostat ban tak uz nie. :( kedysi som asi mal uplne inu super meniacu IP aj ID. To bolo 10r dozadu.
Velbloud88
Amatér
Amatér
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23 zář 2022, 20:50


Zpět na Volná debata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků