{{ flash.text }}
sponzor gamesites.cz

Granáty v CSku

Napsal Dwandy dne 16.09.2014 pro sekci CS 1.6
K tomuto článku jsem byl inspirován jedním kamarádem, který mi tvrdil, že granáty jsou na houby. Samozřejmě je to začátečník, takže netuší jakým jsou přínosem pro hráče. Proto je tento článek určený spíš těm, kteří CS teprve objevili a chtějí se dozvědět co nejvíce. Pro zkučené hráče jsou granáty nepostradatelnou součástí hry, protože se hodí ve spoustě případů. V CS se vyskytují 3 typy granátů - High Explosive Grenade (HEčko), Flashbang (Flash), Smoke Gas Grenade (SGéčko). Každý z nich má jinou funkci a tím pádem se hodí v různých případech a rozhodně se nedá určit který je nejužitečnější.
Určitě je dobré si házení natrénovat třeba házením na jeden určitý bod, nebo skrze nějakou díru z různých úhlů a vzdáleností. A používejte přitom radar, aby jste neházeli granáty svým hráčům pod nohy. Byste se pak mohli dozvědět, co všechno jste. :-) Ono je to docela nepříjemné, když vám přiletí pod nohy nečekaně granát od vašeho spoluhráče a najednou máte pů života v čudu, nebo vidíte úplný nic. :-) Také nesmíte zapomenout, že granát působí i na vás! Nejlepším způsobem, jak granát hodit, je o stěnu za roh, kde tušíte nepřítele - bude slepý v případě Flashe anebo oslabený na životech v případě HEčka.

Teď k jednotlivým granátům:

HE Grenade
- stojí $300 a můžete mít pouze jeden
- výbušný granát - ubírá hp a to tím stylem, že čím blíž u vás vybuchne, tím víc vám uškodí
- může poškodit i více hráčů najednou, takže je dobré házet ho do skupinek protihráčů
- obrana proti němu neexistuje, snad jen, co nejrychleji utíkat a kupovat vestu:-)
 
Flashbang
- stojí $200 a můžete mít dokonce dva, což je velkou výhodou
-oslňovací granát - oslepí soupeře na určitou dobu. Ta záleží na tom, jak blízko jste granát k soupeři šoupli a jestli jste ho nemrskli za něj a pokud tam hodíte dva, čas, kdy soupeř bude mít bílo, se prodlouží. Neubírá na životech.
- opět může oslnit více hráčů najednou, ale pozor - existuje proti němu obrana - pokud vám ho někdo hodí před čumák, okamžitě se otočte --> Flash vás oslní jen částečně, ale budete vidět. :-) To potom amatérští hráči nadávají, že jste cheater.

Smoke
- stojí $300, lze vlastnit pouze 1
- kouřový (krycí) granát - neubírá životy, hodí se do úzkých uliček, kde skrz něj není prakticky nic vidět anebo pro zneutralizování sniperů.
- slabším počítačům se v něm celkem slušně seká pc, protože snižuje fps
- obrana = koupit nový počítač :-)
Autor: Dwandy; Zobrazeno: 20339x
napsat komentář
komentářů: {{ comment.owner.comments }}
{{ comment.created }} VIP
{{ comment.text }}
Komentář byl smazán
komentářů: {{ comment.owner.comments }}
{{ reply.created }} VIP
{{ reply.text }}
Komentář byl smazán
napsat komentář